Судове рішення #3433259

Справа № 2-141/08

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

        13 червня 2008 року   Дворічанський районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Ісаєвої І.А., при секретарі - Кучеренко О.І.,  розглянувши у  відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Дворічна цивільну справу   за позовом ОСОБА_3, 3-я особа на стороні позивача ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3, третя особа ОСОБА_1 звернулись до суду з позовом   до  ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини у розмірі ј частини всіх видів заробітку щомісяця, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що з відповідачем по справі  вона перебувала в зареєстрованому шлюбі. На даний час шлюб розірвано. Від шлюбу мають повнолітню дитину доньку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.  В даний час донька  перебуває на її утриманні, навчається в Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі  на 1 курсі денного відділення на контрактній основі. Коштів на навчання та утримання доньки не вистачає, навчання потребує значних матеріальних затрат. Відповідач, батько доньки,  матеріальної допомоги не надає, хоча має таку можливість. До 18 років сплачував аліменти. В судовому засіданні  позивачка повністю  підтримала  свої позовні вимоги.

Відповідач позов визнав в повному обсязі, та згоден сплачувати аліменти в розмірі ј всіх його доходів     до закінчення  навчання його  доньки ОСОБА_1.

Матеріалами справи встановлено, що  сторони перебували у шлюбі, який на  даний час розірвано і від якого мають повнолітню доньку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.7), яка проживає з матір»ю.

В даний час донька навчається в Харківському кооперативному торгово-економічному коледжі  на 1 курсі денного відділення  на контрактній основі (довідка а.с.5), але відповідач, матеріальної допомоги добровідьно не надає,  і вона знаходиться на повному утриманні матері. Відповідач не працює, є інвалідом 3-ї групи.

Згідно ст.198 Сімейного Кодексу України, батьки зобов”язані утримувати своїх повнолітніх доньку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати. 

Згідно ст. 199 Сімейного Кодексу України, якщо повнолітня донька продовжує навчання і у зв”язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки зобов”язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення  аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Доньці відповідача виповнилося  18 років. Згідно довідки Харківського кооперативного торгово- економічного коледжу № 120 від 14 березня 2008 року вона є  студентом 1 курсу денного відділення названого коледжу. Термін навчання у коледжі - з 01.09.2007 року по 05 липня 2009 року.

Згідно ч. 1 ст. 200 Сімейного Кодексу України, суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку платника аліментів з урахуванням обставин,  зазначених  у ст. 182 цього Кодексу.

            На підставі ст. 182  СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан  здоров»я  та матеріальне становище  дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних  батьків та інші обставини, що мають істотне значення.  Так,  відповідач є інвалідом 3 групи, одержує пенсію, тобто в змозі надавати матеріальну допомогу на   утримання полвнолітньої  доньки до закінчення нею навчання.

            З урахуванням всіх обставин справи, стану здоров»я та матеріального становища  дитини та платника аліментів, доводів та пояснень сторін, суд визначає цю частку у розмірі ј частини заробітку (доходу) відповідача щомісяця, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму  для дитини відповідного віку, присуджуючи аліменти, згідно  ч. 1  ст. 191 СК України, від дня пред»явлення позовую.

            Таким чином визнання відповідачем  позову не суперечить закону, не  порушує права, свободи  чи інтереси інших осіб.

            За таких обставин, згідно  з ч. 4 ст. 174 ЦПК України, суд ухвалює рішення про задоволення позову.  

            У відповідності до  ч. 3 ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір на  користь  держави в сумі 51 грн.

Згідно   ч.3 ст.81 ЦПК України на  відповідача підлягається обов»язок по оплаті витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за один місяць.

            На підставі ст. ст.182,191,199,200  Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 15, 60, 81, 88, 130, 174, 208, 209, 212-215, 218, 367 ЦПК України, суд -

                                                                  ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_3 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця с. АДРЕСА_1 аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження  у розмірі ј всіх його доходів, щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з 19 березня 2008 року  і до припинення нею навчання.

Стягнути з ОСОБА_2 51 грн. 00 коп. судового збору на користь держави.  

            Стягнути з ОСОБА_2 30 витрат  на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи        

Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржене у судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дворічанський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження. 

 

 

 

Суддя-                                                                      І.А. Ісаєва  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація