Судове рішення #3444347

                                        Справа № 2-3713/08

 

 

 

 

 

З А О Ч Н Е   Р  І  Ш  Е  Н  Н  Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

 

12 листопада 2008 року Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого  -  судді  Тарасової І.В.

при секретарі судових засідань  -  Марченко Н.О., Радько О.С.

 

            розглянувши у відкритому судовому  засіданні в залі суду  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доОСОБА_2 про визнання права власності,

 

                                                    В С Т А Н О В И В  :

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просив суд  визнати за ним право власності на житловий будинок літ. «А-1» з прибудовами літ. «А2» та «а», тамбурами літ. «а1» та «б», загальною площею 80,0 кв.м., житловою площею 44,7 кв.м., літню кухню літ. «Б», гараж літ. «В», сараї літ. «Г» та «С», льохи літ. «П» та «Р», вбиральню літ. «Т», розташовані на території домоволодіння по АДРЕСА_1. В обгрунтування позову позивач зазначив, що йому на підставі рішення виконавчого комітету ОСОБА_3 депутатів трудящихся від 20.04.1954 р. № 363 було надано у безстрокове користування земельну ділянку для індивідуального будівництва по АДРЕСА_1 площею 600 кв.м. На підставі вказаного рішення з позивачем 25.06.1954 р. був укладений договір на право побудови будинку та безстрокове користування земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 1-А - площею 600 кв.м.

Після укладення договору на побудову будинку та безстрокове користування земельною ділянкою, позивач за власні кошти в 1958 році побудував житловий будинок. Пізніше, для поліпшення житлових та побутових умов, позивач зробив до житлового будинку прибудови, тамбури, також на земельній ділянці він побудував літню кухню, гараж, сараї, льохи та вбиральню.

На даний час будівництво закінчено і складається з житлового будинку літ. «А-1» з прибудовами літ. «А2» та літ. «а», тамбурами  літ. «а1» та літ. «б», загальною площею 80,0 кв.м., житловою площею 44,7 кв.м., літньої кухні літ. «Б»,  гаражу літ. «В», сараїв літ. «Г» та літ. «С», льохів літ. «П» та літ. «Р», вбиральні літ. «Т».

Житловий будинок по АДРЕСА_1 побудований за  кошти позивача, відповідає будівельним, санітарним та протипожежним  нормам, і він хоче мати право користуватись житловим будинком  з надвірними будівлями у повній мірі.      

У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4, який діє на підставі усної заяви підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити.

 Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. За таких обставин на підставі ч. 4 ст.169 ЦПК України суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних та доказів та ухвалює заочне рішення, проти чого представник позивача не заперечує.  

Суд,  заслухавши пояснення представника позивача,  дослідивши надані сторонами докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено та  підтверджується наявними у справі доказами, що на підставі рішення виконавчого комітету ОСОБА_3 депутатів трудящихся від 20.04.1954 р., позивачу ОСОБА_1 було надано у безстрокове користування земельну ділянку для індивідуального будівництва по АДРЕСА_1 площею 600 кв.м. На підставі вказаного рішення з позивачем 25.06.1954 р. був укладений договір на право побудови будинку та безстрокове користування земельною ділянкою за адресою: АДРЕСА_1 1-А - площею 600 кв.м, зареєстрований у Житловому управлінні виконавчого комітету ОСОБА_3 депутатів трудящихся за реєстром № 340 від 02.07.1954 р. та посвідчений 3-ю Міською Державною Нотаріальною конторою м. Харкова за № 1-8791 від 25.06.1954 р. 

На даний час будівництво закінчено і складається, згідно з технічним паспортом на житловий будинок, виготовленим 05.02.2008р. КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», з житлового будинку літ. «А-1» з прибудовами літ. «А2» та літ. «а», тамбурами  літ. «а1» та літ. «б», загальною площею 80,0 кв.м., житловою площею 44,7 кв.м., літньої кухні літ. «Б»,  гаража літ. «В», сараїв літ. «Г» та літ. «С», льохів літ. «П» та літ. «Р», вбиральні літ. «Т», які розташовані на земельній ділянці, площею 600 кв.м.  за адресою: м. Харків, АДРЕСА_1 1-А.

          Після закінчення будівництва позивач зібрав документи для отримання дозволу на збереження самочинно побудованих приміщень.

