Судове рішення #3433266

 

Справа № 2-162/08

                                                          

                                                        Р І Ш Е Н Н Я

             ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2008 року Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді            Ісаєвої І.А., при секретарі Рябенко Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Дворічна цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на домоволодіння,-

             В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на домоволодіння, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що в 1968 році вона з чоловіком ОСОБА_3 побудували житловий будинок з надвірними побудовами за адресою: вул. АДРЕСА_1. Свого часу під забудову була виділена земельна ділянка 0,25 Га, де на даний час і розташоване домоволодіння. Домоволодіння було побудоване самочинно, без оформлення відповідної документації. Вони весь час проживали у вказаному домоволодінні, розбудували його, будували надвірні побудови. Документацію на домоволодіння не оформляли, так як були необізнані в цьому питанні та на цьому не наполягала виконавча влада.

6 жовтня 1999 року її чоловік ОСОБА_3 помер. Доньки на день смерті проживали окремо, з питання оформлення спадщини не зверталися і звертатися не будуть.

На даний момент нею оформлений технічний паспорт на вказане домоволодіння, проте вона не може зареєструвати його в ОСОБА_4 із-за відсутності правовстановлюючих документів. Як їй роз"яснили в ОСОБА_4, в такому випадку право власності на будівлю , споруду може бути визнано за рішенням суду.

Просила визнати за нею право власності на домоволодіння з надвірними побудовами,  розташований за адресою: вул. АДРЕСА_1, а саме: житловий будинок  А, веранда  а, ганок з козирком  а 1,  сарай Б, прибудову до сараю б, погріб В, сарай Г, навіс г,   вбиральню Д, погріб Е,  ворота №1, хвіртка №2, забор № 3, хвіртка № 4, свердловина № 5.

Представник відповідача - ОСОБА_2   в судове засідання не  з”явився, але надав заяву про визнання позову в повному обсязі, та просив розглянути справу в його відсутність, про що подав відповідну заяву.

Судом встановлені наступні факти й відповідні їм правовідносини.

В 1968 році позивачка з чоловіком ОСОБА_3 побудували житловий будинок з надвірними побудовами за адресою: вул. АДРЕСА_1. Свого часу під забудову була виділена земельна ділянка 0,25 Га(а.с.8), де на даний час і розташоване домоволодіння. Домоволодіння було побудоване самочинно, без оформлення відповідної документації. Вони весь час проживали у вказаному домоволодінні, розбудували його, будували надвірні побудови. Документацію на домоволодіння не оформляли, так як були необізнані в цьому питанні та на цьому не наполягала виконавча влада.

6 жовтня 1999 року її чоловік ОСОБА_3 помер (а.с.17). Доньки на день смерті проживали окремо, з питання оформлення спадщини не зверталися і звертатися не будуть( а.с 21).

На даний момент нею оформлений технічний паспорт на вказане домоволодіння, проте вона не може зареєструвати його в ОСОБА_4 із-за відсутності правовстановлюючих документів. Як їй роз"яснили в ОСОБА_4, в такому випадку право власності на будівлю , споруду може бути визнано за рішенням суду.

Факт того, що житловий будинок  А, веранда  а, ганок з козирком  а 1,  сарай Б, прибудову до сараю б, погріб В, сарай Г, навіс г,   вбиральню Д, погріб Е,  ворота №1, хвіртка №2, забор № 3, хвіртка № 4, свердловина № 5, розташовані  за адресою:  вул. АДРЕСА_1 , побудовані позивачкою та її чоловіком підтвердили допитані у судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6

Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. 

Згідно  ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом та право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає з закону або незаконність набуття права власності  не встановлена судом.

Згідно ч. 3 ст. 376 ЦК України, право власності на самочинно забудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно. 

За таких обставин справи суд вважає, що позов ОСОБА_1 є законним, обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

  На підставі ст. 41 Конституції України, ст.ст. 328, 376  ЦК України, керуючись   ст.ст. 10, 11, 60,  208, 209, 212, 215, 294, 296  ЦПК України, суд -

 

ВИРІШИВ:

 

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності  на  домоволодіння з надвірними побудовами, а саме: житловий будинок  А, веранда  а, ганок з козирком  а 1,  сарай Б, прибудову до сараю б, погріб В, сарай Г, навіс г,   вбиральню Д, погріб Е,  ворота №1, хвіртка №2, забор № 3, хвіртка № 4, свердловина № 5, розташовані  за адресою:  вул. АДРЕСА_1  .

Рішення може бути оскаржене до  апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви  про апеляційне оскарження, з одночасним поданням її копії до апеляційної інстанції, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Суддя                                                                           І.А. Ісаєва

 

  • Номер: 6/645/18/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-162/08
  • Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Ісаєва І.А.
  • Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.12.2017
  • Дата етапу: 14.03.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація