УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 124/10725/13-ц
27.11.2013 року м. Сімферополь
Суддя Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим ОСОБА_1, розглянувши позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Авіакомпанії «Роза Вітрів» про стягнення матеріальної та моральної шкоди,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду із позовом до Авіакомпанії «Роза Вітрів» про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Позовна заява підлягає поверненню позивачеві для подання до належного суду з наступних підстав.
Як слідує з позову ОСОБА_2, ОСОБА_3 уклали із Авіакомпанією «Роза Вітрів» договір перевезення їх, як пасажирів, повітряним транспортом за маршрутом Київ – Бургас – Київ, що підтверджується проїзним документом.
Таким чином, між сторонами виникли зобов'язання, що виникають з договору перевезення пасажирів.
Відповідно до частини 4 статті 114 Цивільного процесуального кодексу України, яка регулює питання виключної підсудності, позови до перевізників, що виникають з договорів перевезення вантажів, пасажирів, багажу, пошти, пред'являються за місцезнаходженням перевізника.
Як слідує з матеріалів справи, місцезнаходженням Авіакомпанії «Роза Вітрів» є м. Київ, вул. Щекатинська, 30/39, офіс 12-13, що не відноситься до території Центрального району м Сімферополя, АР Крим.
Позивачі, направляючи позов до Центрального районного суду м. Сімферополя, посилаються на порушення їх прав, як споживачів, однак, в силу ч.14 ст. 110 ЦПК позивач має право на вибір між кількома судами, яким згідно з цією статтею підсудна справа, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 114 ЦПК України.
Враховуючи, що дана категорія справ має розглядатися згідно із законом за правилами виключної підсудності – за місцезнаходженням перевізника, підстав для розгляду даної справи Центральним районним судом м. Сімферополя не має.
Статтею 115 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, якщо суддя, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановить, що справа не підсудна цьому суду, заява повертається позивачеві для подання до належного суду.
Виходячи з наведеного, керуючись статтями 114, 115 Цивільного процесуального кодексу України, судя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Авіакомпанії «Роза Вітрів» про стягнення матеріальної та моральної шкоди - повернути позивачу для подання до належного суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подання протягом 5 днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали
Суддя: Н. М. Заболотна