У ТОВ «ІНСТИТУТ ХАРКІВПРОЕКТ» був зроблений технічний висновок,  який підтверджує, що усі основні будівельні конструкції житлового будинку,  прибудов, тамбура, літньої кухні, гаража та сараїв за адресою: м. Харків, АДРЕСА_1 1-А забезпечують несучу здатність, достатню для надійної та безпечної експлуатації. Дефектів, пошкоджень будівельних конструкцій, з'явившися в результаті експлуатації, які можуть перешкоджати їх подальшій експлуатації, не встановлено. Будівлі  відповідають архітектурним, санітарним та протипожежним  нормам  та можуть використовуватися  за призначенням.

Можливість збереження житлового будинку ОСОБА_1 узгодив у Фрунзенському районному відділі ГУ МНС України в Харківській області, Фрунзенській районній СЕС, Державному Управлінні охорони навколишнього природного середовища в Харківській області,  крім цього він сплатив штраф за самочинне будівництво відповідно до постанови № 507 від 05.06.2008р

Управлінням містобудування та архітектури виконавчого комітету ОСОБА_2 наданий висновок № 5532/0/27-08 від 10.06.2008р.  про  можливість збереження самочинно побудованого житлового будинку з прибудовою і тамбуром, літньої кухні з тамбуром, гаражу, сараю та можливості подальшої  їх експлуатації АДРЕСА_1.  

Рішенням виконавчого комітету Фрунзенської районної у м. Харкові ради від 15.07.08р. № 102/2 позивачу  дозволено збереження самочинно збудованого житлового будинку з прибудовами до нього, тамбури, літню кухню, гараж, сараї по АДРЕСА_1.

            Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту закінчення будівництва.

 

Відповідно до ст.376 ч.5 ЦК України - на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

            Відповідно до п.3.4. «Порядку вирішення питань, пов'язаних із самочинним будівництвом», затвердженого рішенням сесії ОСОБА_2  № 188/05 від 28.09.2005р., питання визнання права власності на завершені будівництвом об'єкти, що знаходяться на земельних ділянках, які належать забудовнику на праві власності чи користування, вирішуються в судовому порядку.  

            Задовольняючи позов суд бере до уваги, що житловий будинок літ. «А-1» з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 збудований на земельній ділянці, що надана у користування позивачу на підставі рішення виконавчого комітету ОСОБА_3 депутатів трудящихся № 363 від 20.04.1954 р. та договору на право побудови будинку та безстрокове користування земельною ділянкою від 25.06.1954 року. Закінчений будівництвом житловий будинок «А-1» з надвірними будівлями відповідає будівельним, санітарним та протипожежним  нормам, не порушує права інших осіб .

       На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10,11,  60, 80, 88, 212-215, 224-226  ЦПК України, ст.ст.331, 376, ЦК України, «Порядку вирішення питань, пов'язаних із самочинним будівництвом», затвердженого рішенням сесії ОСОБА_2  № 188/05 від 28.09.2005р.

В И Р І Ш И В :

 

             Позов ОСОБА_1  доОСОБА_2 про визнання права власності - задовольнити.

                    Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. «А-1» з прибудовами літ. «А2» та літ. «а», тамбурами  літ. «а1» та літ. «б», загальною площею 80,0 кв.м., житловою площею 44,7 кв.м., літню кухню літ. «Б»,  гараж літ. «В», сараї літ. «Г» та літ. «С», льохи літ. «П» та літ. «Р», вбиральню літ. «Т», розташовані на території домоволодіння по АДРЕСА_1.

          Відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, протягом десяти днів з дня отримання копії заочного рішення може бути подана письмова заява про перегляд заочного рішення, відповідно до вимог ст. 229 ЦПК України.

            Заочне рішення може бути оскаржене особами, які брали участь у розгляді справи до апеляційного суду Харківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через Фрунзенський районний суд м. Харкова з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги з одночасним направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції або шляхом подачі апеляційної скарги у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. 

            Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про перегляд заочного рішення відповідачем, який не приймав участі у розгляді справи, якщо заяву про перегляд заочного рішення не було подано.

 

         

 

          Суддя:

 

  • Номер: 22-ц/811/3983/19
  • Опис: Становський Р.Р. до Мурашова В.Ю., третьої особи ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" про визнання права спільної власності на квартиру.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-3713/08
  • Суд: Львівський апеляційний суд
  • Суддя: Тарасова І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.12.2019
  • Дата етапу: 09.12.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація