Судове рішення #34673218


ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА


справа № 753/16303/13-а

провадження № 2-а/753/584/13


П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" листопада 2013 р. cуддя Дарницького районного суду Басалаєва А.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м.Києва про визнання неправомірними дій, які полягали у відмові призначити пенсію за вислугу років та зобов'язання призначити пенсію за вислугою років.

Зазначав, що він є артистом балету в оперній студії Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського та має стаж роботи понад 20 років. Беручи до уваги перелік посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583 вважає, що він має право на пенсію за вислугу років.

Позивач 14 червня 2013 року звернувся з заявою про призначення йому пенсії за вислугу років. Листом від 15 серпня 2013 року відповідач відмовив йому в призначенні пенсії за вислугу років у зв'язку з відсутністю необхідного стажу роботи. Вказав у листі, що не підлягає зарахуванню період роботи на посаді артиста балету в оперній студії Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583 право на призначення пенсії за вислугу років мають артистки-вокалістки (солістки), солістки-бандуристки театрів опери і балету, музичних і музично-драматичних театрів, концертних організацій, телебачення і радіомовлення, оперних студій вищих навчальних закладів мистецтв, жокеї.

Представник відповідача надіслано до суду заперечення, в яких просив відмовити в задоволенні позову в повному обсязі. Як на підставу необґрунтованості позову вказав, що переліком посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію за вислугу років незалежно від віку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583, передбачено право на отримання такої пенсії мають особи, які займають в оперних студій вищих навчальних закладів мистецтв посади артистки-вокалістки (солістки), солістки-бандуристки. Артист балету оперних студій вищих навчальних закладів мистецтв права на отримання пенсії за вислугу років немає.

Суд вивчивши матеріали справи, оцінивши докази, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач з 20 серпня 1991 року по 17 червня 2013 року працював артистом балету в оперній студії Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Статтею 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Відповідно до пункту ж статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають артисти театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів при стажі творчої діяльності від 20 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Перелік посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію, за вислугу років незалежно від віку затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583.

Зокрема відповідно до пункту 1 вказаного переліку право на пенсію за вислугу років мають артисти балету та балету на льоду при стажі творчої діяльності не менше 20 років.

Оперна студія є структурним підрозділом Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського і веде театрально-концертну діяльність (лист від 22 квітня 2010 року № 435). Створена дана оперна студія постановою ради Народних комісарів УРСР № 593 від 25 квітня 1938 року. Артисти оперної студії щомісячно беруть участь у 8-10 виставах. Штатним розписом передбачені посади артистів балету, хору, оркестру (лист від 18 червня 2010 року № 644).

Частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не надано суду перелік закладів, працюючи в яких на посаді артиста балету особа позбавляється права на пенсію за вислугу років.

На підставі викладеного, беручи до уваги положення постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583 «Про затвердження переліку посад артистів театрально-концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів, які мають право на пенсію, за вислугу років незалежно від віку», керуючись статтями 3, 21, 22, 24, 46, 48, 55 Конституції України, статтями 51, 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статтями 7, 71, 86, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 186 КАС України, суд,-


П О С Т А Н О В И В :


Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва щодо відмови в призначені пенсії за вислугу років ОСОБА_2.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва призначити ОСОБА_2 пенсію за вислугу років з моменту подання заяви про призначення пенсії - з 14 червня 2013 року

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 34, 41грн. (тридцять чотри гривні 41 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 254 КАС України.




СУДДЯ А.В.БАСАЛАЄВА



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація