Справа № 22 -3882/2007р. Головуючий у 1 інстанції Буравльов C.I.
Категорія ______ Доповідач Котула Л.Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2007 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого Котули Л.Г.
Суддів Карпенко С. О., Поліщук С. В.
При секретарі Полонській А.Б. розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 та представника АКШ « УКрСиббанк» за довіреністю ОСОБА_3 на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 23 лютого 2007 року в справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_1, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, треті особи, АКБ « Укрсоцбанк», АКЕБ « Укрсіббанк», приватні нотаріуси ОСОБА_10, ОСОБА_11 , ОСОБА_12, ОСОБА_13 про визнання недійсними договорів купівлі-продажу та дарування.
ВСТАНОВИЛА:
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 23 лютого 2007 року за клопотанням представника позивача ОСОБА_14 накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 , квартиру АДРЕСА_2 та гаражний бокс АДРЕСА_3.
У апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 просить ухвалу суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволені заяви про забезпечення позову, оскільки вона постановлена з істотними порушеннями вимог процесуального права, зокрема, суд не звернув увагу на те , що заява про забезпечення позову не відповідає вимогам ст. 151 ЦПК України, а ухвала суду не відповідає вимогам ст. 209 ЦПК України: в ній не зазначено конкретні мотиви з яких суд дійшов висновку про обгрунтованість припущення про те , що невжиття заходів забезпечення позову може в майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення.
У апеляційній скарзі представник Акціонерного комерційного інноваційного банку « УкрСиббанк» просить ухвалу суду скасувати , оскільки суд не взяв до уваги обставини , які мають значення для справи та допустив порушення процесуального права.
Заслухавши доповідача, пояснення представника АКГБ « УкрСиббанк», який підтримав апеляційну скаргу і просив її задовольнити з підстав викладених у ній, представника ОСОБА_4 , який заперечував проти задоволення апеляційних скарги, вказуючи на те , що у заяві та поясненнях у судову засіданні він обґрунтував необхідність вжиття заходів до забезпечення позову тим, що у позивача є побоювання, що квартири та гараж за час розгляду справи можуть бути відчуженні, що унеможливить виконання рішення суду, представника АКБ « Укрсіббанк», яка просила задовольнити апеляційну скаргу, посилаючись на те , що вживши заходи для забезпечення позову, суд порушив
права банку, оскільки спірна квартира АДРЕСА_2 є предметом договору іпотеки, так як на її придбання ОСОБА_1 отримала кредиту у банку, обговоривши наведеш у апеляційній скарзі доводи та перевіривши матеріали справи , колегія суддів дійшла висновку , що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачка просить визнати недійсними договори купівлі-продажу кв.АДРЕСА_1та кв. АДРЕСА_2.
При цьому позивачка посилалася на те, що ОСОБА_5 під час вирішення спору за його позовом до неї про поділ майна, зокрема спірних квартир, а також пред»явлення позову про розірвання шлюбу , відчужив їх, що призвело до звернення її до суду з даним позовом.
Обґрунтовуючи клопотання про забезпечення позову, представник позивачки ОСОБА_14 посилався на те , що відповідачі можуть продати спірні квартири, так як навмисно затягують розгляд справи, а це зробить неможливим виконання рішення суду.
Задовольняючи клопотання про забезпечення позову, суд виходив з того, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити виконання рішення суду.
Висновки суду про необхідність вжиття заходів до забезпечення позову є обгрунтованими, оскільки з матеріалів справи видно , що спірні квартири є предметом іпотечних договорів укладеними між ОСОБА_1 та Акціонерним комерційним інноваційним банком «УкрСиббанк» і ОСОБА_6 та Акціонерно-комерційним банком соціального розвитку на забезпечення виконання договорів кредиту, (а.с. 40-43, 32-34).
Виходячи з наведеного , колегія суддів вважає, що суд правильно вжив заходи для забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартири та гараж правомірність відчуження яких оспорюється позивачкою, навівши відповідні мотиви.
Посилання в апеляційній скарзі на те, що суд при вжитті заходів забезпечення позову порушив права АКІБ «УкрСиббанк» необгрунтовані , оскільки такого не випливає з матеріалів справи.
Ухвала суду відповідає вимогам закону та обставинам справи, а тому підстав до її скасування та забезпечення позову не встановлено.
Керуючись ст. . ст. 303, 304, 307, 308, 312, 315 ЦПК України , колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційні скарги представника ОСОБА_1 ОСОБА_2 та представника Акціонерного комерційного інноваційного банку « УкрСиббанк» ОСОБА_3 відхилити, а ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 23 лютого 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає .