Судове рішення #34647865

           Провадження №6-а/748/418/13 Єдиний унікальний № 748/4044/13-а


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


31 грудня 2013 року м. Чернігів

Чернігівський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого судді                    Козак В.І.,

при секретарі                              Барбаш К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Чернігові заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання, -

ВСТАНОВИВ:

17 грудня 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою, в якій просила поновити їй строк для пред’явлення виконавчого листа до виконання.

В судове засідання сторони не з’явились, про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином, що не є перешкодою для розгляду справи по суті, враховуючи положення ч.3 ст.261 КАС України.

Дослідивши матеріали справи судом встановлено наступне.

Постановою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13 вересня 2011 року у адміністративній справі №2-а-9674/11 визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі щодо відмови у перерахунку і виплати додаткової пенсії ОСОБА_1 відповідно ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – неправомірними, зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі провести ОСОБА_1 перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, особам, віднесеним до категорії 4, у розмірі15% мінімальної пенсії за віком, передбаченою ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції що діяла до 01 січня 2008 року починаючи з 06 січня по 06 липня 2011 року та провести необхідні виплати на користь ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум. Вирішено постанову звернути до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць. Справа була розглянута в порядку скороченого провадження без участі сторін.

Постанова Чернігівського районного суду Чернігівської області ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2012 року залишена без змін та сторонам не направлялась, про що була складена довідка.

ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про отримання виконавчого листа 19 листопада 2013 року.

22 листопада 2013 року заступником начальника Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження у зв’язку з пропущенням строку пред’явлення виконавчого документа до виконання.

Стаття 124 Конституції України встановлює, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов’язковими до виконання на всій території України. Ці положення також відображені у ст.ст.1, 11 Закону України «Про судоустрій України», із уточненням по колу осіб, а саме: судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об’єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі «ОСОБА_2 проти України» від 15 жовтня 2009 року («пілотне» рішення) визнав порушення Україною її зобов’язань за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (п.1 статті 6 «Право на справедливий суд» та стаття 1 «Захист права власності» Першого протоколу до Конвенції), в зв’язку з систематичним невиконанням державою рішень національних судів. Крім того, було визнано порушення статті 13 «Право на ефективний засіб юридичного захисту» Конвенції в зв’язку з відсутністю у національному законодавстві ефективних засобів юридичного захисту від такого невиконання.

Національним законодавством, зокрема ст.22 Закону України «Про виконавче провадження», в редакції станом на 23 травня 2011 р., передбачено, що строк звернення виконавчого листа до виконання становить один рік.

Згідно із ч.2 ст.24 Закону України «Про виконавче провадження» стягувач, який пропустив строк пред’явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред’явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо інше не передбачено законом.

Аналогічна норма права закріплена і в ч.1 ст.261 КАС України, згідно якої стягувачам, які пропустили строк для пред’явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Оскільки в матеріалах справи відсутнє належне підтвердження отримання позивачем постанови суду, яка підлягала негайному виконанню в межах суми стягнення за один місяць, а справа розглядалася без її участі в порядку скороченого провадження, зважаючи на вік ОСОБА_1, той факт що вона є не юридично обізнаною людиною і проживає у сільській місцевості, що свідчить про об’єктивний фактор незнанням нею строків пред’явлення виконавчого документу до виконання, з метою забезпечення фактичного виконання судового рішення і захисту прав громадянина, суд вважає за необхідне і можливе поновити строк пред’явлення виконавчого листа до виконання заявнику ОСОБА_1

Керуючись ст.259 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення пропущеного строку для пред’явлення виконавчого листа до виконання - задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк для пред’явлення виконавчого листа до виконання в адміністративній справі №2-а-9674/11, у якій постановою Чернігівського районного суду Чернігівської області від 13 вересня 2011 року визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі щодо відмови у перерахунку і виплати додаткової пенсії ОСОБА_1, відповідно ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – неправомірними, зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Чернігівському районі провести ОСОБА_1 перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, особам, віднесеним до категорії 4, у розмірі15% мінімальної пенсії за віком, передбаченою ч. 1 ст. 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції що діяла до 01 січня 2008 року починаючи з 06 січня по 06 липня 2011 року та провести необхідні виплати на користь ОСОБА_1 з урахуванням виплачених сум.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.




Суддя                                                                                           В.І. Козак



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація