Справа № 1-28/2008р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2008 року Глухівський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого судді ЧАБАК І.О.
при секретарі ЧИЛІКІНІЙ А.М.
з участю прокурора ПІДЛУБНОГО К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Глухові справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця с. Обложки, Глухівського
району, Сумської області, українця, громадянина України, маючого середню освіту, розлученого, непрацюючого, прож.АДРЕСА_1 , раніше не судимого в скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Глухівського міського суду від 5.08.1997 .10.2004 року з підсудного ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 стягнуті аліменти в розмірі 1/2 частини від усіх видів заробітку щомісячно на утримання дітей: сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 народження, доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 народження до їх повноліття.
Незважаючи на рішення суду ОСОБА_1 злісно ухилявся від сплати аліментів, на користь колишньої дружини .
Перебуваючи на обліку в Глухівському відділі державної виконавчої служби, як платник по аліментах ОСОБА_1 за час виконавчого провадження з 1 квітня2002 року по 30 червня 2007 року не зробив жодної виплати по заборгованості.
Про своє працевлаштування по найму в приватного підприємця підсобним працівником при посіві культур влітку 2007 року в ПП «Московченко» відділ державної виконавчої служби не повідомив і приховував свій реальний заробіток, який витрачав на власні потреби.
ОСОБА_1 не бажає сплачувати аліменти на утримання своїх дітей і не намагається виплачувати заборгованість по виплаті аліментів, не стає на облік в Глухівський міськрайонний центр зайнятості
Незважаючи на офіційне попередження з боку Державної виконавчої служби ОСОБА_1 продовжує злісно ухилятися від сплати аліментів, внаслідок чого виникла заборгованість по аліментах в розмірі 14 577 грн.10 коп.
Враховуючи значну суму допущеної заборгованості по аліментах, тривалий період, не бажання їх сплачувати, таке ухилення від сплати аліментів є злісним.
Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в скоєнні злочину , передбаченого ст. 164 ч.1 КК України визнав повністю і суду пояснив, що дійсно від шлюбу у нього є троє дітей - два сини і донька , які проживають з матір'ю. Рішенням суду від 05.08.1997 року з нього на користь дружини стягнуті аліменти на утримання дітей в 1/2 частині від усіх його доходів. Коли був колгосп, він працював , то з його заробітної плати утримувались і відраховувались аліменти. Тривалий час він не працює , роботу знайти не може, у нього були
2
тимчасові заробітки, які він витрачав на свої потреби. З дітьми стосунки підтримує. Обіцяє погасити заборгованість по аліментах і в подальшому аліменти сплачувати.
В скоєному розкаюється.
Відповідно до ч.3 ст. 299 КК України суд обмежив дослідження доказі по справі допитом підсудного ОСОБА_1
Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч.1 ст. 164 КК України , як злісне ухилення від сплати установлених за рішенням суду аліментів на утримання дітей .
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд відповідно до вимог ст. 65 КК України враховує ступінь і характер суспільної небезпеки ним скоєного , його особу: позитивно характеризується за місцем проживання, має тяжкий матеріальний стан , має бажання погасити заборгованість по аліментах.
Щире розкаяння підсудного у вчиненому, судом визнається, як обставина, яка пом'якшує покарання підсудного ОСОБА_1
Обставин , що обтяжують покарання підсудного ОСОБА_1 судом не встановлено. Враховуючи викладене, фактичні обставини справи, особу підсудного, а також і те, що вчинений ним злочин віднесений до злочинів невеликої тяжкості, згідно ст. .12 КК України, суд вважає за необхідне визначити йому покарання у вигляді громадських робіт.
Заявлений цивільний позов потерпілої ОСОБА_2 суд залишає без задоволення , оскільки заявлена сума позову 14577 грн. 10 коп. представляє собою не реально спричинену шкоду , а являється сумою заборгованості по аліментах.
Керуючись ст. 299, 323, 323 КПК України , суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ст. 164 ч.1 КК України і призначити йому покарання у вигляді 120 годин громадських робіт.
Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайонний суд протягом 15 діб з дня проголошення.