Справа № 493/2722/13-к
Провадження № 1-кп/493/161/13
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.12.2013 року м.Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області в складі :
головуючого-судді Наумчак Л.І
при секретарі Шестун І.В.
за участю прокурора Темного В.І.,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого, обвинуваченого у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263 ч.1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 1995 року, ОСОБА_1, отримав від свого батька ОСОБА_2, який помер в 1995 році, патрони від малокаліберної зброї в кількості 88 штук калібру 5,6 мм, які використовуються для стрільби з нарізної спортивно-мисливської зброї вітчизняного виробництва. Крім того, в 2008 році ОСОБА_1 знайшов в лісосмузі три патрони калібру 7,62 мм, які використовуються для стрільби з іноземної вогнепальної зброї, а саме: гвинтівок та мисливської нарізної вогнепальної зброї відповідного калібру. Вказані патрони він зберігав без передбаченого законом дозволу в гаражі свого домогосподарства, яке розташоване в АДРЕСА_1.
Умисні дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст. 263 КК України, як придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
21.11.2013 року, прокурор прокуратури Балтського району Одеської області ОСОБА_3, у кримінальному провадженні № 12013170230001414 з одного боку, та підозрюваний у цьому провадженні ОСОБА_1, з іншого боку, на підставі ст.ст. 468, 469, 470, 472 КПК України, у приміщенні прокуратури Балтського району Одеської області, розташованої за адресою: Одеська область, м. Балта, вул. Дячишина, 16, уклали угоду про визнання винуватості, додержуючись наступних умов:
1. Ст. слідчим Балтського РВ ГУ МВС в Одеській області за погодженням з прокурором 21.11.2013 року висунута підозра ОСОБА_1 про те, що він підозрюється у придбанні та зберіганні бойових припасів без передбаченого законом дозволу, тобто у скоєні злочину, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, та встановлено, що приблизно у 1995 році, ОСОБА_1, отримав від свого батька патрони від малокаліберної зброї в кількості 88 штук калібру 5,6 мм, які використовуються для стрільби з нарізної спортивно-мисливської зброї вітчизняного виробництва. А в 2008 році він знайшов в лісосмузі три патрони калібру 7,62 мм, які використовуються для стрільби з іноземної вогнепальної зброї, а саме: гвинтівок та мисливської нарізної вогнепальної зброї відповідного калібру. Вказані патрони він зберігав без передбаченого законом дозволу в гаражі свого домогосподарства, яке розташоване в АДРЕСА_1.
11.11.2013 року при проведенні обшуку в домогосподарстві ОСОБА_1, яке розташоване в АДРЕСА_1, працівниками міліції було виявлено в гаражі даного домогосподарства та вилучено патрони від малокаліберної зброї в кількості 88 штук калібру 5,6 мм та три патрони калібру 7,62 мм.
Згідно висновку експертизи № 432-Б від 15.11.2013 року, вилучені предмети 11.11.2013 року під час проведення обшуку в домогосподарстві ОСОБА_1, це три патрони калібру 7,62х54 мм, призначені для стрільби з нарізної вогнепальної зброї, гвинтівок(СВД, СВТ, Мосина, та ін.) калібру 7,62х54 мм, та мисливської нарізної вогнепальної зброї відповідного калібру, надані патрони виготовлені промисловим способом є боєприпасами та придатні для стрільби; 88 патронів калібру 5,6 мм, призначені для стрільби з нарізної спортивно-мисливської зброї вітчизняного виробництва – гвинтівок ТОЗ-8, ТОЗ-17 та ін., пістолетів Марголіна, а також можуть використовуватися для стрільби з іноземної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм, надані патрони виготовлені промисловим способом, і являються боєприпасами.
2. Підозрюваний ОСОБА_1 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні і зобов’язується:
а) беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні;
б) сприяти розслідуванню, виявленню та припиненню інших відомих йому подібних кримінальних правопорушень та інших, в тому числі тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.
