УХВАЛА
про відмову у відкритті апеляційного провадження
10 січня 2014 р.Справа № 876/110/14
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Шинкар Т.І. перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Залізничного районного суду м. Львова від 02 грудня 2013 року у справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 02 грудня 2013 року визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП та позбавлено його права керування транспортним засобом строком на 3 (три) місяці.
02.12.2013р. ОСОБА_1 подано апеляційну скаргу до Львівського апеляційного адміністративного суду на постанову Залізничного районного суду м. Львова від 02 грудня 2013 року у справі №462/8479/13-п.
При вирішенні питання про прийняття апеляційної скарги суддя виходив з наступного.
Згідно ст.221 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі-КУпАП), судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, в тому числі, частиною четвертою статті 121.
Порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судах визначається цим Кодексом та іншими законами України (ст.246 КЗпАП).
Відповідно до ст. 289 КУпАП постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову. Місцевий суд протягом трьох днів надсилає апеляційну скаргу разом із справою у відповідний апеляційний суд.
У розумінні Закону України «Про судоустрій і статус суддів» апеляційним судом до якого може бути подана апеляційна скарга на постанову Залізничного районного суду м.Львова, прийняту за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст.121 КУпАП є апеляційний суд Львівської області, а не Львівський апеляційний адміністративний суд.
Слід зауважити, що суддею Залізничного районного суду м.Львова у Постанові від 02.12.2013р. вказано порядок її оскарження до апеляційного суду Львівської області.
Згідно з частиною 5 статті 189 КАС України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження у випадках, коли справа не підлягає апеляційному розгляду у порядку адміністративного судочинства.
За наведених обставин, приймаючи до уваги встановлений Кодексом України про адміністративні правопорушення порядок оскарження спірної постанови суду по розглядуваній категорії справ в апеляційному порядку, в адміністративного суду апеляційної інстанції немає підстав для розгляду поданої апеляційної скарги та постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
Керуючись ст. 189, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України суддя,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Залізничного районного суду м. Львова від 02 грудня 2013 року у справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту отримання її копії шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Т.І. Шинкар