ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 грудня 2013 року Справа №827/2323/13-а
15 год. 31 хв.
м. Севастополь
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді - Мінько О.В.;
при секретарі судового засідання - Матвєєвої М.С.,
за участю: представника позивача, Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України", Дудника Віктора Юрійовича, довіреність № 342 від 30.08.2013 р.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" до Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі про визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії державного підприємства "Адміністрація морських портів України" звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі, просить визнати протиправним та скасувати припис № 173 від 12.09.2013 р.;
- визнати протиправним та скасувати протокол про адміністративне правопорушення № 000173 від 11.09.2013 р.;
- визнати протиправним та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення № 000173 від 11.09.2013 р.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877-V, Порядку планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах 12.12.2003 року № 312, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.12.2003 року за № 1223/8544, чим порушив права позивача.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.09.2013 р. відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" до Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі про визнання протиправними та скасування рішень, у частині вимог про визнання протиправним та скасування протоколу про адміністративне правопорушення № 000173 від 11.09.2013 р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 04.12.2013 року провадження у адміністративній справі за позовом Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" до Державна інспекція сільського господарства в м. Севастополі про визнання протиправними та скасування рішень у частині вимог про визнання протиправною та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, закрито.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення в обґрунтування позовних вимог.
Крім того зазначив, що 21.08.2013 року посадовою особою Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі на підставі наказу від 08.08.2013 року № 271 та посвідчення (направлення) на перевірку № 176 від 08.08.2013 року проведена позапланова перевірка дотримання вимог земельного законодавства за наслідками якої складений акт перевірки № 197 від 21.08.2013 року, вважає, що діями під час призначення та проведення перевірки були порушені вимоги Закону України "Про державний нагляд (контроль) в сфері господарської діяльності", та Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, а саме, підставою для проведення позапланової перевірки стала вимога Севастопольської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері від 05.08.2013 року вих. № 49-1237 вих.-13, однак частиною першою статті 6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" передбачений вичерпаний перелік підстав для здійснення позапланових заходів, вимога прокуратури до цього переліку не входить. Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, просив позов задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, про дату та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. Про причини неприбуття в судове засідання або про поважність причин неприбуття, суд не повідомив. Надавав заперечення, але не надав доказів в обґрунтування заперечень, просив розглянути справу у відсутність представника та відмовити у задоволенні позову (а.с. 39, 174).
У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, заслухавши представника позивача, встановивши обставини у справі, дослідивши докази, вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженого Указом Президента України від 13.04.2011 року № 459/2011 Державна інспекція сільського господарства України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Держсільгоспінспекція України відповідно до покладених на неї завдань організовує та здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, в тому числі за, використанням земельних ділянок відповідно до цільового призначення (пункт 4 Положення про Державну інспекцію сільського господарства України).
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19.06.2003 року № 963-IV (далі - Закон № 963-IV) основними завданнями державного контролю за використанням та охороною земель є: забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України; забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель; запобігання порушенням законодавства України у сфері використання та охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їх усунення; забезпечення додержання власниками землі та землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель та зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного і тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.
У статті 3 Закону № 963-IV закріплені основні принципи здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, зокрема: забезпечення раціонального використання та охорони земель як основного національного багатства, що перебуває під особливою охороною держави; пріоритет вимог екологічної безпеки у використанні земельних ресурсів над економічними інтересами; повне відшкодування шкоди, заподіяної довкіллю внаслідок порушення земельного законодавства України; поєднання заходів економічного стимулювання і відповідальності у сфері використання та охорони земель.
Відповідно до вимог статті 9 Закону № 963-IV державний контроль за використанням та охороною земель здійснюється, зокрема, шляхом проведення перевірок.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877-V (далі - Закон № 877).
Крім того, процедуру проведення перевірок, оформлення матеріалів за їх результатами на момент здійснення перевірки встановлював Порядок планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, затверджений наказом Державного комітету України по земельних ресурсах 12.12.2003 року № 312, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.12.2003 року за № 1223/8544 (далі - Порядок).
Закон № 877 встановлює, що державний нагляд (контроль) може бути плановим чи позаплановим.
Згідно з частиною 1 статі 6 підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства.
Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.
Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).
Суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа (частина 3 статті 6 Закону № 877).
Частинами 11 та 12 статті 4 Закону № 877 передбачено, що плановий чи позаплановий захід повинен здійснюватися у присутності керівника або його заступника, або уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Перед початком здійснення державного нагляду (контролю) посадова особа органу державного нагляду (контролю) вносить запис до відповідного журналу суб'єкта господарювання (за його наявності).
