УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22 -3550\2006р. Головуючий в 1-й інстанції суддя -
Куранін О.В. Суддя - доповідач - Доценко Л.І.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 червня 2006 року Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Одеської області в складі:
головуючого - судді- Доценко Л.І.
суддів - Мартинової К.П., Оверіної О.В.
при секретарі - Мазун І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Одесі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Київського районного суду м.Одеси від 06 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 на дії суддів Апеляційного суду Одеської області, -
ВСТАНОВИЛА:
17.03.2006р. ОСОБА_1 подав до Апеляційного суду Одеської області позовну заяву на дії суддів Апеляційного суду Одеської області.
Ухвалою судді Апеляційного суду Одеської області від 23 березня 2006 року визначена підсудність позовної заяви ОСОБА_1 на дії суддів Апеляційного суду Одеської області за Київський районним судом М.Одеси та вказана позовна заява разом з додатками направлена до Київського районного суду м.Одеси для вирішення питання про її прийняття у встановленому законом порядку.
Ухвалою судді Київського районного суду м.Одеси від 06 квітня 2006 року позовна заява ОСОБА_1 на дії суддів Апеляційного суду Одеської області повернута позивачу та роз"яснено, що для вирішення спору йому потрібно звернутися до суду за місцем знаходження відповідачів.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просив ухвалу судді Київського районного суду м.Одеси від 06 квітня 2006 року скасувати та направити справу для розгляду до суду першої інстанції, оскільки вважає, що вказана ухвала суперечить нормам процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю- доповідача, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Повертаючи позивачу позовну заяву суддя вказав, що відповідно до вимог ст. 115 ЦПК України ця позовна заява не підсудна даному суду.
Колегія суддів вважає, що ухвала судді не відповідає вимогам ЦПК України, у зв;язку з чим підлягає скасування з направленням справи до районного суду для вирішення питання про її прийняття у встановленому законом порядку.
Встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Апеляційного суду Одеської області з позовною заявою на дії службових осіб.
Відповідно до вимог ст. 108 ч.І ЦПК України підсудність цивільних справ, у яких однією із сторін є суд або суддя цього суду, визначається ухвалою судді суду вищої інстанції без виклику сторін.
Ухвалою судді Апеляційного суду Одеської області від 23 березня 2006року визначена підсудність позовної заяви ОСОБА_1 - Київський районний суд м. Одеси.
Таким чином, підсудність позовної заяви ОСОБА_1 визначена у відповідності до вимог ст. 108 ЦПК України і посилання в ухвалі судді Київського районного суду м. Одеси від 06 квітня 2006р. на ст.ст. 109, 115 ЦПК України безпідставні.
Керуючись ст.307 ч.2 п.4, ст.312 ч.І п.З, ст.315, ст.319 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Ухвалу судді Київського районного суду м. Одеси від 06 квітня 2006 року скасувати, справу направити до Київського районного суду м. Одеси для вирішення питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 у встановленому законом порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.