105/6363/13-к
У Х В А Л А
"06" грудня 2013 р. Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кузнецової Л.М.,
при секретарі – Касьяновій Л.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Джанкой кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.06.2013 р. за №42013130000000172 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.
за участю прокурора –Івкіна М.А.., обвинуваченого – ОСОБА_1, захисника – ОСОБА_2
В С Т А Н О В И В:
04 листопада 2013 року до Джанкойського міськрайонного суду АР Крим надійшов обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному у Єдиний реєстр досудових розслідувань 10.06.2013 р. за №42013130000000172 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.
Ухвалою Джанкойського міськрайонного суду від 08.11.2013 р. по даному кримінальному провадженню призначене підготовче судове засідання.
В даному підготовчому судовому засіданні прокурор просив постановити ухвалу про призначення судового розгляду на підставі обвинувального акту.
Обвинувачений ОСОБА_1 та його захисник адвокат ОСОБА_2 не заперечували у призначенні судового розгляду даного кримінального провадження.
З’ясувавши думку учасників судового провадження, дослідивши обвинувальний акт з додатками, суд приходить до висновку, що обвинувальний акт підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.
Згідно п. 3 ч.3 ст.314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акту, якщо він не відповідає вимогам цього Кодексу.
Вимоги щодо форми і змісту обвинувального акту, у тому числі щодо обов'язкових додатків до нього, викладені в статті 291 КПК України.
Так, згідно п.3 ч.2 ст.291 КПК України обвинувальний акт має містити анкетні відомості потерпілого (прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство).
Обвинувальний акт відносно ОСОБА_1 не відповідає зазначеним вимогам, оскільки не містить відомостей щодо потерпілого, в той час як зі змісту реєстру матеріалів досудового розслідування вбачається, що у даному кримінальному провадженні було визнано потерпілою особою ОСОБА_3
Відсутність зазначення даних щодо потерпілого позбавило суд можливості викликати потерпілу особу в підготовче судове засідання, що порушує права потерпілого брати участь у судовому провадженні.
Ст. 291 КПК України встановлено, що до обвинувального акту додаються додатки, зокрема, реєстр матеріалів досудового розслідування, розписка підозрюваного про отримання копії обвинувального акта, копії цивільного позову, якщо він був пред’явлений під час досудового розслідування, і реєстру матеріалів досудового розслідування.
В якості додатку до обвинувального акту суду надано розписку ОСОБА_1 та його захисника ОСОБА_2 про отримання копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування.
Зазначений додаток до обвинувального акту не відповідає вимогам КПК України, оскільки, ст.. 293 КПК України встановлено, що одночасно з переданням обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру до суду прокурор зобов’язаний під розписку надати їх копію та копію реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваному, його захиснику, законному представнику, захиснику особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного або виховного характеру.
З розписки ОСОБА_1 про отримання копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування слідує, що копії зазначених документів йому були надані не прокурором, як це встановлено ст. 293 КПК, а слідчим у даному кримінальному провадженні.
Ст. 109 КПК України встановлено, що реєстр матеріалів досудового розслідування складається слідчим або прокурором і надсилається до суду разом з обвинувальним актом.
Реєстр матеріалів досудового розслідування повинен містити:1) номер та найменування процесуальної дії, проведеної під час досудового розслідування, а також час її проведення;
2) реквізити процесуальних рішень, прийнятих під час досудового розслідування; 3) вид заходу забезпечення кримінального провадження, дату і строк його застосування.
Наданий в якості додатку до обвинувального акту відносно ОСОБА_1 реєстр матеріалів досудового розслідування не відповідає зазначеним вимогам, оскільки в ньому не зазначені види заходів забезпечення кримінального провадження, вказані лише клопотання про їх застосування.
З огляду на викладене, у відповідності з вимогами з ч. 6 ст. 22 КПК України, яка передбачає, що суд, зберігаючи об’єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків, суд вважає, що при зазначених недоліках обвинувального акту, він підлягає поверненню прокурору для приведення їх у відповідність з вимогами КПК України.
Суд, дійшовши висновку про повернення обвинувального акту прокурору, не приймає до уваги доводів прокурора з приводу того, що зазначені недоліки обвинувального акту та доданих документів є технічними помилками та не є перешкодою для призначення кримінального провадження до судового розгляду, оскільки судом встановлені підстави повернення обвинувального акту прокурору у відповідності з п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України - невідповідність обвинувального акту вимогам КПК України з зазначених вище підстав.
Керуючись ст.ст.314, 315 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
Обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 10.06.2013 р. за №42013130000000172 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України, повернути прокурору для приведення його у відповідність з вимогами КПК України.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Джанкойський міськрайонний суд АРК шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
ОСОБА_4