Судове рішення #3470133
Справа №22Ц- 3621/2007

Справа №22Ц- 3621/2007                                                  Головуючий у І інстанції Пасіка К.Г.

Категорія 41                                                                          Доповідач у 2 інстанції Суханова СМ. .

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2007 року                                                                                              м. Київ

Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого судді:    Юровської Т.В.

суддів                                 Воробйової Н.С. ,  Суханової Є.М.

при секретарі                     Терех Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Києві апеляційну скаргу ОСОБА_1 на апеляційне оскарження ухвали Васильківського міськрайонного суду від 13 вересня 2007 року від ОСОБА_1 про відмову у відкритті провадження по справі по позовній заяві ОСОБА_1 до Пинчуківської сільської ради Васильківського району Київської області про визнання права власності на земельну ділянку;

установила:

До Васильківського міськрайнного суду Київської області від 12 вересня 2007 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 ,  про визнання права власності на земельну ділянку.

Ухвалою судці Васильківського міськрайонного суду Київської області від 13 вересня 2007 року у відкритті провадження по справі було відмовлено з посиланням вимоги  ст. . 2 ч.2 КАС України та виходячи з положень  ст.  17 КАС України про те,  що до компетенції адміністративних судів поширюються на спори фізичних чи юридичних осіб з суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії),  дій чи бездіяльності.

Не погодившись з висновками,  наведеними в ухвалі суду,  апелянт звернулась з апеляційною скаргою,  в якій просить ухвалу судді скасувати та справу направити до того ж суду для вирішення питання про відкриття провадження за її позовом.

Колегія суддів вислухавши доповідь судді-доповідача,  пояснення сторони,  вивчивши матеріали справи,  вважає,  що апеляційна скарга обґрунтована та підлягає задоволенню.

Відмовляючи в відкритті провадження по справі,  суд виходив з того,  що даний спір не належить до категорії спорів,  що вирішуються судами загальної юрисдикції. Разом з тим,  з такою позицією суду не можна погодитись.

На підставі вимог  ст.  15 Цивільного Кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення,  невизнання або оспорювання.

Так,  відповідно до вимог  ст.  16 ЦК України захист цивільного права та інтересу може відбуватися наступним способом: визнання права,  припинення дії,  яка порушує паво,  примусове виконання обов»язку в натурі та ін. Крім того,  суд може захистити цивільне право іншим способом,  що встановлений договором або законом.

Виходячи зі змісту  ст. . 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених,  невизнаних або оспорюваних прав,  свобод чи інтересів,  що виникають з цивільних,  житлових,  земельних,  сімейних,  трудових відносин,  а також з інших правовідносин.

Керуючись вищеназваними нормами чинного законодавства України,  позивачка звернулась до суду з позовом щодо визнання права приватної власності на земельну ділянку. Суд відмовляючи їй у відкритті провадження по справі звернув увагу тільки на відповідача по справі-

 

юридичну особу- сільську раду,  та неправильно застосував норми  ст.  122 ЦПК України та  ст. . 17 КАС України.

Подана апелянтом позовна заява належить до цивільного судочинства,  оскільки предметом спору є визнання права власності на земельну ділянку,  тобто,  відносини,  регулювання яких,  здійснюється саме цивільним законодавством.

На підставі наведеного та керуючись  ст.  ст.  292, 307, 309 ЦПК України,  колегія суддів,

 

ухвалила:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Васильківського міськрайонного суду від 13 вересня 2007 року скасувати та справу

направити до того ж суду на новий судовий розгляд.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом 2 місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація