Справа № 413/7837/13-ц
Провадження № 2/413/2715/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
20 грудня 2013 року
Краснолуцький міський суд Луганської області в складі:
головуючого судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красному Луч Луганської області цивільну справу за позовною заявою публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором, посилаючись на те, що 27.05.2008 року ПАТ КБ «ПриватБанк» та відповідач ОСОБА_1 уклали кредитний договір без номеру про надання кредиту в сумі 7000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 26,40% річних на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана заява разом з умовами надання банківських послуг. Відповідно до п. 9.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії Договору, він автоматично лонгується на такий же термін. У порушення зазначених норм закону та умов договору відповідач зобов*язання за вказаним договором належним чином не виконав. У зв*язку з зазначеними порушеннями зобов*язань за кредитним договором відповідач станом на 03.11.2013 року має заборгованість - 20050,63 грн., яка складається з наступного: 6215,87 грн. - заборгованість за кредитом, 11503,78 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 900,00 грн. - заборгованіцсть по комісії за користуванням кредитом, а також штраф (фіксована частина) - 500 грн., штраф (процентна складова) - 930,98 грн. У зв*язку з вищезазначеним позивач просить стягнути з відповідача суму заборгованості за кредитом з урахуванням штрафних санкцій в розмірі 20050,63 грн., також стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 229,40 грн.
У судове засідання представник позивача не з*явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримує. Не проти винесення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з*явився з невідомих суду обставин, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив.
Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляду справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27.05.2008 року ЗАТ КБ «ПриватБанк» та відповідач ОСОБА_1, уклали кредитний договір без номеру про надання кредиту в сумі 7000 грн. у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 26,40% річних на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки.
ЗАТ КБ «ПриватБанк» є правонаступником прав та обов*язків комерційного банку «ПриватБанк», створеного у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
За рішенням загальних зборів акціонерів від 30 квітня 2009 року тип Банку з Закритого акціонерного товариства змінено на Публічне акціонерне товариство. У зв*язку з чим змінено найменування банку з ЗАТ КБ «ПриватБанк» на ПАТ КБ «ПриватБанк».
В ст. 599 ЦК України зазначено, що зобов*язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
ОСОБА_1 порушив свої зобов*язання за кредитним договором, внаслідок чого виникла заборгованість за кредитом та процентами. Так станом на 03.11.2013 року має заборгованість - 20050,63 грн., яка складається з наступного: 6215,87 грн. - заборгованість за кредитом, 11503,78 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 900,00 грн. - заборгованіцсть по комісії за користуванням кредитом, а також штраф (фіксована частина) - 500 грн., штраф (процентна складова) - 930,98 грн.
Заборгованість за кредитом підтверджується розрахунком заборгованості за договором без номеру від 27.05.2008 року станом на 03.11.2013 року.
При укладенні договору сторони керувались ч. 1 ст. 634 ЦК України, згідно якої договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Відповідно до п. 9.12 Умов та правил надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії Договору, він автоматично лонгується на такий же термін.
Так, у відповідності до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк /кредитодавець/ зобов'язується надати грошові кошти /кредит/ позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Згідно зі ст. 1050 ч. 2 ЦК України якщо договором встановлений обов*язок позичальника повернути позику частинами, то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики,що залишилася, та сплати процентів.
На підставі ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином,
відповідно до умов договору. Виконання зобов'язання покладено на обидві сторони, тобто боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор-прийняти виконання особисто.
У відповідності до ст. 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Аналізуючи предмет та підставу заявленого позову, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитним договором з розрахунком штрафних санкцій в сумі 20050,63 грн., тому що були порушені умови кредитного договору.
Згідно зі ст. 88 ЦПК України з відповідачів на користь позивача необхідно стягнути судовий збір в розмірі 229,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214-215, 224-226 ЦПК України, 526, 629, 1050, 1054 ЦК України, суд-
в и р і ш и в:
Позовні вимоги публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» суму заборгованості за кредитним договором без номеру від 27.05.2008 року про надання кредиту у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку в розмірі 20050 грн. 63 коп. станом на 03.11.2013 року.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк» судовий збір у розмірі 229 грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції - Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Копію заочного рішення надіслати відповідачу - ОСОБА_1 не пізніше трьох днів з дня його проголошення.
Головуючий: