21.10.2013 Справа № 756/14560/13-к
Провадження №1-кп/756/634/13
756/14560/13-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2013 року Оболонський районний суд м. Києва
в складі: головуючого - судді Прудніка О.А.
при секретарі Іванові В.О.
з участю прокурора Паламарчука В.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Києві кримінальне провадження /ЄРДР №12013110050008533/ за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Херсон, громадянина України, українця, з вищою освітою, одруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого: 08.08.2013 року Києво-Святошинським районним судом Київської області за ч. 1 ст. 309 КК України до штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який був сплачений у повному обсязі,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України,
В С Т А Н О В И В:
26.06.2013 року у ОСОБА_1 виник умисел на незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу опію ацетильованого. Того ж дня, близько 09 год., ОСОБА_1 на автомобілі «ГАЗель» приїхав на цвинтар, м. Буча, Києво-Святошинського району, Київської області, з метою придбання наркотичної речовини - опію ацетильованого для власного вживання без мети збуту.
При цьому, реалізуючи свій умисел направлений на незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичного засобу опію ацетильованого, ОСОБА_1 того ж дня у той же час придбав у невстановленої досудовим розслідуванням жінки особливо небезпечну наркотичну речовину - опій ацетильований. Невстановлена досудовим розслідуванням жінка передала ОСОБА_1 одноразовий медичний шприц об'ємом 2 мл, який був заповнений до позначки 1 мл., рідиною що містила особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований, який ОСОБА_1 поклав до правої кишені джинсів, в які був одягнутий в той день, після чого почав незаконно зберігати при собі особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований без мети збуту, та в цей же час перебуваючи за вказаною адресою передав їй гроші в сумі 40 гривень.
Продовжуючи свої дії, спрямовані на незаконне зберігання та перевезення особливо небезпечного наркотичного засобу - опію ацетильованого, ОСОБА_1 направився на автомобілі «ГАЗель» до м. Києва, де в Пущі-Водиці, поблизу вул. 14 лінія, зупинився, переконався, що за його діями ніхто не спостерігає та заховав одноразовий медичний шприц об'ємом 2 мл, що містив особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований для подальшого вживання без мети збуту, і поїхав далі по робочим справам.
Того ж дня, близько 10 год. 30 хв., ОСОБА_1 поїхав до місця мешкання, а саме до будинку АДРЕСА_2, після чого, приїхавши на кінцеву зупинку трамваю, а саме на 14-у лінію Пущі Водиці, ОСОБА_1 пішов до лісу і забрав зі схованки медичний шприц в якому знаходився особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований. Близько 12 год. 30 хв., того ж дня, при виході з лісу ОСОБА_1 був зупинений працівниками міліції, при цьому він вилив особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований з медичного шприця на землю. При поверхневому огляді у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено два медичні одноразові шприці об'ємом 2 мл. та 10 мл., а також пластмасову ємність з нашаруваннями речовини коричневого кольору, що містили опій ацетильований, в перерахунку на суху речовину, загальною масою 0,011 г. Згідно з висновком експерта НДЕКЦ при ГУМВС України в м. Києві № 1513х від 24.07.2013 року, в нашаруваннях на внутрішніх поверхнях шприців (об. 1, 2) та пластмасової ємності (об. 3) виявлено особливо небезпечний наркотичний засіб - опій ацетильований. Маса опію ацетильованого (в перерахунку на суху речовину) в нашаруваннях на внутрішніх поверхнях шприців становить 0,004 (об. 1), 0,001 г (об. 2), а на внутрішній поверхні пластмасової ємності - 0,006 г (об. 3). Загальна маса опію ацетильованого (в перерахунку на суху речовину) становить 0,011 г (об. 1-3).
Опій ацетильований, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 «Про затвердження Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», «Список № 1 особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено» в «Таблиці 1» є особливо небезпечним наркотичним засобом.
У судовому засіданні обвинувачений беззастережно визнав свою вину у вчиненні інкримінованих йому дій, кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України та повністю підтвердив обставини вчиненого ним кримінального правопорушення.
За таких обставин суд вважає доведеним те, що своїми умисними діями, які виразились у незаконному придбанні, зберіганні та перевезенні наркотичного засобу без мети збуту, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 309 КК України.
16 вересня 2013 р. між прокурором прокуратури Оболонського району м.Києва Волос І.В. з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_1 з іншого боку, укладено Угоду про визнання винуватості, у відповідності до вимог ст.472 КПК України.
Згідно даної угоди прокурор Волос І.В. та обвинувачений ОСОБА_1, дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст.309 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість у зазначеному діянні.
Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинен понести ОСОБА_1 у виді одного року позбавлення волі із застосуванням ст.75 КК України звільнення від відбування покарання з іспитовим строком 1 рік та зобов'язання обвинуваченого відшкодувати суму за проведення судово-хімічних експертиз в сумі 195 грн. 60 копійок.
В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.
Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.
Згідно п.1 ч.3 ст.314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.
Відповідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Судом встановлено в судовому засіданні, що ОСОБА_1 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, який згідно ст.12 КК України, є злочином середньої тяжкості.
При цьому судом з'ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права визначені абз. 1, 4 п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч.2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.
Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального Кодексу України та Кримінального Кодексу України.
Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором прокуратури Оболонського району м.Києва Волос І.В. з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_1 з іншого боку, і призначення обвинуваченому узгодженої сторонами міри покарання.
Керуючись ст. ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, суд -
З А С У Д И В:
Затвердити угоду від 16 вересня 2013 року про визнання винуватості між прокурором прокуратури Оболонського району м.Києва Волос Ігорем Володимировичем з одного боку, та підозрюваним ОСОБА_1 з іншого боку.
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.309 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами покарання у виді 1 року позбавлення волі з застосуванням ст. 75 КК України звільнення від відбування покарання з випробуванням на один рік, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки.
На підставі ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 наступні обов'язки:
- не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;
- періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Стягнути з ОСОБА_1 судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи в розмірі 195 гривень 60 копійок на користь держави.
Речовий доказ - наркотичний засіб з приналежностями - знищити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 - особисте зобов'язання залишити без зміни до набрання вироком законної сили, після набрання вироком законної сили запобіжний захід - особисте зобов'язання скасувати.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суду м. Києва шляхом подачі апеляції протягом 30 днів з моменту його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Суддя: :