Судове рішення #34688385

Справа № 122/23173/13-ц

Провадження по справі 2/122/2892/13


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 грудня 2013 року м. Сімферополь

Залізничний районний суд м. Сімферополя АР Крим у складі

головуючого - судді Домнікової М.В.,

при секретарі - Новікові В.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

В С Т А Н О В И В :


У листопаді 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого між сторонами 22.07.2011 року у Відділі державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, про що в книзі реєстрації шлюбів того ж дня зроблено запис №129. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги позивач мотивує тим, що сімейне життя з відповідачкою не склалося з причини постійних конфліктів на побутовому ґрунті. Також позивач зазначає, що з боку дружини втрачено почуття любові та взаємоповаги, в результаті чого вона пішла із дому і переїхала до своєї матері.

Позивач про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином; у судове засідання не з'явився; подав до суду заяву, в якої просить розглянути справу за його відсутності, вимоги позову підтримав повністю та просив його задовольнити.

Відповідачка про час і місце судового засідання була повідомлена належним чином; у судове засідання не з'явилася; подала до суду заяву, в якої просить розглянути справу за його відсутності, позов визнає у повному обсязі та не заперечує проти його задоволення.

Згідно з положеннями частини 2 статті 197 цього Кодексу фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб, в зв'язку з чим суд приймає визнання позову відповідачем.

Відповідно до частини 4 статті 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Постановою пленуму Верховного суду України №11 від 21.12.2007 року "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" роз'яснено, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.

Судом встановлено, що 22.07.2011 року сторони уклали шлюб, зареєстрований у Відділі державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, про що в книзі реєстрації шлюбів того ж дня зроблено запис №129. Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сторони не живуть разом з березня 2013 року.

Згідно з частиною 3 статті 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

На підставі частини 2 статті 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Враховуючи фактичні взаємини подружжя, те що сторони проживають окремо з березня 2013 року, суд вважає, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б їх інтересам.

Відповідно до частини 8 статті 235 ЦПК України у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається.

Враховуючи бажання відповідачки прізвище після розірвання шлюбу залишити шлюбне прізвище ОСОБА_2, судом приймається такий вибір

Відповідно до положення частини 2 статті 115 СК України, рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Суд не вирішує питання про судові витрати, оскільки позивачем не заявлялись такі позовні вимоги.

На підставі викладеного, на підставі частини 3 статті 105, частини 1 статті 110, статтею 112, 115, частиною 3 статті 160 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, частиною 4 статті 174, частиною 2 статті 197, статтею 209, 212 - 215, частиною 8 статті 235, 294, 296 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -


В И Р І Ш І В :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 22.07.2011 року, зареєстрований у Відділі державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим, про що в книзі реєстрації шлюбів того ж дня зроблено запис №129, - розірвати.

ОСОБА_2 після розірвання шлюбу залишити шлюбне прізвище - ОСОБА_2.

Оригінал свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1, видане Відділом державної реєстрації актів про шлюб Сімферопольського міського управління юстиції АР Крим зберігати в матеріалах справи.

Рішення суду є документом, що посвідчує факт розірвання шлюбу судом.

Копію цього рішення після набрання законної сили направити до Залізничного відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сімферопольського міського управління юстиції в Автономній Республіці Крим для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим шляхом подання через Залізничний районний суд м. Сімферополя АР Крим апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Домнікова М.В.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація