Справа № 2- 1407/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2007р. Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого-судді Головко Л.І.
при секретарі Басовій Н.Г.
за участю позивача ОСОБА_1
розглянувши в попередньому судовому засіданні в приміщенні суду м. Очакова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Чорноморської сільської Ради про визнання державного акту на землю недійсним,
встановив:
14.12.2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з вказаною позовною заявою. В обґрунтування своїх вимог посилається на те, що на підставі договору дарування від 23.10.1992 року будинку АДРЕСА_1 її чоловік став власником вказаного будинку з земельною ділянкою. 19 лютого 1993 року, на підставі договору купівлі-продажу Чорноморською сільською Радою її чоловіку ОСОБА_1 було видано Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку розміром 0, 34 га для обслуговування житлового будинку та господарських будівель, яка розташована на території Чорноморської сільської Ради. Акт оформлено з порушенням ст. 67 Земельного кодексу України, діючого на той час. Так, в даному акті невірно вказана підстава для виділення земельної ділянки, не зазначено її місце розташування та невірно вказано її цільове призначення. Посилаючись на вказане порушення закону, нотаріус відмовив їй у видачі спадщини, яка відкрилася після смерті чоловіка, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1
В судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Представник Чорноморської сільської Ради та представник третьої особи - Очаківського районного відділу земельних ресурсів в судове засідання не з'явилися. До судового засідання надано лист за підписом голови сільського голови Дмитренка А.А., в якому він просить розглянути справу без участі їх представника, з позовом згоден.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, суд дійшов наступного.
Державний акт на право приватної власності на землю, згідно якого ОСОБА_1 отримав земельну ділянку розміром 0, 34 га, було видано 19 лютого 1993 року Чорноморською сільською Радою на підставі договору купівлі-продажу, яким спадкодавцю передавалась земельна ділянка в особисту власність.
В акті невірно вказана підстава для виділення земельної ділянки, не зазначено її місце розташування та невірно вказано її цільове призначення, що не відповідає вимогам ст. 67 Земельного кодексу України, діючого на той час.
Після смерті ОСОБА_1, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відкрилась спадщина на зазначену земельну ділянку.
Оскільки державний акт на право приватної власності на землю видано з порушенням діючого на той час законодавства, заявниця позбавлена можливості реалізувати своє право на спадкове майно.
Аналізуючи викладені обставини, суд вважає позов обгрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212 , 214, 215 ЦПК України суд,
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Державний акт на право приватної власності на землю за № 235, виданий 19 лютого 1993 року, на підставі договору купівлі-продажу, яким було виділено у приватну власність ОСОБА_1 земельну ділянку розміром 0, 34 га, яка розташована на території Чорноморської сільської Ради для обслуговування житлового будинку та господарських будівель - визнати недійсним.
На рішення може бути подана апеляція до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайсуд протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про його оскарження, яка повинна бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.