Судове рішення #34659
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

 

 

                ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

 

 

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

27 червня 2006 року                                                                              м. Київ

 

Колегія  суддів  Вищого адміністративного суду України в складі:

 

    Головуючого   Харченка В.В.

   суддів               Берднік І.С.

                            Васильченко Н.В.

                            Кравченко О.О.

Ліпського Д.В.

                                                        

при секретарі:    Кулеша А.О.

за участі представника ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві справу за  касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 30 грудня 2004 року та ухвалу колегії суддів Судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва від 11 квітня 2005 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Київського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії,- 

                                 

                                        в с т а н о в и л а :

У вересні 2004 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Київського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії.

Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 30 грудня 2004 року, залишеним без змін ухвалою колегії суддів Судової палати у цивільних справах  апеляційного суду м. Києва від 11 квітня 2005 року, в задоволенні скарги ОСОБА_2 відмовлено.

В касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати ухвалені судові рішення  у зв'язку  з порушенням судами норм матеріального права.

 Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, дослідивши  матеріали справи, пояснення осіб, що беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач був звільнений з військової служби наказом заступника Міністра Оборони України командуючого ППС України № 026 від 03.02.1997 року за ст.65 п. п. "б" Тимчасового положення про проходження військової служби особами офіцерського складу ( за станом здоров'я). Наказом № 46 від 05 березня 1997 року з 18 квітня 1997 року він був виключений зі списків особового складу і направлений на військовий облік до Васильківського ОМВК Київської області. Вислуга років на день звільнення з військової служби складала понад 25 років. З липня 1997 року Київським обласним військовим комісаріатом йому була призначена пенсія за нормами Закону України „ Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".

У жовтні 1999 року, як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС позивач був переведений на чорнобильську пенсію

У квітні 2004 року ОСОБА_2 за власним бажанням вирішив повернутися до військової пенсії і йому була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 493 гри. 81 коп.

Призначення пенсії позивачу проведено в порядку, визначеному ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393, тобто пенсія обчислена з грошового забезпечення, що виплачувалось на день звільнення, а саме: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, окладу за військове звання; процентної надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до п. 7 вказаної постанови пенсії обчислюються з таких

видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням, окладу за спеціальне звання, процентної надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісячно (надбавка за вчене звання, науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). При цьому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається за вибором тих, хто звернувся за пенсією, за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі.

Відповідно до Указу Президента України "Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" від 29 березня 2002 року військовослужбовцям встановлені щомісячні надбавки у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення (окладів грошового забезпечення та надбавки за вислугу років).

Указом Президента України від 5 травня 2003 року №389 була введена надбавка за безперервну військову службу в Збройних Силах України в розмірі до 90% грошового забезпечення.

Таким чином, щомісячні надбавки, запроваджені вказаними Указами Президента України відносяться до додаткових видів грошового забезпечення і приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсій особам, які отримували такі надбавки під час проходження служби і звільненні після їх запровадження. Позивач був звільнений  з військової служби в запас у 1997 році, а тому дія зазначених Указів на нього не поширюється.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 щомісячна премія 33,3 % не включена до складу грошового забезпечення, з якого має обчислюватися пенсія. Премія також не входить до додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1998 року №452 «Про упорядкування додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців», тому суди першої та апеляційної інстанцій дійшов обґрунтованого висновку, що позивач не має права на перерахунок пенсії з урахуванням 33,3 % премії.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що суд першої та апеляційної інстанцій вірно встановили фактичні обставини справи, ретельно дослідили наявні докази, дали їм належну оцінку та прийняли законне та обґрунтоване рішення у відповідності з вимогами матеріального та процесуального права.

Доводи касаційної скарги зазначений висновок суду не спростовують.                   

Керуючись ст.ст. 220, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без  задоволення, а рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 30 грудня 2004 року та ухвалу колегії суддів Судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва від 11 квітня 2005 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Київського обласного військового комісаріату про перерахунок пенсії - без  змін.

Ухвала  остаточна і оскарженню не підлягає.

Судді: (підписи)

З оригіналом згідно

Суддя Вищого адміністративного суду України                      Харченко В.В.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація