Судове рішення #34574067

Справа № 231/2474/13-ц

Провадження № 2/231/449/2013


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


20 грудня 2013 року Жданівський міський суд Донецької області

у складі:

головуючого судді: Бузанова П.М.

при секретарі: Широковій О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жданівка цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за електроенергію не обліковану внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, -


ВСТАНОВИВ:

31.10.2013 року позивач - ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за електроенергію не обліковану внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення в розмірі 3202,74 грн.

В обґрунтування позову позивач послався на наступні обставини:

так, при перевірці представниками позивача 30.08.2012 року виконання вимог ЗУ «Про електроенергетику», Правил користування електричною енергією для населення, за місцем проживання відповідача ОСОБА_1, а саме за адресою: АДРЕСА_1, було виявлене порушення ними п.48 Правил користування електричною енергією для населення, а саме: самовільне підключення електроустановок (струмоприймачів електроустановок) до електричної мережі, яка не є власністю споживача. На момент огляду було здійснене самовільне підключення перерізом алюміній 2,5 кв.мм.

Виявлене порушення було зафіксовано в акті про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 176061 від 30.08.2012 року.

За вищевказаним актом була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії у розмірі 3202,74 грн., яка до теперішнього часу відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим вони вимушені звернутися до суду з вказаним позовом.

Представник позивача - ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд позов задовольнити. Проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, будучи належним чином повідомленим про час і місце судового засідання, про причини неявки до суду не повідомив, заяви про розгляд справи в його відсутність чи заперечень на позов до суду не надав.

Суд, за згодою представника позивача, вирішив слухати справу заочно.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні фактичні обставини:

так, ОСОБА_1 мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. ).

На ім'я відповідача ОСОБА_1 ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» відкрито особовий рахунок № НОМЕР_2, тобто він є споживачем електричної енергії (а.с. ).

З акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 176061 від 30.08.2012 року (а.с. ) вбачається, що відповідачем ОСОБА_1 було порушено Правила користування електричною енергією для населення, а саме вчинене самовільне підключення електроустановок до електричної мережі енергопостачальника без порушення схеми обліку після припинення електропостачання в зв'язку з порушенням ПКЕЕ.

Згідно протоколу засідання комісії РЕС з розгляду актів про порушення ПКЕЕ побутових споживачів від 18.09.2012 року (а.с. ) та розрахунку збитків за актом про порушення ПКЕЕ (а.с. ) заборгованість за електричну енергію не обліковану внаслідок порушення споживачем ОСОБА_1 Правил користування електроенергією для населення складає 3202,74 грн.

Згідно ст. 714 ЦК України за договором постачання електричними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов'язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов'язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До зазначеного договору застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін.

Матеріалами справи встановлено, що позивач - ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» надавав ОСОБА_1, а останній отримував для побутового споживання електричну енергію. Встановлення факту надання послуг свідчить про існування між сторонами договірних відносин.

Приписами ст.ст. 25 і 26 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року № 575/97-ВР (далі - Закон) та пунктами 48 і 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357 (далі - Правила), передбачено, що споживання електроенергії здійснюється на підставі договору між споживачем і енергопостачальником. Споживач несе відповідальність згідно із законодавством за порушення правил користування електричною енергією. У разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, складається акт, який підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається в енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.

Правопорушеннями в електроенергетиці, як передбачено статтею 27 Закону, є: крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку, які тягнуть за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Відповідно до п.35 Правил, енергопостачальник має право перевіряти справність приладів обліку, знімати показання відповідно до умов договору та проводити обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза приладами обліку.

Технічна перевірка приладів обліку в квартирі АДРЕСА_1 де проживає ОСОБА_1, як засвідчено документами, проводилася представниками ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» в особі Єнакієвського РЕМ.

Акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 176061 від 30.08.2012 року складений у присутності ОСОБА_1, який від підписання акту відмовився, зауважень не вносив. Акт підписаний трьома представниками енергопостачальника. У акті вказано порушення споживачем ОСОБА_1 п.48 Правил користування електричною енергією для населення.

З огляду на наведене, суд дійшов висновку про наявність факту порушення в діях споживача ОСОБА_1 Правил користування електричної енергії для населення.

Таким чином, акт № 176061 від 30.08.2012 року складений посадовими особами позивача на підставі відповідних положень зазначених Правил, з дотриманням передбаченої нормативно-правовим актом процедури його складання, у зв'язку з чим він визнається судом дійсним.

Виходячи з положень статей 6, 526, 626-631 ЦК України, договір є обов'язковим для належного виконання сторонами відповідно до його умов і вимог Цивільного кодексу України та інших актів цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Нормою ч.4 ст.26 Закону України «Про електроенергетику» передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та вказаних Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України.

Згідно з п.53 Правил та Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих постачальнику електричної енергії внаслідок порушення споживачем Правил, затверджених постановою НКРЕ України № 526 від 04.05.2006 р., за вищевказаним актом була нарахована сума безобліково спожитої електроенергії у розмірі 435, 31 грн., яка до теперішнього часу відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим позивач вимушений звернутися до суду за захистом своїх прав.

Представлений позивачем розрахунок суми відшкодування вартості споживання не облікованої електричної енергії відповідає чинним нормативним актам і визнається судом правильним.

Проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані сторонами в силу ст.60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд визнає доведеною винність відповідача щодо порушення Правил користування електричною енергією для населення, тому позивач мав право визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача, тому вимоги позивача визнаються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно з ч.1,3 ст.88 ЦПК України, стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

Тому з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» витрати по сплаті судового збору в сумі 229,40 грн., на підставі платіжних квитанцій (а.с. ).

Керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 6, 526, 530, 611, 626-631, 714 ЦК України, ст.ст. 25,26,27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року № 575/97-ВР, п.п. 26,35,48,53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою КМУ від 26.07.1999 року № 1357, суд, -


ВИРІШИВ:


Позов Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за електроенергію не обліковану внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» НП «Єнакіївський РЕМ» на поточний рахунок зі спеціальним режимом користування № 260363331560 в Державному ощадному банку України, МФО 335106, код ЕДРПОУ 00131268, заборгованість за електроенергію не обліковану внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення в розмірі 3202,74 грн. (три тисячі двісті дві гривні 74 копійки)

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» на поточний рахунок № 260091226 у філії ПАТ «ПУМБ» Донецької обл., МФО 334851, ОКПО 00131268, витрати по сплаті судового збору в розмірі 229,40 грн. (двісті двадцять дев'ять гривень 40 копійок).

Заочне рішення може бути переглянуте Жданівським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Донецької області через Жданівський міський суд Донецької області суд у строки та в порядку, встановленому ст.ст. 294, 296 ЦПК України.


СУДДЯ П.М. БУЗАНОВ


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація