Судове рішення #34405518

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ


УХВАЛА

ДОДАТКОВА

23 грудня 2013 р.Справа № 801/11059/13-а


Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Лоза М.С., за участю представника позивача - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо прийняття додаткового судового рішення по справі

за позовом ОСОБА_2

до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим

про визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі - позивач) звернувся 04.12.2013 року до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Державної міграційної служби України в АР Крим про відмову позивачу в прийнятті заяви для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту; зобов'язання відповідача прийняти та розглянути у встановленому чинним законодавством України порядку заяву позивача про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Ухвалами суду від 05.12.2013 року відкрито провадження по справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 13.12.2013 року позов задоволено.

В позовній заяві позивач просив поновити строк для звернення до суду з даним позовом, який був пропущений з об'єктивних та поважних причин. Зазначена заява судом досліджувалась у судовому засіданні, однак рішення щодо такої заяви не ухвалено.

Судом було встановлено, що 01.10.2013 року позивач звернувся із заявою до відділу міграційної служби в АР Крим з проханням надати йому статусу біженця у зв'язку з релігійними мотивами.

02.10.2013 року позивачу було відмовлено в прийнятті заяви про визнання його біженцем або особою, яка потребує додакового захисту в України, на підставі чого 04.12.2013 року позивач звернувся до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» рішення про відмову в прийнятті заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, протягом п'яти робочих днів з дня отримання повідомлення про відмову можуть бути оскаржені в установленому законом порядку до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту, а також до суду у строки, встановлені цим Законом.

У частині 9 ст. 12 зазначеного Закону визначено, що особа, яка отримала повідомлення про відхилення скарги про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, і не використала права на його оскарження до суду протягом п'яти робочих днів, повинна залишити територію України в установлений строк, якщо вона не має інших законних підстав для перебування в Україні, встановлених Законом України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства".

Відтак, позивачем було порушено строк, передбачений ч. 9 ст. 12 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Суд зазначає, що на час подання позову, позивач перебував ССІ №15 та був обмежений у вчинені дій в просторі та в часі, у з'вязку з чим позивачу знадобилося більше часу для підготовки позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Враховуючи зазначені вище обставини, в яких знаходився позивач на час подання позову, суд визнає причину пропуску строку звернення позивача до суду поважною та вважає необхідним поновити строк звернення ОСОБА_2 до суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо: щодо однієї із позовних вимог, з приводу якої досліджувалися докази, чи одного з клопотань не ухвалено рішення.

Відповідно до ч. 3 ст. 168 КАС України суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.

Керуючись ст. ст. 100, 160, 165, 168 КАС України, суд додатково -


УХВАЛИВ:

Визнати поважною причину пропуску строку звернення ОСОБА_2 до суду та поновити строк звернення позивача до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення, спонукання до виконання певних дій.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.



Суддя Циганова Г.Ю.







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація