Судове рішення #34608201

18.12.2013                                                                                 2/111/1273/2013           

Справа 111/4564/13-ц



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18 грудня 2013 року смт Леніне


Ленінський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді: Трубнікова Ю.Л.

при секретарі:ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -


В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Ленінського районного суду АРК з позовом до відповідача про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, мотивуючи свої вимоги тим, що 26.10.2009 року між сторонами був зареєстрований шлюб, від якого мають неповнолітнього сина – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак сімейне життя не склалося, шлюбні відносини між сторонами фактично припинилися з серпня 2012 року, примирення вважає неможливим. Дитина проживає з позивачем. Посилаючись на наведені обставини позивач звернувся до суду та просить розірвати шлюб і стягнути аліменти з відповідача на утримання неповнолітньої дитини.

Позивач до судового засідання не з’явився був повідомлений завчасно та належним чином, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, на задоволені позовних вимог наполягає з наведених в ній підстав.

Відповідач у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був сповіщений завчасно та належним чином, причин не явки суду не повідомив.

Дослідивши матеріали справи та оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову. Як вбачається з свідоцтва про реєстрацію шлюбу серії 1 – АП № 091003, 26 жовтня 2009 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 був зареєстрований шлюб та після реєстрації шлюбу дружині присвоєне прізвище: ОСОБА_2 (а.с. 6). Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 його батьками записані: ОСОБА_4 – батьком, ОСОБА_2 – матір’ю (а.с. 7). Згідно довідки Калинівської сільської ради № 2090 – від 18.09.2013 р. неповнолітня дитина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні (а.с. 8).

З матеріалів позовної заяви вбачається, що сторони подружні стосунки не підтримують з серпня 2012 р., спільне господарство не ведуть, тобто шлюбні відносини фактично припинилися.

Згідно ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути подано одним із подружжя. Таким чином, суд приходить до переконання, що подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї не можливо, що згідно з ст. 112 СК України є підставою для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Вивчив матеріли справи, суд вважає доцільним стягнути аліменти з відповідача від дня пред’явлення позову згідно зі ч. 1 ст. 191 Сімейного кодексу України оскільки згідно ч. 2 цієї же статті аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати.

Вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК аліменти на дитину присуджуються в частці від доходу її матері, батька або в твердій грошовій сумі.

Згідно п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», яка на сьогоднішній день не втратила чинності, за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом.

На підставі ст.ст. 104 ч. 2, 105 ч. 3, 110, 112, 180, 181, 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» та керуючись ст.ст. 3, 7, 10, 131, 179, 208, 212-215, 218, 224 - 226 ЦПК України, суд, -



В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Шлюб, укладений 26 жовтня 2009 року та зареєстрований Луганською сільською радою Джанкойського району Автономної Республіки Крим, Україна, актовий запис № 05, свідоцтво про укладення шлюбу серії 1 – АП № 091003 між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, розірвати.

Рішення після набрання ним законної сили надіслати до ВРАЦС Ленінського РУЮ ГУ МЮ України в АРК.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 аліменти починаючи з 26 листопада 2013 р. до його повноліття у розмірі 1/4 частини зі всіх видів заробітку, але не нижче 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Рішення суду в частині стягання аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

Стягнути з відповідача ОСОБА_3 в дохід держави судовий збір в сумі 229 (двісті двадцять дев’ять) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії через Ленінський районний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя                                Ю.Л.Трубніков


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація