Судове рішення #3452206
Справа № 2-234/2008

                                                                Справа № 2-234/2008

 

 

 

 

 

    Р І Ш Е Н Н Я

     І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

25 березня 2008 року          Гайсинський районний суд Вінницької області                                              

в складі: головуючого судді  В.І. Кравця

                           при секретарі Г.П. Карплюк

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог Мітлинецька сільська рада до ОСОБА_3  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

встановив:

       13.02.2008 року ОСОБА_2 , ОСОБА_1 звернулися до суду з даним позовом,  посилаючись на те, що  через  пропущення в зв'язку з важким матеріальним становищем шестимісячного строку для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, вони не можуть реалізувати право на спадкування за законом спадщини, яка відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 року після смерті їх матері ОСОБА_4.

 В судовому засіданні позивачі свої вимоги підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася, в поданій до суду нотаріально посвідченій заяві просила справу розглянути у її відсутність , вимоги позову визнала повністю   .

Представник Мітлинецької сільської ради на ім'я суду подав заяву про розгляд справи у його відсутність, вимоги позову визнав повністю.

      Заслухавши пояснення позивачів , дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що  ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є спадкоємцями першої черги за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року  матері ОСОБА_4(а.с.10,11,13), проте не  можуть  нотаріально  оформити  прийняття  спадщини через пропущення шестимісячного  строку для подання заяв про її прийняття. Причиною пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори є важке матеріальне становище спадкоємців. Органи місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини та інша спадкоємиця першої черги за законом ОСОБА_3 не оспорюють право позивачів на  прийняття спадщини (а.с.20,26).

Дані правовідносини регулюються ст. 1272 ЦК України  за змістом якої :  за позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної  причини , суд може визначити йому додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .

Оскільки право позивачів на прийняття спадщини не оспорюється і причину  пропущення  строку для прийняття спадщини ними суд визнає  поважною,  то з метою захисту прав ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно визначити їм додатковий строк для прийняття спадщини.

На підставі  ст. 1272 ЦК України   , керуючись ст. 10, 11, 60, 213, 214,215 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження,   додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 матері ОСОБА_4.

Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження,   додатковий строк тривалістю три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 матері ОСОБА_4. 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Суддя

  • Номер: 6/314/196/2017
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-234/2008
  • Суд: Вільнянський районний суд Запорізької області
  • Суддя: Кравець В.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.06.2017
  • Дата етапу: 05.07.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація