УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22-872/2006 р. Головуючий у першій інстанції Гусєв О.Г.
Доповідач Суворов В.О. УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2006 року червня місяця 14 дня Судова колегія судової палати в цивільних справах
апеляційного суду Одеської області
в складі:
головуючого -Суворова В.О.
суддів -Градовського Ю.М.
-Фальчука В.П. при секретарі - Пащенко Т.П. з участю представника позивача - ОСОБА_1, представника УМВС України в Одеській області - Цуркан С.І. та представника управління Державного казначейства у Одеській області - Синицької Ю. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Суворовського районного суду м. Одеси від 29 березня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до УМВС України в Одеській області, третьої особи без самостійних вимог УДК в Одеській області про перерахунок пенсії та стягнення відшкодування матеріальної та моральної шкоди ,-
ВСТАНОВИЛА:
2 грудня 2005 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до УМВС України в Одеській області, третьої особи без самостійних вимог УДК в Одеській області про перерахунок пенсії та стягнення 25823, 88 грн. недоплаченої пенсії та 150 000 грн. компенсації за завдану моральну шкоди, вказуючи, що з 1991 року він є ІНФОРМАЦІЯ_1, вийшовши на пенсію через хворобу. Відповідачем не правильно йому нарахована пенсія, а саме, без врахування надбавок, передбачених Указом Президента України від 23. 02. 2002 року № 173 „ Про посилення соціального захисту військовослужбовців осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ", Указом Президента України від 05. 05. 2003 року № 389 „Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, МВС України, Державного комітету в справах охорони державного кордону України і Управління державної охорони України, за безперервну службу". Крім того в порушення Закону України „Про індексацію грошових доходів населення" йому не провели індексацію пенсії та при нарахуванні пенсії йому не нараховують премію передбачену Постановою Кабінету Міністрів України № 829.
Представники відповідача та третьої особи позов не визнали.
Постановою суду у задоволенні позовних вимог, ОСОБА_1 до УМВС України в Одеській області - відмовлено в повному обсязі.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставиться питання про скасування постанови суду в зв'язку з тим, що вона постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з таких підстав.
Відмовляючи ОСОБА_1 в задоволенні позову суд першої інстанції виходив зі ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ", згідно якої призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.
Відповідно до ч.З ст.43 цього Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу. При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. У Законі будь-яких обмежень щодо розміру пенсії не встановлено, а вирішення цього питання віднесено на розсуд Кабінету Міністрів.
Згідно з п. 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). При цьому розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією.
З наведеного випливає, що запроваджені Указами Президента України щомісячні надбавки військовослужбовцям - належать до додаткових видів грошового забезпечення і враховуються при нарахуванні пенсії особам, які отримували їх під час проходження служби й звільнені після їх запровадження. Посадові оклади, оклади за військове або спеціальне звання; процентні надбавки за вислугу років вказаними Указами не змінювалися.
Судом встановлено, що заявник у відставці з 1991 року і з цього ж часу він отримував пенсію за вислугу років, а отже при проходженні служби вищевказаних надбавок не отримував і дія зазначених Указів Президента України на нього не поширюється.
Що стосується урахування при розрахунку пенсії премії, то це не було передбачено
законодавством України. При цьому апеляційний суд приймає до уваги, що згідно з Законом
України від 15 червня 2004 року "Про внесення змін до статті 43 Закону України "Про пенсійне
забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх
справ" особи, яким раніше призначено пенсії відповідно до цього Закону, мають право на
перерахунок пенсій з урахуванням премій відповідно по положень цього Закону лише з 01 січня
2005 року.
З 1 січня 2005 р. заявнику був проведений перерахунок, пенсії з урахуванням надбавок і
премії.
Як вбачається з позовних вимог ОСОБА_1,що при нарахуванні пенсії на 2005 рік,
вона була занижена. Але вказані доводи спросьовуються матеріалами справи відповідно до
яких розмір пенсії складає 1506, 64 грн.
Враховуючи все вищевикладене колегія вважає, що суд першої інстанції порушень матеріального і процесуального права при вирішенні справи не допустив, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують. За таких обставин апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. 196, п.1 ч.І ст. 198, п.1 ч.І ст. 205, ст. 206, ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Суворовського районного суду м. Одеси від 29 березня 2006 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом одного місяця після набрання законної сили.