Справа №2 -а- 50/07
ПОСТАНОВА
ІМ"ЯМ УКРАЇНИ
19 жовтня 2007 року. Амвросіївський районний суд Донецької області
у складі: головуючої - судді КосенкоЗ.П.,
при секретарі - Четверик І.Г.,
за участю позивача - ОСОБА_1,
його представника - ОСОБА_2 ,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Амвросіївска адміністративний позов ОСОБА_1 до Белоярівської сільської ради Амвросіївського району про передачу будинку в комунальну власність,
встановив:
29 серпня 2007 року позивач ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до відповідача - Білоярівської сільської ради Амвросіївського району про передачу будинку, в якому мешкає позивач, в комунальну власність, просить зобов"язати відповідача проявити ініціативу і виконати всі необхідні дії для передачі житлового фонду СВК ім. Мічуріна Амвросіївського района в комунальну власність Білоярівської сільської* ради Амвросіївського району. На обгрунтування своїх вимог позивач вказує, що з 1994 року він працював в КСП ім. Мічуріна Амвросіївського району. В 1995 році для сім"ї позивача КСП надав будинок по АДРЕСА_1, в якому позивач до цього часу проживає. На цей час будинок перебуває на балансі СПК ім. Мічуріна, що є правонаступником КСП ім. Мічуріна. Протягом декількох років позивач добивається вирішення питання про приватизацію свого житла, але йому відмовляють в цьому, вказуючи, що будинок необхідно передати в комунальну власність сільської ради, тільки тоді він зможе приватизувати його. Але СВК ім. Мічуріна не передає цей будинок в комунальну власність, а сільська рада не ініціює це питання, порушуючи закони, зокрема, Указ Президента України від 29.01.2001 року "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян в процесі реформування аграрного сектору економіки", де передбачається комплекс заходів щодо зберігання і використання за призначенням об"єктів соціальной інфраструктури, які належали колективним сільгосппідприємствам, а також постанову Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 року № 1253, якою визначений порядок передачі в комунальну власність об"єктів соціальної сфери, жилого фонду колективних сільськогосподарських підприємств, який не підлягав паюванню в процесі реорганізації цих підприємств, а переданий на баланс підприємств-правонаступників. Відповідно до цього Указу ініціатором передачі об"єктів в комунальну власність можуть бути органи виконавчої влади. Позивач звернувся до Білоярівської сільської ради , але йому в черговий раз відмовили.
Позивач вважає, що порушено його право, як громадянина, оскільки він позбавлений права приватизувати своє житло.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просить їх задоволити, вказуючи, що порушуються його права, як громадянина України, оскільки він не має можливості приватизувати своє житло, яке він отримав в КСП ім. Мічуріна. Після реформування КСП, житловий фонд, в тому числі і його будинок, був переданий на баланс підприємства-правонаступника СВК ім. Мічуріна. Ще в 2000 році позивач звертався із позовом до СВК ім. Мічуріна про приватизацію будинку, але йому відмовили, посилаючись на рішення загальних зборів сільськогосподарського виробничого
кооперативу ім. Мічуріна Амвросіївського району від 23.02.2002 року, де зазначено: не передавати житловий фонд в комунальну власність. Оскільки з таким питанням позивач вже звертався до СВК ім. Мічуріна, і з цього приводу є судове рішення, тому в цьому позові позивач не залучає до участі підприємство-правонаступник.
Позивач вказує, що вже пройшло багато часу, вийшла постанова КМУ від 13.08.2003 року, в якій визначений порядок передачі житлового фонду в комунальну власність, де вказано, що ініціатором передачі житлового фонду в комунальну власність повинні виступити органи виконавчої влади на місцях.
Просить зобов"язати Білоярівську сільську раду Амвросіївського району ініціювати питання про передачу житлового фонду колишнього КСП ім. Мічуріна в комунальну власність сільської ради, щоб він мав можливість приватизувати свої житло.
Представник відповідача ОСОБА_3, сільський голова Білоярівської сільської ради Амвросіївського району, в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, вказуючи, що на цей час чинним є рішення загальних зборів сільськогосподарського виробничого кооперативу ім. Мічуріна від 23.02.2002 року, на балансі якого, як у підприємства-правонаступника, перебуває житловий фонд колишнього КСП ім. Мічуріна. В цьому рішенні зазначено, що житловий фонд не передавати в комунальну власність сільській раді. І це вірне рішення, оскільки в сільській раді як такої комунальної власності немає, як і немає коштів для обслуговування комунальної власності. Постанова Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 року № 1252, на яку посилається позивач, вказує, що в разі, коли ініціатором передачі об"єктів в комунальну власність є орган місцевого врядування, пропозиція погоджується знову ж таки з підприємством-правонаступником. Тобто, від його рішення залежить вирішення питання про передачу об"єктів в комунальну власність, а надалі приватизацію житла позивачем.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги обгрунтовані, і підлягають задоволенню. До такого висновку суд прийшов з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Указом Президента України від 29.01.2001 року № 62 "Про заходи щодо забезпечення майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки" передбачалося здійснення комплексу заходів щодо збереження і використання за призначенням до передачі у комунальну власність об"єктів соціальної інфраструктури, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, до складу, яких, безумовно, входять і об"єкти житлового фонду.
В судовому засіданні встановлено, що позивач, маючи житло, яке йому було передано колективним сільгосподарським підприємством ім. Мічуріна в 1995 році, не може реалізувати своє право на приватизацію житла відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду", оскільки підприємство-правонаступник КСП - СВК ім. Мічуріна, на балансі якого утримується житловий фонд колишнього КСП, не бажає передати його у комунальну власність сільській раді, а остання всупереч Порядку безоплатної передачі у комунальну власність об"єктів соціальної сфери, житлового фонду.., що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 року № 1253, не виступає ініціатором такої передачі.
Для захисту прав позивача в сфері публічно-правових відносин суд вважає за необхідне зобов"язати Білоярівську сільську раду виступити ініціатором передачі об"єктів житлового фонду із балансу СВК ім. Мічуріна Амвросіївського району, де перебуває будинок позивача, в комунальну власність виконкому Білоярівської сільської ради Амвросіївського району Донецької області.
На підставі Указу Президента України від 29.01.2001 року № 62 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектору економіки", Порядку безоплатної передачі у комунальну власність об"єктів соціальної сфери, житлового фонду.., що не підлягали паюванню в процесі реорганізації сільськогосподарських підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003 року № 1253, керуючись ст. 104, 159, 160, 161, 162, 163 та 186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задоволити повністю.
З о б о в"я з а т и Білоярівську сільську раду Амвросіївського району виступити ініціатором передачі об"єктів житлового фонду із балансу СВК ім. Мічуріна Амвросіївського району, де перебуває будинок позивача, в комунальну власність виконкому Білоярівської сільської ради Амвросіївського району Донецької області.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного адміністративного суду Донецької області через Амвросіївський районний суд.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.