Судове рішення #34553225

Головуючий у 1-ій інстанції Костюков Д.Г.

Доповідач Соломаха Л.І.

Категорія 55


У Х В А Л А

про повернення апеляційної скарги


27 грудня 2013 року м. Донецьк


Суддя апеляційного суду Донецької області Соломаха Л.І., розглянувши апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 на заочне рішення Краматорського міського суду Донецької області від 27 листопада 2013 року у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди, -


В С Т А Н О В И В:



Краматорським міським судом Донецької області 27 листопада 2013 року ухвалено заочне рішення, яким задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на відшкодування матеріальної шкоди 1 029 грн., на відшкодування моральної шкоди - 1 500 грн., та на користь держави судовий збір у розмірі 344,10 грн.

На зазначене рішення відповідачем ОСОБА_2 подано апеляційну скаргу, з якою справа надійшла до апеляційного суду.

Відповідно до частини 2 ст. 232 ЦПК України заочне рішення суду першої інстанції може бути оскаржено в загальному порядку, встановленому цим Кодексом, тобто шляхом подання апеляційної скарги, лише позивачем.

Відповідно до частини 1 ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.

Відповідно до частини 2 ст. 228 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Відповідно до частини 4 ст. 231 ЦПК України відповідачем заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку лише у разі залишення його письмової заяви про перегляд заочного рішення без задоволення судом, що його ухвалив. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року № 12 «Про судову практику розгляду цивільних справ в апеляційному порядку» відповідно до статей 231, 232 ЦПК оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення. В іншому випадку апеляційний суд відмовляє в прийнятті апеляційної скарги на заочне рішення.

Вирішуючи питання про можливість апеляційного оскарження в загальному порядку рішення, яке визначене судом як заочне, судам необхідно враховувати, що відповідно до частини п'ятої статті 124 Конституції України судові рішення є чинними та обов'язковими до виконання на всій території України, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом. Тому особи, які оскаржують таке рішення, мають враховувати, що рішення, яке визначене судом як заочне, повинне оскаржуватися в порядку, встановленому для оскарження заочних рішень.

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_2 з заявою про перегляд заочного рішення до Краматорського міського суду Донецької області не зверталася, а одразу має намір оскаржити заочне рішення суду в загальному порядку, подавши апеляційну скаргу.

В зв'язку з недотриманням ОСОБА_2 порядку оскарження заочного рішення підстав для розгляду та відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою на цей час не має, тому, застосовуючи аналогію закону, апеляційна скарга підлягає поверненню відповідачу.


Керуючись частиною 8 ст. 8, ст. 228, ст. 232, ст. 297 ЦПК України, суддя, -


У Х В А Л И В:



Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_2 на заочне рішення Краматорського міського суду Донецької області від 27 листопада 2013 року повернути ОСОБА_2.

Справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про захист прав споживачів, відшкодування матеріальної та моральної шкоди повернути до Краматорського міського суду Донецької області.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.



Суддя апеляційного суду

Донецької області Соломаха Л.І.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація