У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2013 року м. Київ
Колегія суддів судової палати у цивільних справах
Вищого спеціалізованого суду України
з розгляду цивільних і кримінальних справ в складі:
Парінової І.К.,Олійник А.С.,Ступак О.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Статус» про стягнення страхового відшкодування та пені, за касаційною скаргою приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Статус» на рішення Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 30 вересня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 07 листопада 2013 року,
в с т а н о в и л а :
У травні 2012 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Статус», в якому просив визнати протиправним рішення відповідача від 24 червня 2011 року № 655 про відмову у здійсненні страхового відшкодування та визнати за ним право на таке відшкодування; стягнути на свою користь страхове відшкодування у вигляді витрат, пов'язаних з відновлювальним ремонтом його транспортного засобу, пошкодженого внаслідок ДТП, що сталося з вини застрахованої у відповідача особи ОСОБА_5 у розмірі 6 543 грн та стягнути пеню за кожен день прострочення виплати страхового відшкодування за період з 24 червня 2011 року по 20 травня 2013 року в розмірі 1 895 грн 52 коп.
Рішенням Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 30 вересня 2013 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду Донецької області від 07 листопада 2013 року, позов задоволено частково. Визнано рішення ПрАТ «СК «Статус» від 24 червня 2011 року № 655 про відмову у здійсненні страхового відшкодування ОСОБА_4 протиправним та визнати за останнім право на таке відшкодування. Стягнуто на користь позивача з ПрАТ «СК «Статус» страхове відшкодування у вигляді шкоди, пов'язаної з пошкодженням транспортного засобу, у розмірі 5 342 грн 54 коп. та пеню за кожен день прострочення виплати страхового відшкодування за період з 24 червня 2011 року по 20 травня 2013 року в розмірі 1 541 грн 33 коп.
У касаційній скарзі ПрАТ «СК «Статус» просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду, мотивуючи свої вимоги порушенням судами норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, і ухвалити нове рішення, яким в задоволенні позову відмовити.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Суд першої інстанції, з висновками якого погодився й апеляційний суд, з дотриманням вимог ст. ст. 213, 214, 303, 316 ЦПК України, правильно встановив характер правовідносин сторін у справі, застосував норми матеріального права, які регулюють ці правовідносини та дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення позову, виходячи з того, що відмова у виплаті страхового відшкодування позивачу не ґрунтується на передбачених договором страхування умовах й суперечить вимогам Закону України «Про страхування».
Оскільки зі змісту касаційної скарги не вбачається порушення судами норм процесуального права чи неправильного застосування норм матеріального права, колегія суддів вважає за необхідне касаційну скаргу відхилити.
Керуючись ст. ст. 332, 337 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Статус» відхилити.
Рішення Гірницького районного суду м. Макіївки Донецької області від 30 вересня 2013 року та ухвалу апеляційного суду Донецької області від 07 листопада 2013 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Колегія суддів:
І.К. Парінова А.С. ОлійникО.В. Ступак