Згідно з пунктом 4.1. Порядку державні інспектори проводять перевірки стану дотримання земельного законодавства в присутності власників земельних ділянок чи землекористувачів або уповноважених ними осіб, а також осіб, які вчинили порушення земельного законодавства. У разі відсутності при перевірці власника чи землекористувача або уповноважених ними осіб перевірка проводиться за наявності двох свідків.
При проведенні перевірки державний інспектор: установлює особу, яка є власником земельної ділянки чи землекористувачем; при встановленні факту зміни власника чи користувача об'єкта нерухомості уживає заходів для з'ясування особи фактичного власника чи користувача; установлює правомірність використання земельних ділянок іншими землекористувачами, яким вони не надані у власність чи користування; перевіряє наявність документів, що посвідчують право власності чи право користування земельною ділянкою; перевіряє дотримання режиму використання земельної ділянки відповідно до цільового призначення; уточнює відповідність місця розташування та меж земельної ділянки, мір ліній, визначених у документах, які посвідчують право користування земельною ділянкою, фактичним мірам ліній на місцевості (пункт 4.2. Порядку).
Відповідно до пункту 5 Порядку при проведенні всіх видів перевірок державний інспектор складає акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства.
Акт складається у двох примірниках. Перший примірник акта залишається у державного інспектора, який проводить перевірку, другий - вручається або надсилається керівнику юридичної особи чи фізичній особі, які перевірялись. При проведенні спільних перевірок з іншими органами контролю копія акта надається цим органам.
При врученні акта юридичній чи фізичній особі особисто в примірнику акта, який залишається в інспектора, робиться відмітка про дату вручення акта та ставиться підпис особи, яка його отримує. У разі надсилання акта поштою на примірнику акта, який залишається в інспектора, робиться відповідна відмітка. Акт надсилається з повідомленням про вручення.
Відповідно до пункту 5.6. Порядку в акті наводиться план-схема місця розташування земельної ділянки (схематичний абрис чи викопіювання з картографічних матеріалів планів земельної ділянки з прив'язкою до місцевості та зазначенням суміжних землекористувачів). На плані-схемі вказується загальна площа земельної ділянки та площа, на якій виявлено порушення (забруднення, самовільне зайняття тощо).
Встановлено, що 05.08.2013 року за вих. № 49-1237 вих.-13 Севастопольською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері на адресу начальника Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі направлено вимогу в порядку статті 20 Закону України "Про прокуратуру" про проведення перевірки додержання вимог земельного законодавства.
21.08.2013 року посадовою особою Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі на підставі наказу від 08.08.2013 року № 271 та посвідчення (направлення) на перевірку № 176 від 08.08.2013 року проведена позапланова перевірка дотримання вимог земельного законодавства за наслідками якої складений акт перевірки № 197 від 21.08.2013 року.
В ході перевірки встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування землею І-КМ № 005163 державному підприємству "Севастопольський морський торгівельний порт" надані в користування земельні ділянки загальною площею 2,7072 га, в тому числі земельна ділянка площею 0,5119 га, яка розташована за адресою пл. Захарова м. Севастополь цільове призначення для обслуговування будівель і споруд причалів та земельна ділянка площею 1,6677 га, яка розташована за адресою пл. Нахімова м. Севастополь, цільове призначення для обслуговування будівель і споруд морського вокзалу та пасажирського причалу на території, що межує з площею Нахімова у м. Севастополі.
На момент перевірки частина зазначеної ділянки використовується для розміщення торгівельних павільйонів. Згідно з планом території, на вказаній земельній ділянці здійснюють діяльність 11 фізичних осіб-підприємців, що не відповідає цільовому призначенню земельної ділянки.
Крім того, частина земельної ділянки площею 1185,74 кв. м., яка виділена для обслуговування будівель і споруд морського вокзалу та пасажирського причалу на території, що межує з площею Нахімова використовується всупереч цільовому призначенню. Зазначена ділянка передана в оренду товариству з обмеженою відповідальністю "Інжир Бі Ті Л" на підставі договору оренди асфальтового мощення для організації концертів, що є порушенням пункту а статті 96 Земельного кодексу України.
Відповідно до пунктів 6.2., 6.3. Порядку планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.02.2013 року № 132 (надалі - Порядок) з метою усунення наслідків виявленого порушення державний інспектор видає особі, яка скоїла правопорушення, припис про їх усунення. Термін усунення наслідків правопорушення встановлюється інспектором, але не більше 30-денного строку.
