Справа №2-728/2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 грудня 2008 року
Літинський районний суд Вінницької області
В складі головуючого Желіховський В.М.
при секретарі Сніжинський Т.Є.
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Літин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин, про вустановлення факту належності правовстановлюючих документів, про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, заявив, що ІНФОРМАЦІЯ_3р. померла його бабка ОСОБА_3. Після її смерті відкрилась спадщина на житловий будинок з господарськими будівлями, що розташований в АДРЕСА_1та на земельну частку (пай), що знаходиться в межах Багринівської сільської ради. Спадкоємцем за заповітом є відповідач, який відмовився від спадщини на користь позивача, який є спадкоємцем за законом. Однак не може оформити спадщину, так як прізвище бабки в свідоцтві про смерть зазначено ІНФОРМАЦІЯ_1, а в інших документах ІНФОРМАЦІЯ_2. Тому змушений звернутись до суду з вказаним позовом.
ПозивачОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, пояснив, що позивачка є спадкоємцем спадкового майна, яке залишилось після смерті його бабки, однак не може його оформити, через вищевказані причини. Просить позов задовільнити.
ВідповідачОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні пояснили, що позивач є двоюрідним онуком ОСОБА_3, в документах якої були допущені помилки при написанні її прізвища, а також що після її смерті відкрилась спадщина.
Із копії свідоцтва про смерть (а.с.7) видно, що ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3р.. Копія заповіту (а.с.8) свідчить, що ОСОБА_3заповіла своє майно ОСОБА_2. Копія технічного паспорта (а.с.9-12) вказує на те, що власником вищевказаного будинку є ОСОБА_3. Копія державного акту (а.с.13) підтверджує те, що ОСОБА_3належала земельна частка (пай). Копія свідоцтва про народження (а.с.18) свідчить, що батьком позивачка єОСОБА_2. Копія свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.18) вказує, що батьки позивача перебувають у шлюбі.
Виписки із по господарської книги (а.с.22-31) свідчать, що в вищевказаному господарстві головою двору була ОСОБА_4. ДовідкаНОМЕР_1 від 5.11.2008р. (а.с.32) підтверджує те, щоОСОБА_1 є онуком ОСОБА_3 Довідка НОМЕР_2 від 19.06.2007р. (а.с.33) свідчить, що ОСОБА_4 та ОСОБА_3 одна і та особа. Довідка НОМЕР_3 від 19.06.2007р. (а.с.34) вказує, що ОСОБА_3 належала земельна ділянка. Довідка НОМЕР_4 від 13.07.2007р. (а.с.35) підтверджує, що ОСОБА_4 передавалась у приватну власність земельна ділянка площею 0,94 га в АДРЕСА_1. Заява (а.с.38) свідчить, щоОСОБА_2 відмовився від спадщини на користь ОСОБА_1.
Згідно ст.1222 ч.1 ЦК України, спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені після відкриття спадщини.
Відповідно до ст.1225 ч.1 ЦК України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
Згідно ст.1265 ч.1 ЦК України, у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступення споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.
Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред'являти позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи наведене суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскількиОСОБА_1 фактично отримав право власності, але не може його оформити, так як прізвище бабки в свідоцтві про смерть зазначено ІНФОРМАЦІЯ_1, а в інших документах ІНФОРМАЦІЯ_2.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,212,213,214,215,256 ЦПК України і на підставі ст.ст.392, 1222, 1225, 1265 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Встановити факт родинних відносин, що ОСОБА_1 є родичем четвертого ступеня, сином рідної племінниці спадкодавця (двоюрідний онук) ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Встановити факт належності Державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_5 виданого на ім'я ОСОБА_3 та технічного паспорту на житловий будинок, виданого ІНФОРМАЦІЯ_5 на ім'я ОСОБА_4, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в цілому на житловий будинок, позначений на плані літ. «А» загальною площею 87,0 кв.м., житловою площею 64,5 кв.м., веранду - «а», ганок, сарай - «Б», сарай - «Б1», сарай «В», сарай - «В1», сарай - «Г», погріб з шиєю - «п/Г», убиральня - «Д», огорожа №1-3, колодязь - №4, що розташовані в АДРЕСА_1в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), що знаходиться на території Багринівської сільської ради, Літинського району Вінницької області площею, 2,36 га, кадастровий номер НОМЕР_6 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 року.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, через Літинський районний суд до Вінницького апеляційного суду. Рішення набирає чинності у разі неподання заяви чи скарги протягом визначеного терміну.
Суддя :