Справа № 559/3526/13-ц
2-о/559/135/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2013 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
в особі головуючого судді Бобер К.Ф.
при секретарі Антонюк І.В.
за участю представника позивачів ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дубно
справу за заявою
ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, заінтересована особа Архівний відділ Дубенської районної державної адміністрації
про встановлення факту, що має юридичне значення,-
в с т а н о в и в :
Свою заяву позивачі обгрунтовують наступними обставинами, ОСОБА_2 є дружиною померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 року ОСОБА_5. У свідоцтві про укладення шлюбу прізвище її з чоловіком вказане як «ОСОБА_2». ОСОБА_3 та ОСОБА_4 є синами ОСОБА_2 та ОСОБА_5. У свідоцтвах про народження яких зазначене прізвище «ОСОБА_2». 10 червня 1996 року відкритим акціонерним товариством «Дубноцукор» позивачці та членам її сім»ї було видано свідоцтво про право власності на житло - квартиру АДРЕСА_1. Однак через помилку всіх їх було записано із прізвищем «ОСОБА_2». Це можна пояснити тим, що прописна літера «н» схожа за написанням до прописної літери «к». Тому при переписуванні їхніх прізвищ із одних документів у інші й могла з»явитися дана помилка. На даний час ВАТ «Дубноцукор» не існує. Усунути допущену помилку іншим способом не можливо. Факт проживання кожного із позивачів за вказаною адресою внесені в будинкову книгу. Після смерті ОСОБА_5 як одного із співвласників майна ніхто крім трьох позивачів не претендує на вказаний об»єкт нерухомого майна, тобто спору про право не існує. Між ними трьома досягнуто згоди щодо володіння, користування та розпорядження майном. Але для подальшого розпорядження квартирою потрібно усунути недоліки, які є вписані в їхніх прізвищах у свідоцтві про право власності на житло. Тому виникла необхідність встановити факт належності їм правовстановлюючого документу, оскільки їхні прізвища в даному документі не збігаються з прізвищами, зазначеними у паспортах. Просить встановити факт, що правовстановлюючий документ - свідоцтво про право власності на житло - квартиру АДРЕСА_1 видане 10.06.1996 року відкритим акціонерним товариством «Дубноцукор» на ім»я ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 належить ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, померлому ІНФОРМАЦІЯ_4 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
В суді заявники та їх представник подану заяву підтримали, дали пояснення згідно заяви, просять її задоволити.
Представник зацікавленої особи - архівний відділ Дубенської районної державної адміністрації в судове засідання не з»явився, подав заяву в якій просить справу розглядати у його відсутність, не заперечує проти задоволення заяви.
Суд заслухавши пояснення заявників, дослідивши матеріали справи рахує, що заява підлягає до задоволення.
Як вбачається з свідоцтва про укладення шлюбу між ОСОБА_6 та ОСОБА_2 їхнє прізвище зазначене як «ОСОБА_2». (а.с.12).
Згідно свідоцтв про народження позивачів їх прізвища зазначені теж «ОСОБА_2». (а.с.13,14).
Свідоцтво про право власності на житло видане відкритим акціонерним товариством «Дубноцукор» видане на прізвища «ОСОБА_2».(а.с.16).
Ордер на квартиру АДРЕСА_1 виданий головою виконкому Дубенської міської ради на прізвище «ОСОБА_2», (а.с.19).
Така різниця в написанні в прізвищі заявників є результатом помилки, що підтверджується наданими ними доказами.
Керуючись: ст.ст.159,208,209,213,215, 234 ч.1 п.5, 256 ч.1 п.1 ст. 259 ЦПК України,
Р І Ш И В :
заяву задовільнити. Встановити факт, що правовстановлюючий документ - свідоцтво про право власності на житло - квартиру АДРЕСА_1 видане 10.06.1996 року відкритим акціонерним товариством «Дубноцукор» на ім.»я ОСОБА_2, ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_4 належить ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_6, померлому ІНФОРМАЦІЯ_4 року, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області протягом 10 днів через Дубенський міськрайонний суд.
Суддя: