01.03.2013 2-а/111/32/2013
Справа № 111\889/13-а
УХВАЛА
1 березня 2013 року с. Леніне
Суддя Ленінського районного суду АР Крим Красіков С.І., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанови державного виконавця,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Ленінського районного суду АР Крим зі скаргою на дії старшого державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанови державного виконавця.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що у відкритті провадження у адміністративній справі слід відмовити з наступних правових підстав.
Згідно статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до статті 18 частини 1 пункту 5 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті.
Згідно статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Частиною 6 зазначеної статті передбачено, що адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої статті 18 цього Кодексу, розглядаються місцевим загальним судом як адміністративним судом, який видав виконавчий лист.
Отже, зі змісту зазначених положень вбачається, що до суду з адміністративним позовом позивач має можливість звертатись щодо оскарження дії державного виконавця, які мали місце внаслідок виконання рішення суду, яке було ухвалено у порядку адміністративного судочинства.
З матеріалів справи вбачається, що позивач оскаржує дії та постанову державного виконавця, які мали місце внаслідок виконання ним рішення суду у цивільній справі, яке не було ухвалено адміністративним судом у порядку п.п. 1-4 ч. 1 ст. 18 КАС України, та який не видавав виконавчого документа.
Статтею 383 Цивільного процесуального кодексу України передбачено право на звернення із скаргою до суду, а саме, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 18, 105, 109, 165, 181 КАС України, суд
у х в а л и в:
У відкритті провадження по справі за скаргою ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Відділу державної виконавчої служби Ленінського районного управління юстиції про визнання протиправними дій та скасування постанови державного виконавця про визнання протиправними дій та скасування постанови державного виконавця -відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Севастопольського адміністративного апеляційного суду через Ленінський районний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: Красіков С.І.