У Х В А Л А
Справа № 183/9818/13-а
№ 2-а/183/309/13
25.12.2013 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Парфьонов Д.О. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про протиправні дії щодо порушення земельного законодавства, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до ОСОБА_2 про протиправні дії щодо порушення земельного законодавства.
Позивачу слід відмовити у відкритті провадження з наступних підстав.
Згідно ч.2 ст.2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у
зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до п.1, 7 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 не містять жодного доказу того, що ОСОБА_2, визначений в якості відповідача по справі, є суб'єктом владних повноважень.
Оскільки розгляд даної позовної заяви не відноситься до компетенції адміністративних судів згідно зі ст. 17 КАС України та до предметної підсудності місцевих загальних судів згідно зі ст. 18 КАС України, не є спором фізичної особи з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, вважаю необхідним відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Так, з поданої заяви вбачається спір з приводу цивільно-правових відносин, який слід розглядати в порядку Цивільно-процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 17, 109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за адміністративний позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про протиправні дії щодо порушення земельного законодавства.
Роз`яснити ОСОБА_1, що розгляд даної категорії справи здійснюється в порядку цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя Д.О. Парфьонов