Судове рішення #34377991

ЄУН №232/2842/13-к

Номер провадження №1-в/232/497/13

УХВАЛА

про відмову в задоволенні подання про умовно-дострокове звільнення

від відбування покарання

12 грудня 2013 року м. Кіровське



Кіровський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Назаренко Г.В.

при секретарях Крамар В.М., Петренко О.О.

за участю прокурора Пономарьова Р.О.

засудженого ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кіровське подання Кіровської виправної колонії УДПтСУ в Донецькій області (№ 33), погоджене зі спостережною комісією при Кіровській міській раді, про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Воїнка Красноперекопського району Автономної Республіки Крим, з повною середньою освітою, судимого

- 8 вересня 1999 року Красноперекопським районним судом АРК за ст. ст.142 ч.2, 43 КК України 1960 року до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна;

- 23 листопада 2009 року Новотроїцьким районним судом Херсонської області за ч.1 ст.309 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки,

який відбуває покарання за вироком Красноперекопського міскрайонного суду АРК від 14 жовтня 2011 року, яким засуджений за ст. ст.185 ч.3, 71 ч.1 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі

(початок строку: 13 березня 2011 року, кінець строку: 13 вересня 2014 року, 2/3 строку: 13 липня 2013 року), -


ВСТАНОВИВ:


У поданні Кіровської виправної колонії УДПтСУ в Донецькій області (№ 33), погодженого зі спостережною комісією при Кіровській міській раді, ставиться питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1 з тих підстав, що він довів своє виправлення, оскільки після притягнення до дисциплінарної відповідальності 4 квітня 2011 року та 5 жовтня 2012 року після проведення з ним виховної роботи змінив свою поведінку в позитивний бік, а саме з січня по липень 2013 року працевикористовувася на складі ТНП на дільниці по сортуванню скляно-кришечної продукції, по розбору кабелів та сортуванню дозаторів на складові без оплати праці за власним бажанням на загальних підставах, з березня по липень 2013 року працював з оплатою праці, за примірну поведінку, сумлінне ставлення до праці та дотримання трудової дисципліни отримав 1 заохочення права начальника установи, з липня 2013 року працевлаштований в якості днювального відділення № 11 без оплати праці за власним бажанням на загальних підставах, за примірну поведінку, сумлінне ставлення до праці та дотримання трудової дисципліни отримав 1 заохочення правами начальника установи. У вільний від основної роботи час приймає активну участь у суспільному житті відділення, до праці ставиться сумлінно, всі доручення виконує якісно та в строк, характеризується позитивно, заходи виховного характеру виконує та реагує на них позитивно.


В судовому засіданні засуджений ОСОБА_1 пояснив, що почав працювати на виробництві колонії лише з січня 2013 року, оскільки весь минулий час аналізував своє життя, вивчав духовну літературу і не прагнув до праці. З січня 2013 року займався сортуванням скляно-кришечної продукції, за що має 1 заохочення правами начальника установи, а з літку 2013 року за проханням начальника відділення почав виконувати обов'язки днювального відділення № 11, за що також має 1 заохочення. Також має 2 стягнення, які не оскаржував.


Заслухавши пояснення засудженого, допитавши свідка ОСОБА_2, дослідивши письмові докази і заслухавши думку прокурора, який поклав вирішення питання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1 на розсуд суду, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає.


Частиною 1 ст.81 КК України передбачена можливість застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання осіб, які відбувають покарання у виді виправних робіт, службових обмежень для військовослужбовців, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або позбавлення волі.


Відповідно до ч.ч. 2, 3 ст.81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення після фактичного відбуття засудженим не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисний злочин і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі.


Судом встановлено, що засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання у виді позбавлення волі за умисний тяжкий злочин, фактично відбув дві третини покарання.


З 4 квітня 2011 року по 13 грудня 2011 року засуджений ОСОБА_1 утримувався в у слідчому ізоляторі м. Миколаєва, де на протязі 8 місяців до праці не залучався, заохочень не мав, допустив 1 порушення режиму утримання, за що був притягнутий до дисциплінарної відповідальності за зберігання заборонених предметів.


З 14 грудня 2011 року засуджений ОСОБА_1 відбуває покарання в Кіровській виправній колонії УДПтСУ в Донецькій області (№ 33), де 5 жовтня 2012 року допустив порушення у виді порушення розкладу дня, за що його було притягнуто до дисциплінарної відповідальності (оголошено догану), і лише після спливу одного року почав працювати на виробництві колонії на складі ТНП на дільниці по сортировці кришечно-скляної продукції в якості різнороба та розборці кабелів, за що був заохочений 10 квітня 2013 року правами начальника установи. З липня 2013 року засуджений ОСОБА_1 працює в якості днювального відділення № 11 без оплати праці, 10 жовтня 2013 року якому була оголошена подяка за примірну поведінку та сумлінне ставлення до праці.


Як показав в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 - начальник відділення № 11 - засуджений ОСОБА_1 за його проханням з липня 2013 року почав працювати в якості днювального відділення № 11 на загальних засадах. Оскільки робота днювального виконується безоплатно, був заохочений 10 жовтня 2013 року за те, що прибирав підсобні приміщення, зауважень по роботі не мав.



Відмовляючи в задоволенні подання про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання, суд враховує дані про поведінку в цілому та відношення до праці за весь період відбування покарання засудженим ОСОБА_1, який майже два роки не виявляв наміру своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці доводити своє виправлення, а навпаки порушував режим утримання, за що двічі (21 липня 2011 року та 5 жовтня 2012 року) притягувався до дисциплінарної відповідальності за зберігання заборонених предметів та порушення розкладу дня, і лише тільки після наближення строку, після фактичного відбуття якого можливий розгляд питання про застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, почав брати участь на виробництві колонії для створення видимості намагання довести своє виправлення.

Крім того, суд враховує, що дотримання норм, які визначають порядок і умови відбування покарання, розпорядок дня колоні, утримувати в чистоті і порядку приміщення відповідно до ст.107 КВК України є обов'язком засуджених.


На думку суду за час відбування покарання у своїй сукупності, засуджений ОСОБА_1 не дає підстав вважати, що довів своє виправлення за весь період відбування покарання, оскільки його поведінка не була стабільною та активною. Крім того, тільки сам факт праці не є підставою, яка є обов'язком для суду про необхідність звільнення засудженого умовно-достроково від відбування покарання.


Відповідно до ст.81КК України, керуючись ст. ст.537, 539 КПК України, суд, -


УХВАЛИВ:


В задоволенні подання Кіровської виправної колонії УДПтСУ в Донецькій області (№ 33), погодженого зі спостережною комісією при Кіровській міській раді, про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання засудженого ОСОБА_1 відмовити.


Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.


Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський міський суд Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення, а засудженим - в той же строк з моменту вручення йому копії ухвали.


Оскарження прокурором ухвали суду зупиняє її виконання.


Суддя Г.В.Назаренко






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація