Справа № 362/6090/13-ц
Провадження № 2/362/2593/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
з а о ч н е
03.12.2013 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого - судді Жука М.В.,
при секретарі Кострубіцькій Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
У жовтні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.
Зазначаючи, що 12 липня 2008 року між нею та відповідачем був укладений шлюб. Від шлюбу сторони мають доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Оскільки подружнє життя у них не склалося, шлюбні відносини між ними фактично припинилися, сторони проживають окремо та спільного господарства вони не ведуть, подальше спільне проживання та примирення між ними є неможливими, дитина проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, матеріальної допомоги на утримання дитини відповідач не надає, маючи таку можливість, ОСОБА_1 просила суд розірвати шлюб та стягнути на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 1/3 частини доходів відповідача починаючи з дня подачі позову і до досягнення дитиною повноліття.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилась, подавши заяву про розгляд справи без її участі, в якій зазначає, що позовні вимоги підтримує та просить суд позов задовольнити. Проти заочного розгляду справи позивачка не заперечує.
Відповідач у судове засідання не з’явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності, проте причини неявки наведені відповідачем визнані судом неповажними.
За таких обставин судом постановлено ухвалу про проведення заочного розгляду справи на підставі наявній в ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Судом установлено, що 12 липня 2008 року між сторонами укладено шлюб, про що свідчить свідоцтво про шлюбу серії 1-ОК № 148774 (а.с. 4).
Від шлюбу сторони мають доньку – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-БК № 279398 (а.с. 5).
Сторони разом не проживають та спільного господарства не ведуть. Майновий спір між ними відсутній.
За змістом ч. 2 ст. 104, ст. 110 Сімейного кодексу (далі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Як роз’яснено у п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» від 21 грудня 2007 року № 11 передбачено, що охорона сім’ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.
Оскільки між сторонами втрачено взаєморозуміння та почуття любові, примирення подружжя, подальше спільне життя та збереження шлюбу між ними неможливо і суперечить інтересам подружжя та дитини, суд дійшов висновку про те, що шлюб між сторонами існує формально і може бути розірваним.
Крім того відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той із них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України аліменти на дитину присуджуються в частці від заробітку (доходу) її матері, батька (ст. 183 цього Кодексу) або в твердій грошовій сумі (ст. 184 СК України) і виплачуються щомісячно (п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року «Про застосування судами окремих норм
Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів»).
Частиною 1 ст. 183 СК України встановлено, що частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 цього Кодексу.
Враховуючи, що неповнолітня ОСОБА_3 проживає разом з позивачкою, домовленості між сторонами щодо утримання доньки не досягнуто, відповідач допомоги на утримання дитини в добровільному порядку не надає, суд дійшов висновку про необхідність присудження на користь ОСОБА_1 з ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої ОСОБА_3 аліменти у розмірі ? частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви до суду та до досягнення дитиною повноліття.
Крім того згідно вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача на користь позивача підлягають стягненню судові.
Керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 114, 115, 180 - 184, СК України, ст.ст. 88, 130, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів – задовольнити частково.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 12 липня 2008 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Васильківського міськрайонного управління юстиції у Київській області, актовий запис № 151 – розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 25 жовтня 2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 229 (двісті двадцять дев’ять) грн. 40 коп. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Позивачем рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя