УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 грудня 2007 року
Колегія суддів судової палати в кримінальних справах Апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого -Декайла П.В.
Суддів - Гавриш Г.П., Вавріва І.З
З участю прокурора - Сліворської Г.Ю.
розглянула у відкритому судовому засіданні в М. Тернополі кримінальну справу за апеляцією помічника прокурора Тернопільського району на постанову Тернопільського міськрайонного суду від 16 жовтня 2007 року.
Цією постановою кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1 за ч.1 ст. 286 КК України, яка надійшла до суду із поданням про застосування Закону України "Про амністію" та закриття, повернуто прокурору Тернопільського району для усунення недоліків організації досудового слідства.
В своїй апеляції помічник прокурора Тернопільського району просить скасувати дану постанову суду, оскільки вважає, що судом невірно застосовано закон та без будь-яких підстав направлено справу для організації проведення досудового слідства та для усуненя порушень закону.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора, який підтримав апеляцію помічника прокурора Тернопільського району, розглянувши матеріали справи та дослідивши доводи поданої апеляції, колегія суддів прийшла до переконання, що апеляція до задоволення не підлягає із слідуючих підстав.
Згідно матеріалів справи, ОСОБА_1 22 листопада 1997 року близько 5 год.45 хв., керуючи технічно несправним автомобілем марки "Ауді-80" н.з. НОМЕР_1, рухаючись із швидкістю 100 км/год, на 143, 8 км. автодороги А-4, гміна Конти Вроцлавське лівою смугою руху з боку Лєгніци в напрямку Вроцлава, порушуючи вимоги п.п.12.1, 13.1 ПДР України, не врахував дорожню обстановку та стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, наблизившись до невстановленого автомобіля типу "Бус" з причепом, який рухався в попутному напрямку, не дотримався безпечної дистанції до нього, був не уважний,
Справа № 11 - 295 Головуючий у 1 -й інстанції - Ромазан В.В.
Категорія Доповідач -Гавриш Г.П.
2
внаслідок чого не справився з керуванням і допустив занос пов"язаний з в"їздом в придорожній рів. Внаслідок ДТП отримали тілесні ушкодження пасажири автомобіля марки "Ауді-80". Зокрема ОСОБА_2 отримала ушкодження у вигляді невеликого внутрішньчерепного крововиливу, який призвів до незначного одностороннього порушення функцій руху, а ОСОБА_3 - у вигляді перелому п"яти ребер та інші пошкодження, які згідно висновків судово-медичних експертів Польщі порушили функціонування органів їх тіл на термін більше 7-ми днів.
За вищенаведеним фактом дорожньо-транспортної пригоди стосовно ОСОБА_1 22.11.1997 року Комісаріатом поліції в Контах Вроцлавських за ст. 145 параграфу 1 Карного Кодексу Польщі порушено кримінальну справу.
26 листопада 1997 року ОСОБА_1 пред"явлено обвинувачення у вчиненні не умисного злочину, передбаченого ст. 145 параграфу 1 Карного Кодексу Польщі.
19.04.2005року прокурором Районної прокуратури у Шроді Шльонській ОСОБА_1 змінено обвинувачення на ст. 177 параграфу 1 Карного Кодексу Польщі про ненавмисне порушення правил дорожнього руху.
У зв"язку з тим, що ОСОБА_1 є громадянином України та жителем міста Тернополя, зазначену кримінальну справу направлено до прокуратури Тернопільської області для організації досудового слідства.
18.06.2006 року дану кримінальну справу прийнято до провадження старшим слідчим СВ Тернопільського РВ УМВСУ в Тернопільській області, яким 5.07.2006 року дії ОСОБА_1 перекваліфіковано із ст. 177 параграфу 1 Карного Кодексу Польщі на ч.1 ст. 286 Кримінального Кодексу України і 12 липня 2006 року за даною статтею його притягнуто в якості обвинуваченого.
Відповідно до ч.1 ст. 286 КК України, кримінальна відповідальність за цією статтею наступає за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
Мотивуючи незаконність даної постанови суду апелянт в своїй апеляції посилається на те, що в матеріалах кримінальної справи містяться судово-медичні експертизи тілесних ушкоджень потерпілих ОСОБА_3 (а.с. 36-37, 112-113) та ОСОБА_2 (а.с. 38-39. 110-111), зроблені під час досудового слідства в Польщі, згідно висновків яких потерпілі отримали тілесні ушкодження середньої степені тяжкості.
Дані твердження апелянта спростовуються тими ж судово-медичними експертизами в яких жодним словом не вказується, що в результаті дорожньо-транспортної пригоди за участю ОСОБА_1, потерпілі отримали тілесні ушкодження середньої степені тяжкості. Критерії визначення ступеню тяжкості отриманих тілесних ушкоджень згідно законодавства Польщі не співпадають з критеріями, які встановлені законодавством України. В той же час органами досудового слідства Тернопільського РВ УМВСУ в Тернопільській області не проведено необхідних слідчих дій для встановлення
3
ступеню тяжкості тілесних ушкоджень, які спричинені потерпілим ОСОБА_2 та ОСОБА_3 внаслідок вищезгаданого ДТП, а кваліфікація дій обвинуваченого ОСОБА_1 за ч.1 ст. 286 КК України за кваліфікуючою ознакою спричинення потерпілим середньої тяжкості тілесних ушкоджень визначена слідством без належних на те підстав, на свій розсуд.
Наведені вище обставини дають підстави вважати, що досудовим слідством в порушення вимог ст. 22 КПК України всебічно, повно та об"єктивно не досліджені обставини справи, що позбавило можливості суд 1-ї інстанції прийняте законне та обгрунтоване рішення.
Таким чином на думку колегії суддів судом прийняте вірне рішення щодо повернення даної кримінальної справи прокурору Тернопільського району для усунення недоліків в організації досудового слідства.
Керуючись ст. ст. 356, 365, 366 КПК України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляцію помічника прокурора Тернопільського району залишити без задоволення, а постанову Тернопільського міськрайонного суду від 16.10.2007 року про повернення кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_1за ч.1 ст. 286 КК України прокурору Тернопільського району для усунення недоліків організації досудового слідства - без змін.