ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. СІМФЕРОПОЛЯ
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
95006, Україна, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Хромченка, 6-а, тел./факс (0652) 22-82-68, inbox@zl.cr.court.gov.ua
Справа № 122/21667/13-ц
Провадження по справі 2/122/2614/13
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
24 жовтня 2013 року суддя Залізничного районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ОСОБА_1, розглянувши матеріали поданої у порядку цивільного судочинства позовної заяви ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, –
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася до суду у порядку цивільного судочинства з вищенаведеною позовною заявою.
Розглянувши матеріали позовної заяви, приходжу до висновку про залишення її без руху з наступних причин:
Відповідно до положень частини 5 статті 119 ЦПК України, до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно з положеннями п.п.3, п.1, ч.2, статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу, ставка судового збору складає 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.
Однак, позивачка не виконала зазначену вимогу. З доданої до матеріалів позовної заяви квитанції вбачається, що позивачем сплачена сума 114,70 грн. замість 229,40 грн., як встановлено зазначеною нормою закону.
Таким чином, позивач має доплатити 114,70 грн. у відповідності з положеннями чинного законодавства.
Також, відповідно до положень пункту 4 Постанови №11 пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 року, До заяви додаються: свідоцтво про реєстрацію шлюбу, копії свідоцтв про народження дітей, довідки щодо розміру заробітку та інших доходів, а також усі необхідні документи відповідно до заявлених вимог. Якщо заява не відповідає вимогам закону, слід застосовувати правила ст. 121 ЦПК.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що, у порушення зазначеної вимоги, позивачка не додала до матеріалів позовної заяви свідоцтво про реєстрацію шлюбу.
Відповідно до частини 1 статті 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись частиною 3 статті 119, частиною 1 статті 121, статтями 209-210, 293-294 Цивільного Процесуального Кодексу України, суддя, –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу – залишити без руху та запропонувати позивачу усунути вищевказані недоліки в п’ятиденний строк з дня отримання ухвали.
У випадку не усунення зазначених недоліків у вказаний термін, цивільний позов буде вважатися не поданим та повернутий позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції згідно зі статтею 293, 294 ЦПК України подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Домнікова М.В.