ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
08 січня 2014 р. справа № 805/15837/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Василенко Л. А. ,
розглянув апеляційну скаргу Державної реєстраційної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року у справі №805/15837/13-а за позовом ОСОБА_2 до Державної реєстраційної служби України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
6 січня 2014 року до Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла справа за позовом ОСОБА_2 до Державної реєстраційної служби України, про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії з апеляційної скаргою Державної реєстраційної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року.
Відповідно до вимог частини 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
З матеріалів справи встановлено, що апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції від 26.11.2013 року відповідно до штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції відповідачем подана 19.12.2013 року, тобто з порушенням десятиденного строку (а. с. 29).
Апелянтом не подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, в апеляційній скарзі зазначено, що копію постанови суду першої інстанції отримано 10.12.2013 року, але не надано документів на підтвердження цього факту.
За приписами ч. 4 статті 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того апеляційна скарга не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно ч.6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлені Законом України «Про судовий збір» (набрав чинності з 1 листопада 2011 року). Судовий збір згідно до зазначеного Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір обраховується у гривнях та копійках.
Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.
Згідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції Закону України від 19.09.2013 року N 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року, за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. За подання адміністративного позову немайнового характеру - 0,06 мінімальної заробітної плати (п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4).
Враховуючи, що станом на 1 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати складав 1147,0 грн., апелянтом при поданні апеляційної скарги повинний бути сплачений судовий збір в сумі 34 грн. 41 коп.
Апелянтом судовий збір за подання апеляційної скарги не сплачений, просить судові витрати покласти на позивача у справі.
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» від 1 листопада 2011 апелянту не надано пільг щодо сплати судового збору, внаслідок чого апелянту потрібно сплатити судовий збір в сумі 34,41 грн., оскільки коло осіб та підстави для звільнення від сплати державного мита є вичерпними, та відповідач не є особою, яка звільнена від сплати державного мита.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінське.УК/Калінінс. р-н/ 22030001, код ЄДРПОУ - 38034015, банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій обл., МФО банку - 834016, рахунок - 31210206781005, код класифікації доходів - 22030001, призначення платежу - судовий збір.
Водночас роз'яснюємо, що Законом України «Про судовий збір» не передбачено сплату судового збору особою, яка не подає апеляційну скаргу.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням апелянтові можливості звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій необхідно обґрунтувати поважність причин його пропущення або докази фактичного отримання копії постанови суду першої інстанції (копію конверту суду першої інстанції тощо) та надати документ про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 108, 187 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної реєстраційної служби України на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 26 листопада 2013 року у справі №805/15837/13-а за позовом ОСОБА_2 до Державної реєстраційної служби України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом направлення на адресу Донецького апеляційного адміністративного суду обґрунтованої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження або доказів фактичного отримання копії постанови та надання документу про сплату судового збору.
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Роз'яснити скаржнику, що при невиконанні вимог даної ухвали, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження, що позбавляє апелянта права повторного звернення до апеляційного суду з цього питання.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.А. Василенко