перша інстанція
справа №763/1948/13-ц
провадження 2/763/2406/13
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2013 року Гагарінський районний суд м. Севастополя
у складі:
головуючого - судді Євдокімова І.А.
при секретарі Білан К.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбного договору, суд -
ВСТАНОВИВ:
13 березня 2013 року позивач звернувся до суду з вищеназваною позовною заявою, посилаючись на те, що він з відповідачкою перебував у зареєстрованому шлюбі, якій був розірваний рішенням суду 01.03.2013 р. 07.02.2009 р. між ними був укладений шлюбний договір, якій був нотаріально посвідчений. Одним з пунктів шлюбного договору встановлено, що після розірвання шлюбу він приймає на себе зобов’язання надавати відповідачці та сумісним дітям щомісячне утримання незалежно від стану здоров’я та інших умов в сумі 1000,00 доларів США. Однак, його матеріальне становище змінилось, його середньомісячний дохід складає 3700,00 гривень, таким чином він не зможе виконувати шлюбний договір, оскільки виконання його пункту договору ставить його в скрутне матеріальне становище.
У судовому засіданні позивач, представник позивача позовні вимоги підтримали у повному обсязі, просили задовольнити.
Представник відповідача з позовними вимогами не погодилась, просила у задоволені позовних вимог відмовити.
Вислухавши сторін, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні з наступних підстав.
Згідно ст. 10 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст.57 ЦПК України докази встановлюються на підставі пояснень сторін, показань свідків, письмових доказів, речових доказів.
Згідно ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У судовому засіданні встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі з 14.01.1995 р.
07 лютого 2009 року між сторонами був укладений шлюбний договір, посвідчений приватним нотаріусом Севастопольського нотаріального округу.
Рішенням Гагарінського районного суду м. Севастополя від 01.03.2013 р. шлюб між сторонами розірваний.
Відповідно до ч.1 ст. 78 СК України подружжя має право укласти договір про надання утримання одному з них, у якому визначити умови, розмір та строки виплати аліментів.
Відповідно до ч.1 ст. 99 СК України сторони можуть домовитись про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на умовах, визначених шлюбним договором.
Таким чином закон передбачає, що умови утримання повинні бути визначенні шлюбним договором.
Відповідно до п.2.5, п.4.3. Шлюбного договору, в разі розірвання шлюбу та розподілу в зв’язку з цим майна ОСОБА_1 приймає на себе зобов’язання забезпечити ОСОБА_2 та сумісних дітей житлом у виді двокімнатної квартири або сплатити компенсацію в сумі, достатньої для придбання двохкімнатної квартири або сплатити компенсацію в сумі, достатньої для придбання квартири такого же рівню, до якого відноситься квартира. Також, ОСОБА_1 приймає на себе зобов’язання надавати ОСОБА_2 та сумісним дітям щомісячне утримання незалежно від стану здоров’я та інших умов в сумі еквівалентної 1000,00 доларів США.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
При визначенні розміру коштів на утримання слід враховувати, що, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси всіх осіб та має брати до уваги інтереси не тільки позивача, але й відповідача.
Відповідно до ст. 102 СК України, на вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання.
Позивачем суду надана податкова декларація платника податку, відповідно до якої загальна сума доходу за 2012 рік склала 33465,67 гривень.
Відповідно до листа ДПІ у Гагарінському районі Головного управління міндоходів у м. Севастополі від 30.10.2013 р. доходи позивача за 2009 рік склали 495510,00 гривен; за 2010 рік склали 431961,55 гривень; за 2011 рік склали 4574458,62 гривень.
У поясненнях даних у суді позивач просить розірвати шлюбний договір в частині зобов’язання ОСОБА_1 надавати ОСОБА_2 та сумісним дітям щомісячне утримання незалежно від стану здоров’я та інших умов в сумі еквівалентної 1000,00 доларів США.
Однак, суд враховуючи інтереси неповнолітніх дітей, вважає, що вищевказаній шлюбний договір не підлягає розірванню, так як при розірванні договору спричинить не часткове, а повне розірвання шлюбного договору, що порушує права неповнолітніх дітей, які проживають з позивачем і яким зменшується їх обсяг прав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.78,79,99,102180 ЦК України, ст.10, 60, 88, 179, 212, 214, 224 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбного договору, укладеного 07 лютого 2009 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, посвідчений приватним нотаріусом Севастопольського нотаріального округу ОСОБА_3 в частині зобов’язання ОСОБА_1 надавати ОСОБА_2 та сумісним дітям щомісячне утримання незалежно від стану здоров’я та інших умов в сумі еквівалентної 1000,00 доларів США – відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі в 10-денний строк апеляційній скарги з дня проголошення рішення, а якщо особа яка оскаржує рішення не була присутня у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, протягом десяті днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Гагарінського районного
суду м. Севастополя ОСОБА_4