Судове рішення #34529553

                                                                      Справа № 430/2817/13-ц

2/430/995/13

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


"13" грудня 2013 р.                                         смт.Станиця Луганська Луганської області

                    Станично-Луганський районний суд Луганської області в складі:

головуючого судді                    Антонова Ю.А.,

при секретарі                              Тодоренко Є.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Станиця Луганська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на квартиру за набувальною давністю,

В С Т А Н О В И В:

           11.11.2013 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з дійсним позовом та просить визнати за собою право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що складається з: літера «А-1» – житловий будинок, загальною площею – 33,6 кв.м., житловою площею – 17,0 кв.м.; літера «а» – сені – 9,3 кв.м.; літера «аІ» – відкрита веранда – 8,9 кв.м.; літера «аІІ» - вхідне крильце – 1,80 кв.м.; літера «Б» – сарай – 38,3 кв.м.; літера «В» – погреб – 9,0 кв.м.; літера «у» – уборна – 1,0 кв.м.; №1 – колодязь, розташовані по вул. Сонячна, №53-а, в с. Золотарівка, Станично-Луганського району, Луганської області, за набувальною давністю.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він заселився у 1996 році зі своєю дружиною ОСОБА_3 до вищевказаного житлового будинку, який на праві власності належав померлої 07.06.2001 р. ОСОБА_4, яка потребувала постійний сторонній догляд, та в подальшому вони бажали купити цей будинок, але ОСОБА_4 померла. Він здійснив поховання, оскільки спадкоємців ані за законом ані за заповітом не має. Весь цей час він проживає в даному будинку, ремонтує та доглядає його.

Позивач також зазначив, що згідно рішення №14 Чугинської сільради від 25.07.2013 р. нумерація адреси будинку була змінена з №53 на №53-а.

          Позивач вважає, що оскільки він мешкав в будинку протягом останніх 10 років, свої права на даний будинок за цей час ніхто не пред’явив, а він володів будинком відкрито, то саме він має право на звернення до суду з дійсним позовом.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі та наполягає на його задоволенні.

Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнала та не заперечує проти їх задоволення на користь позивача. Пояснила, що ані вона, ані її покійний чоловік – ОСОБА_5 після смерті своєї матері ОСОБА_4 спадщину на житловий будинок по вул. Сонячна, №53-а, в с. Золотарівка, Станично-Луганського району, Луганської області не приймали та оформлювали документально.

Свідки: ОСОБА_6 та ОСОБА_7 підтвердили факт відкритого володіння вищевказаним житловим будинком позивачем ОСОБА_1 понад десяти років.

Суд, вислухавши сторони, свідків, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову в повному обсязі, з наступних обставин.

Вказані обставини, згідно ст. 61 ЦПК України, суд вважає достовірними, не підлягаючими доказуванню бо вони визнані сторонами.

Згідно ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідно до ст. 344 ЦК України, особа, яка добровільно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безпосередньо володіти нерухомим майном протягом десяти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Судом встановлено, що житловий будинок № 53-а по вул. Сонячна, с. Золотарівка, Станично-Луганського району Луганської області належить на праві власності ОСОБА_4, яка 07.06.2001 р. померла в с. Золотарівка, Станично-Луганського району, Луганської області, її спадкоємцем був син – ОСОБА_5, який помер 21.10.2004 р., спадкоємцем якого є відповідачка по справі, але спадщину на вищевказаний житловий будинок ніхто не приймав та не оформлював документально.

Надані докази переконали суд в тому, що позов ОСОБА_1 заявлений обґрунтовано, тому підлягає задоволенню в повному обсязі, оскільки знайшов своє підтвердження в судовому засіданні.


На підставі викладеного, відповідно до ст. 344 ЦК України, керуючись ст.ст.10, 61, 174, 208, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд –


В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.


Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, що складається з: літера «А-1» – житловий будинок, загальною площею – 33,6 кв.м., житловою площею – 17,0 кв.м.; літера «а» – сені – 9,3 кв.м.; літера «аІ» – відкрита веранда – 8,9 кв.м.; літера «аІІ» - вхідне крильце – 1,80 кв.м.; літера «Б» – сарай – 38,3 кв.м.; літера «В» – погреб – 9,0 кв.м.; літера «у» – уборна – 1,0 кв.м.; №1 – колодязь, розташовані по вул. Сонячна, №53-а, в с. Золотарівка, Станично-Луганського району, Луганської області, за набувальною давністю.


Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Луганської області через Станично-Луганський районний суд Луганської області протягом десяти днів з дня його проголошення.


          Головуючий:                                                                      Ю.А. Антонов



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація