Судове рішення #3444350

Справа № 2-3920/08

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

          І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

02.12. 2008 року  Фрунзенський районний суд   м. Харкова у складі:                                 Головуючого - судді Тарасової І.В.

при секретарі судових засідань - Радько О.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні у  місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

                      

                                                                 В с т а н о в и в:

 

            ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Позивач в обґрунтування своїх вимог за позовом зазначила, що вона знаходилася з відповідачем у  шлюбі, який рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05.11.2008 року  був розірваний.  Від шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Відповідач з сім'єю не проживає, матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, дитина знаходиться на утриманні позивача, яка на теперішній час знаходиться у відпустки за доглядом дитини та  самостійно не має змоги утримувати дитину. Позивач просить стягнути аліменти у розмірі ј частки зі всіх видів заробітку що місячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги про стягнення аліментів на дитину підтримала у повному обсязі та просила їх задовольнити та підтвердила обставини, які викладені вище.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надав суду заяву, в якій просить розглядати справу у його відсутності, позовні вимоги визнав у повному обсязі та зазначив, що наслідки визнання позову йому відомі.

Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом  встановлено, що сторони перебували в шлюбі, який  рішенням Фрунзенського районного суду м. Харкова від 05.11.2008 року розірваний.

Від шлюбу сторони мають дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком дитини є ОСОБА_4 (свідоцтво про народження серії 1-ВЛ № НОМЕР_1, Фрунзенським відділом реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції від  07 серпня  2007 року).

Як встановлено з пояснень позивача та підтверджується матеріалами справи сторони проживають окремо, дитина знаходиться на утриманні позивачки, відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. 

Згідно ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

            Згідно з ч. 1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

          При визначенні розміру аліментів, суд, відповідно до вимог ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України, враховує матеріальний стан сторін, стан здоров'я сторін та дитини, наявність на утриманні у платника аліментів інших неповнолітніх дітей та інших непрацездатних членів сім'ї та вважає необхідним  присудити аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі ј частки всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

          Таким чином, визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.

            Відповідно до ст. 191 Сімейного Кодексу України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

            Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України. Судовий збір суд стягує з відповідача в дохід держави у розмірі 1% від задоволених вимог за позовом, але не менше 51 гривні. Витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 року N 1258 суд стягує з відповідача.

            Згідно зі ст. 217 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в межах суми виплати за один місяць.

              Керуючись ст.ст. 180-183, 191 Сімейного Кодексу, ст. ст. 10, 11, 88, 174, 212-215, 217  ЦПК України, суд,

                                                                                                                                

В И Р І Ш И В :

 

Позов ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини -  задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження, уродженця сел.. АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1  аліменти на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, у розмірі ј частки від доходу, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 29.08.2008 року до досягнення дитиною повноліття.

            Рішення в частині стягнення з ОСОБА_2  в межах суми платежу за один місяць у розмірі ј частки від доходу, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, підлягає негайному виконанню.

            Стягнути з ОСОБА_2  судовий збір в дохід держави у розмірі 51 гривні.

            Стягнути з ОСОБА_2  витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн.

          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

          Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана - після закінчення строку на подачу апеляційної скарги,  у разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

            СУДДЯ:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація