ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2006 р. |
Справа № 05/33-77А. |
за позовом Підприємця ОСОБА_1, м.Київ
до відповідача Відділу освіти Любомльської райдержадміністрації Волинської області, м.Любомль
про відміну процедури торгів та зобов'язання провести нову процедуру торгів
суддя Бондарєв С.В.
секретар Кулай А.В.
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача: н/з.
від відповідача : Стрільчук В.І. - начальник відділу освіти.
Представнику відповідача у судовому засіданні були роз'яснені права і обов'язки, передбачені ст. ст. 49, 51 КАСУ. Згідно клопотння технічна фіксація судового процесу не здійснюється, ведеться протокол судового засідання. Заяв про відвід складу суду не поступило.
СУТЬ СПОРУ: Позивач - Підприємець ОСОБА_1, м.Київ звернувся до суду з позовом до Відділу освіти Любомльської райдержадміністрації в якому просить відмінити процедуру торгів (тендеру) по закупівлі вугілля кам'яного ГЖСШ -3400 т. (оголошення НОМЕР_1 (ПХП) про проведення якої розміщене в НОМЕР_2 інформаційно-аналітичного бюлетеня „ІНФОРМАЦІЯ_1” та зобов'язати відповідача провести нову процедуру торгів (тендеру) по закупівлі вугілля кам'яного ГЖСШ -3400 т.
Позивач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач не виконав обов'язку з оприлюднення інформації, позбавив можливості ознайомитись з інформацією про проведення торгів (тендерів) в мережі Інтернет, чим порушено вимоги ст. 4, п. 4 ст. 8 Закону „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” .
Відповідач у відзиві НОМЕР_3 в судовому засіданні позов заперечив, оскільки оголошення про проведення торгів було подано до бюлетеня „ІНФОРМАЦІЯ_1”, розміщено у мережі Інтернет (інформаційна система у мережі Інтернет (www. tender.com.ua), вибір інформаційних систем у мережі Інтернет згідно ч. 7 ст. 4 Закону „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” здійснюється замовником самостійно; перелік інформаційних систем у мережі Інтернет веде уповноважений орган (Міністерство економіки України); затвердженого переліку інформаційних систем у мережі Інтернет не існує; згідно п. 3 ст. 8 Закону оголошення про заплановану закупівлю розміщується у відповідних інформаційних виданнях та інформаційних системах у мережі Інтернет у разі, якщо очікувана вартість предмета закупівлі перевищує суму еквівалентну 200,00 тис. Євро для товарів (200,00 + 5,9403 = 1188,00 тис. грн.). Очікувана вартість у даному випадку -952,00 тис. грн.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд,-
встановив:
Згідно п.п. 1, 2, 4, 7 ст.4-1, 4-2 ЗУ "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) замовник зобов'язаний забезпечити прозорість здійснення державних закупівель шляхом оприлюднення необхідної інформації, передбаченої цим Законом щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернет, зокрема, розмістити оголошення про заплановану закупівлю чи про проведення попередньої кваліфікації.
Інформація щодо державних закупівель, передбачена цим Законом, розміщується послідовно принаймні в одній з інформаційних систем у мережі Інтернет згідно з технічним регламентом та в порядку, передбаченому інформаційними системами. При цьому в обраній замовником інформаційній системі у мережі Інтернет мають бути розміщені всі без винятку документи щодо державних закупівель, передбачені цією статтею.
Інформаційна система в мережі Інтернет у визначенні цього Закону є сукупністю програмних засобів з власною адресою в мережі Інтернет, яка забезпечує доступ до інформаційних ресурсів і відповідає таким обов'язковим вимогам: забезпечує збирання, накопичення, передачу та обробку інформації щодо державних закупівель замовників з усіх адміністративно-територіальних одиниць України; відповідає встановленим законодавством вимогам щодо захисту державної інформації; надає можливість здійснення електронних державних закупівель та відповідає іншим вимогам, встановленим цим Законом.
Замовник оприлюднює інформацію, передбачену цим Законом, в інформаційних системах в мережі Інтернет шляхом її направлення до таких систем у паперовому або електронному вигляді в порядку, передбаченому інформаційними системами.
Вибір інформаційних систем у мережі Інтернет здійснюється замовником самостійно на конкурентних засадах та має відповідати вимогам до таких систем, встановленим у частині другій цієї статті. Втручання у вибір замовником інформаційних систем у мережі Інтернет інших розпорядників державних коштів, а також неправомірне використання інформаційних систем у мережі Інтернет забороняються.
Відповідно до ст.3 вищезазначеного закону Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України, як спеціально уповноважений орган з питань координації закупівель, надає офіційні роз'яснення щодо внесених до закону змін і доповнень.
