Справа№ 2-2718/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 грудня 2007 року Каховський міськрайонний суд Херсонської області в складі:
судді Крюковського О.А., при секретарі Степановій Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Каховка цивільну справу за позовом селянського (фермерського) господарства «Каховське», с Коробки Каховського району, до ОСОБА_1 про заборону вчинення дій, які можуть порушити право власності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулося до відповідача з позовом про заборону вчинення дій, які можуть порушити право власності.
Вимоги мотивовано тим, що ОСОБА_1 здійснює монтаж водопровідної мережі з метою збору води з належної СФГ «Каховське» на праві приватної власності артезіанської свердловини, розташованої за адресою: АДРЕСА_1. Позивач просить зобов'язати відповідача припинити вказані роботи, посилаючись на те, що їх завершення призведе до пошкодження будівлі артезіанської свердловини та неможливості повноцінного використання її власником.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив стягнути з відповідача судові витрати.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнала; повідомила, що артезіанську свердловину використовує за погодженням із сільським головою; вказала, що не знала про необхідність укладення відповідного договору із власником.
Відповідно до пояснень, наданих в судовому засіданні свідком ОСОБА_2, відповідач зробила траншею до свердловини, належної господарству, та отримувала з неї воду.
Як повідомила в судовому засіданні свідок ОСОБА_3 вона та відповідач користувалися свердловиною протягом тривалого часу з дозволу сільського голови; про зміну власника цього майна їх не повідомили.
Вимога підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу від 03 серпня 2007 року селянське (фермерське) господарство «Каховське» набуло право власності на нежитлову будівлю (стіни металеві та артезіанська свердловина), розташовану за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. №№ 7 - 8).
Як встановлено ч. 4 ст. 41 Конституції України, ч. 1 ст. 321 ЦК України право
приватної власності є непорушним.
Відповідно до п.3 ч. 2 ст. 16, ч. 2 ст. 386 UKУкраїни власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою,
може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право.
Як встановлено ч. 1 ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Обставини, визнані сторонами, не підлягають доказуванню - ч. 1 ст. 61 ЦК України.
Стороні, на користь якої ухвалено рішення суд, присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог (ч. 1 ст. 88 ЦПК України). Згідно наданих квитанції позивачем сплачено 8 грн. 50 коп. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (а.с. №№ 2, 4).
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, свідків, дослідивши надані письмові докази, вбачає підстави для цивільно-правового захисту прав позивача, гарантованих Конституцією України, та його охоронюваних законом інтересів: між сторонами не існує сервітутних правовідносини; дії відповідача можуть завдати шкоди майну господарства, вчинюються без відповідних правових підстав та/або згоди власника.
Керуючись ст.ст. 8, 21, 22, 24, 41, 55, 124 Конституції України,
ст.ст. 12- 14, 16, 316, 317, 319, 321, 328, 386 ЦК України,
ст.ст. 5 - 8, 27, 57-61, 88, 159, 179, 213 - 215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги селянського (фермерського) господарства «Каховське», с Коробки Каховського району, задовольнити повністю.
Зобов'язати ОСОБА_1 припинити монтаж водопровідної мережі з метою забору води з артезіанської свердловини, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 та належить селянському (фермерському) господарству «Каховське» на праві приватної власності.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь селянського (фермерського) господарства «Каховське», с Коробки Каховського району, судові витрати у розмірі 16 грн. 00 коп.
Рішення набирає законної сили, якщо протягом десяти днів з дня його проголошення не подано заяву про апеляційне оскарження. Якщо, у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана -рішення набирає сили після закінчення цього строку.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до
апеляційного суду Херсонської області через Каховський міськрайонний суд
Херсонської області.