Головуючий по справі - САХНО Р.І.
Доповідач - ЄЛФІМОВ О.В.
Справа № 11а-93-2007
УХВАЛА
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
18 грудня 2007 року. м. Київ.
Військовий апеляційний суд Центрального регіону України у складі: головуючого - генерал - майора юстиції КУЗЬМІНА А.С. , суддів - полковника юстиції ЄЛФІМОВ А О.В. та підполковника юстиції ПОЛОСЕНКО B.C., за участю старшого прокурора відділу військової прокуратури Центрального регіону України підполковника юстиції КУРАКІНА О.О., розглянув в судовому засіданні апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок військового місцевого суду Київського гарнізону від 31 жовтня 2007 року, яким рядовий військової частини А- 2299
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Львові, громадянин України, не судимий, призваний на військову службу в травні 2003 року, засуджений за ст. 408, ч.1 КК України з застосуванням ст. ст. 69 та 62 КК України до 1 року 6 місяців дисциплінарного батальйону.
Як зазначено у вироку ОСОБА_1 скоїв злочин при таких обставинах. 5 вересня 2003 року ОСОБА_1, не бажаючи служити в армії і з метою ухилитись від військової служби, без поважних причин не прибув до військової частини з госпіталю, а уїхав до батьків у м. Львів. 9 вересня, того же року, разом з матір'ю він прибув до м. Києва, де їх зустрів представник частини. Але, під час слідування до місця служби, в той же день, ОСОБА_1 знову, з той же самою метою, втік від представника частини і став переховуватися, проживаючи у різних населених пунктах України. І лише 16 вересня 2007 року він був затриманий у м. Львові співробітниками Військової служби правопорядку.
В апеляційній скарги засуджений, не оспорюючи кваліфікацію своїх дій за ст. 408 ч.1 КК України, разом з тим вказує, що призначене йому покарання не відповідає тяжкості скоєного і є надмірно суворим. При цьому ОСОБА_1 вказує, що суд 1 інстанції, не врахував, що він свою вину визнав повністю, в скоєному щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю вчиненого злочину, до кримінальної відповідальності раніше не притягувався і характеризувався позитивно. Крім того, незважаючи на те, що у нього була відстрочка від призову за станом здоров'я, він добровільно пішов служити. Під час служби, у зв'язку з болями в області живота, його направили до шпиталю, а коли там не прийняли за причиною неправильного оформлення документів, він поїхав до дому і лікувався самостійно. В подальшому, до військової частини повертатися побоявся, працевлаштувався і одружився. Своє місцезнаходження не приховував і вів нормальний образ життя. На теперішній час його дружина вагітна, не працює і потребує його допомоги.
В зв'язку з викладеним, засуджений просить вирок змінити і призначити йому покарання у виді арешту з утриманням на гауптвахті.
Заслухавши доповідача, виступ прокурора, який вважав необхідним вирок залишити без змін а апеляційну скаргу без задоволення, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, військовий апеляційний суд регіону приходить до висновку, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Висновок суду 1-ї інстанції про винність засудженого в скоєному відповідає фактичним обставинам справи і ґрунтується на повно і об'єктивно досліджених в судовому засіданні та належним чином оцінених і наведених у вироку доказах, які зібрані по справі.
2
Всебічно перевіривши в судовому засіданні всі зібрані по справі докази та мотивувавши своє рішення у вироку, суд 1-ї інстанції прийшов до правильного висновку про винність ОСОБА_1 в скоєні інкримінованого йому злочину і правильно кваліфікував дії засудженого за ст. 408, ч.1 КК України.
Що стосується покарання, то воно призначено ОСОБА_1 з урахуванням характеру та ступені суспільної небезпеки скоєного, обставин справи та даних про особу засудженого і його сімейний стан. При цьому суд, всупереч твердженням апелянта, не тільки послався на всі пом'якшуючи покарання обставини (а саме те, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, в скоєному щиро розкаявся, до військової служби характеризувався позитивно), а також і інші, вказані в скарги, а і урахував їх, застосувавши відносно ОСОБА_1 ст. 69 КК України, призначивши йому покарання нижче від нижчої межи встановленої в санкції статті 408 КК України та замість позбавлення волі направив його до дисциплінарного батальйону.
Були відомі суду, при призначенні міри покарання, і обставини стосовно стану здоров'я ОСОБА_1, який за висновком військово-лікарської комісії визнаний придатним до військової служби.
Таким чином, призначене ОСОБА_1 покарання відповідає скоєному і військовий суд регіону не находить підстав для його зміни.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 362, 366 КПК України, військовий апеляційний суд регіону
УХВАЛИВ:
Вирок військового місцевого суду Київського гарнізону від 31 жовтня 2007 року відносно ОСОБА_1- залишити без змін, а апеляційну скаргу засудженого - без задоволення.