3. Сторони погоджуються на призначення покарання ОСОБА_1 за ч.1 ст. 263 КК України у вигляді трьох років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком на один рік.
4. Підозрюваний ОСОБА_1 із запропонованим видом та мірою покарання згоден, йому роз’яснено, що відповідно до ст. 473 КПК України наслідком укладання та затвердження зазначеної угоди для сторін є:
а) для прокурора і підозрюваного – обмеження права на оскарження вироку.
Також роз’яснені підозрюваному та зрозумілі підстави оскарження обвинувального вироку, яким затверджена дана угода в апеляційному порядку, що визначені ст. 394 КПК України, та в касаційному порядку, що визначені ст. 424 КПК України.
б)для підозрюваного – відмова від здійснення прав, передбачених абзацами 1 і 4 п.1 ч.4 ст. 474 КПК України.
Передбачені в цій нормі права на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов’язаний довести кожну обставину інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення, а обвинувачений має право на допит у судовому засіданні свідків обвинувачення, заявлення клопотань, виклик свідків і надання суду доказів йому роз’яснені та зрозумілі.
5. Підозрюваний ОСОБА_1 розуміє, що виконання зобов’язань іншою стороною в межах цієї угоди цілком залежить від дотримання ним Закону і будь-якого положення в складеної угоди.
У разі невиконання угоди про визнання винуватості, відповідно до ст. 476 КПК України, прокурор має право упродовж строків давності притягнення до кримінальної відповідальності звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку та судового розгляду кримінального провадження в загальному порядку.
6. Підозрюваний ОСОБА_1 розуміє, що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за ст. 389-1 КК України.
Угода складена 21 листопада 2013 року в трьох примірниках ( 1-й примірник приєднаний до обвинувального акту та знаходиться в кримінальному провадженні суду; 2-й примірник знаходиться в прокуратурі; 3-й примірник – у підозрюваного.)
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 визнав свою вини та пояснив, що він являється членом активу Балтського історичного музею, і займається дослідженнями, які проводить на території Балтського району. Про те, що потрібен дозвіл на зберігання патронів та відповідні документи він не знав. У вчиненому кримінальному правопорушенні розкаюється, просить призначити покарання відповідно до угоди, якої вони досягли з прокурором, зазначивши, що ніякого тиску на нього не було.
Встановлені в судовому засіданні обставини, в тому числі ті, які підтверджують вину ОСОБА_1, приводять суд до висновку, що ОСОБА_1, своїми умисними діями, здійснив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 263 КК України, кваліфікуюче як придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Враховуючи, що вищевказана угода укладена добровільно, відповідає вимогам КПК України, суд приходить до висновку, що вона підлягає затвердженню.
При обранні міри та виду покарання для ОСОБА_1, суд враховує його особистість та суспільну небезпеку вчиненого, визнання вини, щире каяття і активну участь у розкритті злочину, що являється обставинами, які пом’якшують вину обвинуваченого, а також враховує те, що він являється інвалідом ІІ групи, пенсіонером, що суд відносить до обставин, які пом’якшують вину підозрюваного, угоду, якої досягли прокурор та підозрюваний.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_1, судом не виявлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 374, 475 КПК України, суд
З А С У Д И В:
Угоду між прокурором прокуратури Балтського району Одеської області ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_1, складену 21 листопада 2013 року у кримінальному провадження № 12013170230001414 – затвердити.
Визнати винним ОСОБА_1 в скоєні злочину передбаченого ст. 263 ч.1 КК України та призначити покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Одеській області витрати в сумі 391,20 грн., за проведення криміналістичної експертизи.
Вирок на підставі угоди може бути оскаржений у порядку, передбаченому КПК України, з підстав передбачених ст. 394 КПК України.
СУДДЯ:
- Номер: 1-в/493/34/17
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 493/2722/13-к
- Суд: Балтський районний суд Одеської області
- Суддя: Наумчак Л. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.03.2017
- Дата етапу: 13.04.2017