ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
26 грудня 2013 року Справа № 913/2924/13
Провадження № 15пд/913/2924/13
За позовом Обласного комунального підприємства "Компанія "Луганськвода", м.Луганськ
до Луганського міського комунального підприємства "Теплокомуненерго", м.Луганськ
про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення
Суддя Семендяєва І.В.
Секретар судового засідання Вороніна О.С.:
У засіданні брали участь:
від позивача - Шапка М.В., провідний юрисконсульт юридичного відділу за довіреністю від 12.12.2012 № 1274;
від відповідача - представник не прибув.
суть спору: позивачем заявлено вимоги про врегулювання розбіжностей, які виникли при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 19.09.2013 № 326, а саме прийняти у редакції позивача:
- п.2.1 договору: "Якість питної води, яка постачається "Споживачу" до точки підключення відповідає нормам ДСанПін 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", з урахуванням нормативу, зазначеного в дужках, відповідно до Наказу № 505 МОЗ України від 15.08.2011 "Про затвердження змін до Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною". За погіршення якості води в мережах "Споживача", "Виробник" відповідальності не несе";
- п.2.2 договору: "Виробник" встановлює для "Споживача" якісні показники стічних вод, що скидаються в мережі водовідведення "Виробника". Допустимі концентрації забруднюючих речовин (ДК) передбачені у Додатку № 2, який є невід'ємною частиною даного договору.
У разі скидання в каналізаційну систему "Виробника" стічних вод з перевищенням встановлених ДК, "Споживач" здійснює оплату у відповідності з положеннями місцевих Правил приймання та Інструкції. В разі відсутності місцевих Правил приймання, - згідно Інструкції та Правил приймання.
Примітка: Допустимі величини ДК по хлоридах і сульфатах зростають відповідно вмісту даних солей у воді місцевого водопроводу".
- п.2.4 договору: "З метою контролю якості стічних вод "Виробник" здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод "Споживача" виконується уповноваженими представниками "Виробника", що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники "Виробника", так і представник "Споживача".
У разі неявки уповноваженого представника "Споживача" або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками "Виробника" із зазначенням прізвища, ім'я та по батькові представника "Споживача", який відмовився підписати акт. При відмові "Споживача" виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника "Виробника на територію "Споживача" (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників "Споживача", "Виробник" виставляє "Споживачу" рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення".
- п.3.1 договору: "Виробник" через системи комунального водопостачання надає питну воду "Споживачу" в обсягах, вказаних в п.5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".
Точка розподілу, у якої відбувається передача води - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника", яка зазначена у п. 1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1).
Відповідно до проектної документації, розробленої спеціалізованою організацією та технічних умов "Виробника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови підключатися до мереж "Виробника" "Споживачу" забороняється.
- п.3.6 договору: "У точках підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника" забезпечується тиск відповідно до гідравлічної схеми даного водопроводу. Більш високий чи низький тиск, у разі потреби, "Споживач" забезпечує самотужки своїми засобами".
- п.4.1 договору: "Споживач" скидає стічні води в каналізаційну систему "Виробника" в обсягах, вказаних в п.5 Додатку № 1, у точці підключення мереж "Споживача" через окремий випуск з обладнаним контрольним колодязем.
Точка розподілу, у якої відбувається передача стічних вод - точка підключення мереж "Споживача" до системи водовідведення "Виробника", яка зазначена у п.1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1)".
- п.4.2 договору: "Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі запланованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" заяву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.
Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в п.5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника".
- п.4.3 договору: "Стічні води "Споживача", які вивозяться асенізаційним транспортом, "Споживач" скидає в каналізаційну систему "Виробника" тільки в місцях скидання, визначених "Виробником".
- п.4.4 договору: "Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб".
- п.6.1 договору: "Споживач" зобов'язаний забезпечити доступ до мережі, арматури, засобів обліку, розподільчих систем, представників "Виробника" за наявності в них відповідного посвідчення:
- для ліквідації аварій - цілодобово;
- для проведення технічних та профілактичних оглядів, зняття контрольних показників засобів обліку тощо, - згідно з умовами Договору".
- п.7.1 договору: "Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію.
"Споживач" повинен виконувати рекомендації "Виробника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах. У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, споживання послуг вважається безобліковим, при цьому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування".
- п.7.6 договору: "Зняття показів засобів обліку здійснюється представником "Виробника" у присутності повноважного представника "Споживача" щомісячно. При знятті показів засобів обліку представник "Виробника" перевіряє цілісність пломб на засобах обліку, гідрантах, запірній арматурі та інших водопровідних пристроях, що перебувають у віданні "Споживача", а також пересвідчується у відсутності витоку води у мережі "Споживача". "Споживач" повинен сприяти представникам "Виробника" та забезпечити їх безпеку при виконанні цих робіт".
- п.7.11 договору: "У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.
Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";
- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10. - 4.13. Правил користування;
- якщо "Споживач" має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику" даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.
- при наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію. У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору".
- п.7.13 договору: "У разі, коли питна вода входить до складу продукції "Споживача" і згодом не потрапляє до централізованих мереж водовідведення, обсяг стічних вод визначається за різницею обсягу води, одержаної "Споживачем" з усіх видів джерел (у т.ч. гарячого водопостачання) і обсягу води, що увійшла до складу продукції, "Споживач" надає "Виробнику" відповідні розрахунки, а також необхідні підтверджуючі документи (проектно-технічну документацію, довідку про обсяги виробництва за розрахунковий період та інше)".