Припис складається у двох примирниках. Перший примирник припису залишається у державного інспектора, - другий вручається або надсилається поштою керівнику юридичної особи, яка порушило земельне законодавство.
На підставі зазначених порушень винесено постанову про накладення адміністративного стягнення № 000173 від 11.09.2013 р. та виданий припис № 173 від 12.09.2013 р., яким зобов'язано усунути вказані порушення вимог земельного законодавства шляхом розірвання договорів оренди із підприємцями, звільнення земельних ділянок від тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та подальшого використання земельних ділянок у відповідності із цільовим призначенням або зміни цільового призначення земельних ділянок в порядку, передбаченому статтею 20 Земельного кодексу України, протягом одного місяця з дня видачі даного припису.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19 червня 2003 року № 963-IV (далі Закон № 963), державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Згідно з пунктом 1 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 500/2011, Міністерство аграрної політики та продовольства України (далі Мінагрополітики України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 1 Положення "Про Державну інспекцію сільського господарства України", затвердженого Указом Президента України «Про Державну інспекцію сільського господарства України» від 13 квітня 2011 року № 459/2011, Державна інспекція сільського господарства України (далі Держсільгоспінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.
Згідно з пункту 1 Положення "Про державну інспекцію сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі", затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.12.2011 року № 770, Державна інспекція сільського господарства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі Держсільгоспінспекція) є територіальним органом Державної інспекції сільського господарства України та їй підпорядковується.
У свою чергу правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначений Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V(далі Закон № 877).
Законом № 877 визначено, що державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходами державного нагляду (контролю) є планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Пункт 1.1. Порядку визначає процедуру планування та здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, які використовуються ними у процесі ведення господарської діяльності, визначає організаційні заходи, які необхідно здійснити перед початком проведення перевірок, загальні вимоги до їх здійснення, а також вимоги до оформлення матеріалів за результатами проведених перевірок.
Відповідно до пункту 1.5, цей Порядок поширюється на суб'єктів господарювання, господарська діяльність яких пов'язана з використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, в частині дотримання ними вимог земельного законодавства, встановленого законодавством порядку використання та охорони земель, а також на інспекційні органи в частині дотримання ними визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та цим Порядком процедур здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю).
Проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених частиною 1 статті 6 Закону № 877, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, підставою для проведення позапланової перевірки стала вимога Севастопольської прокуратури з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері, в порядку статті 20 Закону України "Про прокуратуру", про проведення перевірки додержання вимог земельного законодавства.
Частиною 1 статті 6 Закону № 877 передбачений вичерпаний перелік підстав для проведення позапланової перевірки, однак вимога прокуратури до цього переліку не входить.
Також слід зазначити, що на момент перевірки частина ділянки використовується для розміщення торгівельних павільйонів. Згідно з планом території, на вказаній земельній ділянці здійснюють діяльність 11 фізичних осіб-підприємців. На підставі згоди Міністерства інфраструктури України, Регіональне відділення Фонду державного майна України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі уклало угоди про оренду нерухомого майна, частини асфальтобетонного мощення, з 11 фізичними особами підприємцями (а.с. 86-169).
Отже, Державне підприємство "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" не має відношення до надання в оренду частини асфальтобетонного мощення фізичним особам-підприємцям.
Таким чином суд дійшов висновку про відсутність у відповідача підстав для проведення позапланової перевірки позивача, а тому припис, винесений на підставі позапланової перевірки є протиправним та підлягає скасуванню.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Суд звертає увагу, що зазначене положення поширюється на доказування лише правомірності оскаржуваного рішення (дії чи бездіяльності), а не будь-яких обставин. Окрім доказування правових підстав для рішення (тобто правомірності), суб'єкт владних повноважень повинен доказувати фактичну підставу, тобто наявність фактів, з якими закон пов'язує можливість прийняття рішення, вчинення дії чи утримання від неї.
Враховуючи зазначене, аналізуючи діюче законодавство України, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевівши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача до Державної інспекції сільського господарства в м. Севастополі є обґрунтованими, в свою чергу відповідач не довів правомірність своїх дій, тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати припис № 173 від 12.09.2013 виданий Державною інспекцією сільського господарства в м. Севастополі стосовно Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України".
Стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" в особі Севастопольської філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" (пл. Нахімова, 5, м. Севастополь, 99011, ЄДРПОУ 38728470) судові витрати у розмірі 11 (одинадцять) грн. 47коп.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та постанова підписана 10.12.2013 року.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя О.В. Мінько