Листом НОМЕР_4 Міністерство економіки та з питань європейської інтеграції України проінформувало про існування трьох інформаційних систем в мережі Інтернет:
інформаційна система "ІНФОРМАЦІЯ_2" (ІНФОРМАЦІЯ_4);
інформаційна система бюлетеня "ІНФОРМАЦІЯ_1" (ІНФОРМАЦІЯ_5);
інформаційна система "ІНФОРМАЦІЯ_3" (ІНФОРМАЦІЯ_6).
Відповідно до чинних роз'яснень Мінекономіки, викладених у вищезазначеному листі, замовник оприлюднює інформацію про заплановану закупівлю в інформаційних системах в мережі Інтернет шляхом направлення її у паперовому або електронному вигляді. Тобто, у випадку, якщо замовник торгів не мас виходу в Інтернет, він може направити інформацію щодо державних закупівель у паперовому вигляді на адресу інформаційної системи в мережі Інтернет.
За інформацією СБУ (лист НОМЕР_5, НОМЕР_6) жодна із перелічених у офіційних роз'ясненнях Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України (лист НОМЕР_7) інформаційна система не відповідає вимогам статті 4-1 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".
В той же час, листом НОМЕР_8 Служба безпеки України повідомила, що не заперечує щодо тимчасового розміщення інформації про державні закупівлі на сайті ДП "Редакція ІАБ "ІНФОРМАЦІЯ_1" ІНФОРМАЦІЯ_5 на період створення ним власної КСЗІ.
Прийом та розміщення інформації про заплановану закупівлю в інформаційній системі ДІЇ "Редакція ІАБ "ІНФОРМАЦІЯ_1" ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснюється на безоплатній основі.
Згідно інформації Департаменту спеціальних телекомункаційних систем та захисту інформації служби Безпеки України (лист НОМЕР_9) створена комплексна система захисту інформації „Портал „ІНФОРМАЦІЯ_2” не забезпечує можливості цією інформаційною системою в мережі Інтернет здійснювати встановлених Законом України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти” процедур закупівлі в режимі on-line з використанням електронного документообігу та електронного цифрового підпису згідно із визначенням ст. 1 Закону.
Приймання та опублікування оголошень щодо державних закупівель в інформаційно-аналітичному бюлетені "ІНФОРМАЦІЯ_1" здійснюється відповідно до наказів Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України №128 від 20.05.2003р. "Про затвердження Порядку приймання та публікування оголошень щодо державних закупівель в інформаційно-аналітичному бюлетені "ІНФОРМАЦІЯ_1", НОМЕР_10 "Про затвердження форм оголошень стосовно державних закупівель та інструкцій щодо їх заповнення".
Тобто, на момент надання оголошення НОМЕР_1 (ПХП) Відділом освіти Любомльської районної адміністрації для опублікування у інформаційно-аналітичному бюлетені "ІНФОРМАЦІЯ_1" :
1) не існувало жодної інформаційної системи у мережі Інтернет, яка б у повній мірі відповідала вимогам ЗУ "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти";
2) Міністерство економіки повідомило розпорядників бюджетних коштів про можливість розміщення інформації про державні закупівлі на сайтах ІНФОРМАЦІЯ_4 і ІНФОРМАЦІЯ_5 за встановленими власниками цих систем регламентами, а також на власних веб-сайтах.
Оголошення НОМЕР_1 (ПХП) Відділу освіти Любомльської районної адміністрації було опубліковано у інформаційно-аналітичному бюлетені "ІНФОРМАЦІЯ_1" НОМЕР_2 та розміщено в ІС ІНФОРМАЦІЯ_5, що стверджується копією оголошення, приєднаного до матеріалів справи та листом-відповіддю на запит суду ДП Редакція інформаційно-аналітичного бюлетеня "ІНФОРМАЦІЯ_1" НОМЕР_11.
Таким чином, суд вважає, що Відділом освіти Любомльської районної адміністрації було вжито всіх залежних від нього заходів щодо виконання вимог ЗУ "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" щодо оприлюднення інформації про закупівлю за допомогою інформаційних систем у мережі Інтернет, а тому відсутні підстави для задоволення позову.
Враховуючи викладене, господарський суд, керуючись ст.ст.4-1, 4-2 ЗУ "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти", ст.ст.160-163 КАСУ України, -
постановив:
У позові Підприємця ОСОБА_1, м.Київ до Любомльської районної державної адміністрації Волинської області про відміну процедури торгів (тендеру) по закупівлі вугілля кам'яного ГЖСШ - 3400т та зобов'язання провести нову процедуру торгів відмовити.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАСУ - з дня складання в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Львівського апеляційного господарського суду України.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Дата виготовлення
повного тексту
постанови -26.12.2006р.
Суддя Бондарєв. С.В.