- п.8.1 договору: " На дату укладання Договору встановлені наступні тарифи на:
1 м3 питної води - 6,516 грн., у т.ч. ПДВ;
1 м3 питної води (для населення) 5,58-грн., у т.ч. ПДВ;
1 м3 питної води (для бюджету) 6,516-грн., у т.ч. ПДВ;
1 м3 стічних вод - 4,944 грн., у т.ч. ПДВ.
1 м3 стічних вод (для населення) - 4,488 грн., у т.ч. ПДВ.
При зміні тарифів, їх розміри доводяться до відома "Споживача" у порядку, передбаченому діючим законодавством України та є обов'язковими з моменту введення їх в дію без внесення змін до Договору".
- п.8.3 договору: "Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом:
"Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за попередній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.
Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі З (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за поточний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у поточному місяці.
Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:
На електронну поштову скриньку ______________(вказати електронну адресу)
Факсом на номер__________________(вказати № факсу)
В інший спосіб __________________ (вказати)
У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по електронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) передаються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.
При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з дня отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок "Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі. Форма розрахунків - безготівкова".
- п.8.4 договору: "При відсутності зауважень щодо кількості наданих послуг з боку "Споживача" з наданням обґрунтованих документів на протязі 3 (трьох) банківських днів з дня отримання відповідного документу, груп-рахунку чи іншого платіжного документу, вони вважаються прийнятими "Споживачем" до виконання та подальшому запереченню не підлягають".
- п.9.1 договору: "Виробник" має право:
- У будь - якій час, не погоджений заздалегідь зі "Споживачем", здійснювати контроль водоспоживання та водовідведення "Споживача", вибіркову перевірку технічного стану систем "Споживача", відбір проб для контролю за якістю стічних вод у відповідності з повноваженнями, наданими законодавством України і за результатами перевірок складати відповідні акти;
- Відключати "Споживача" від мереж:
після письмового попередження у разі: відсутності договору або ухиленні від укладання або продовження (переукладення) договору; несплати або несвоєчасної оплати послуг; невиконання "Споживачем" умов договору, Правил користування, Правил приймання, місцевих Правил приймання та заходів з нормалізації якості та режиму скиду стічних вод;
негайно: після усного попередження у разі загрози виходу з ладу мереж або споруд каналізації, порушення технологічного режиму роботи очисних споруд;
"Виробник" також має інші права, передбачені Договором та діючим законодавством України".
- п.9.2 договору: "Виробник" зобов'язаний:
Надавати "Споживачу" питну воду та приймати від нього стічні води у порядку та на умовах, передбачених Договором.
"Виробник" також зобов'язаний виконувати інші обов'язки, передбачені Договором та діючим законодавством України".
- п.10.3 договору: "При невиконання "Споживачем" рекомендацій, спрямованих на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах, споживання послуг вважається безобліковим, при цьому їх об'єми визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування".
Сторони прийняли заходи по узгодженню спірних пунктів договору, за результатами яких 05.12.2013 склали та підписали протокол узгодження розбіжностей; неврегульованими залишились пункти 3.1, 4.1, 4.2, 4.4, 7.11, 7.13, 8.1, 8.3.
У зв`язку з відпусткою судді Смоли С.В. справу № 913/2924/13 25.12.2013 відповідно до статті 2-1 ГПК України передано на розгляд судді Семендяєвій І.В.
Відповідно до пункту 3.8 Постанови пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у разі зміни складу суду розгляд справи починається заново, а отже, спочатку починається й перебіг строку вирішення спору.
Відповідач в судове засідання не прибув, подав клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд до розгляду справи по суті не перейшов.
З урахуванням клопотання відповідача про відкладення розгляду справи та для повного і всебічного з'ясування обставин справи її розгляд слід відкласти на 16.01.2014.
Керуючись ст.ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України суд,
у х в а л ив :
1. Розгляд справи відкласти на 16.01.2014, о 10 год. 00 хв.
2. Судове засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Луганської області за адресою: м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2, 6-й поверх, каб. № 603 /суддя Семендяєва І.В./.
3. Зобов'язати позивача:
- сумісно з відповідачем прийняти заходи по узгодженню спірних пунктів договору, а саме: п.п. 3.1, 4.1, 4.2, 4.4, 7.11, 7.13, 8.1, 8.3, за результатами якого скласти та підписати протокол узгодження, котрий подати суду;
- у разі недосягнення згоди щодо окремих спірних пунктів договору викласти свою редакцію спірних пунктів договору та нормативно обгрунтувати цю редакцію; порівняти її з редакцією відповідача;
4. Зобов'язати відповідача:
- сумісно з відповідачем прийняти заходи по узгодженню спірних пунктів договору, а саме: п.п. 3.1, 4.1, 4.2, 4.4, 7.11, 7.13, 8.1, 8.3, за результатами якого скласти та підписати протокол узгодження, котрий подати суду;
- у разі недосягнення згоди щодо окремих спірних пунктів договору викласти свою редакцію спірних пунктів договору та нормативно обгрунтувати цю редакцію; порівняти її з редакцією позивача.
Звертається увага учасників судового процесу про необхідність надіслання поштової кореспонденції в даній справі на адресу: 91016, м.Луганськ, вул. Коцюбинського, 2.
Явка повноважних та компетентних представників сторін у судове засідання на їх розсуд.
Суд вважає за необхідне попередити сторони, що за ненадіслання витребуваних судом документів і за ухилення від вчинення дій, покладених судом на сторони, на підставі п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України з них може бути стягнутий штраф у сумі до 1700 грн.
Суддя І.В. Семендяєва