Судове рішення #34686303

Справа № 122/22570/13-ц

Провадження по справі 2/122/2784/13


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


16 грудня 2013 року м. Сімферополь

Залізничний районний суд м. Сімферополя Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого - судді Домнікової М.В.,

при секретарі - Новікові В.Р.,

розглянувши у залі суду в м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, мотивуючи тим, що сторони перебувають у шлюбі, і мають спільну дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проте відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає.

Позивачка надала суду письмову заяву про розгляд справи у її відсутність, просила позов задовольнити.

Відповідач надав суду письмову заяву про проведення розгляду справи у його відсутність та визнання позовних вимог.

Відповідно до положень частини 2 статті 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд відповідно до вимог частини 4 статті 174 ЦПК України, прийняв визнання відповідачем позову, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи, чи інтереси інших осіб.

Вивчивши матеріали справи та оцінивши надані докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

З матеріалів справи убачається, що позивачка із відповідачем знаходяться у зареєстрованому шлюбі з 03.10.2003 року, який був зареєстрований у Відділі реєстрації шлюбів м. Сімферополя АР Крим Міністерства юстиції України (актовий запис №1189).

Дослідивши матеріали справи, вивчивши усі наявні у справі докази у їх сукупності, суд дійшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з положеннями частини 3 статті 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Частиною 2 статті 182 СК України визначено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Як було встановлено судовим розглядом, відповідач у справі є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, про що свідчить запис у свідоцтві про його народження (а.с.4).

При визначенні розміру аліментів, які стягуються з відповідача на утримання дитини, виходячи з принципів справедливості, добросовісності та розумності, які є одними з загальних засад регулювання сімейних відносин, а також враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 30 відсотків від усіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.

У відповідності зі статтею 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тому аліменти з відповідача на користь позивачки підлягають стягненню з 14.11.2013 року - дня пред'явлення позовної заяви до суду.

Відповідно до положень статті 214 ЦПК України, під час ухвалення рішення суду, у тому числі, вирішує питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

З відповідача у дохід Держави підлягають стягненню судові витрати в розмірі 229,40 грн.

На підставі статей 180-182, 191 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 10, 11, 60, 174, 197, 209, 212-215, 218, 292, 294, 296 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, і.п.н. НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, і.п.н. НОМЕР_2, аліменти на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 30 відсотків від усіх видів заробітку (доходу), але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 14.11.2013 року й до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2, і.п.н. НОМЕР_1, у дохід Держави судовий збір у розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 40 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя Домнікова М.В.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація