Судове рішення #3428073

справа № 2-А- 976/08

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 04 грудня 2008 року     м. Житомир

ІНФОРМАЦІЯ_16  у складі:

головуючої — судді - Галацевич О.М.

секретаря         -   Андрушко І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в АДРЕСА_1  адміністративну справу за позовом   ОСОБА_1   до ІНФОРМАЦІЯ_1  про визнання дій відповідача неправомірними та стягнення недоплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,-

встановив:

Позивачка звернулась до суду із зазначеним адміністративним позовом, в якому просить визнати дії відповідача щодо невиплати в розмірах передбачених законодавством допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку неправомірними та стягнути з відповідача на її користь недоотриману за ІНФОРМАЦІЯ_2  допомогу в сумі ІНФОРМАЦІЯ_3 . В обґрунтування своїх вимог зазначила, що відповідно до законодавства їй щомісячно повинна надаватися грошова допомога у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму, для дітей віком до 6 років, як особі, що фактично здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Однак, в ІНФОРМАЦІЯ_2  допомога виплачувалась відповідачем у неповному розмірі.

  Сторони в судове засідання не з’явились. Позивач у позовній заяві просила розглядати справу у її відсутності. Відповідач надіслав заперечення проти позовних вимог та заяву про розгляд справи у його відсутності.

Враховуючи те, що сторонами заявлені клопотання про розгляд справи у їх відсутності, судовий розгляд проводиться в порядку письмового провадження, що відповідає вимогам ч. З ст. 122 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Позивачка є  опікуном малолітньої дитини ОСОБА_2  що підтверджується рішенням ІНФОРМАЦІЯ_4  та свідоцтвом про народження (а.с.7,12). Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1  виданого ІНФОРМАЦІЯ_5    дитина є потерпілою від ІНФОРМАЦІЯ_6  (а.с.8).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач працювала, є застрахованою особою на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та як опікун здійснювала догляд за дитиною. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачувалась позивачці на дитину, потерпілу внаслідок аварії на ЧАЕС, відповідно до п. 10 ст. 30 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ІНФОРМАЦІЯ_6 » в подвійному розмірі, але з врахуванням обмежень, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_2 ".  

Відповідно до ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29\2007 визнані неконституційними положення п.7 ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_2 », отже, з цього часу відновлено дії ст. ст. 41, 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо встановлення розміру допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до пункту 5 резолютивної частини вказаного рішення Конституційного Суду України, воно має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей законів, що визнані неконституційними.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про Конституційний Суд України», якщо акти (закони та інші правові акти Верховної Ради України, акти Президента України, акти Кабінету Міністрів України, правові акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим) або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються не чинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Визнані неконституційними положення Закону України «Про Державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_2 » втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення.

Таким чином, судом встановлено, що всупереч рішенню Конституційного Суду України вказана допомога відповідачем виплачувалась позивачці не в повному розмірі.

Зокрема, як свідчить довідка відповідача (а.с.9), позивач отримала щомісячну грошову допомогу, в т.ч. допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період: ІНФОРМАЦІЯ_7 ., в ІНФОРМАЦІЯ_8 ., в ІНФОРМАЦІЯ_9 ., в ІНФОРМАЦІЯ_10 , в ІНФОРМАЦІЯ_11 ., тобто відповідно до ст. 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» та Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ІНФОРМАЦІЯ_6 » в подвійному розмірі з врахуванням обмежень, встановлених Законом України «Про Державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

З врахуванням розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць для дітей віком до 6 років в цей період (ст.62 Закону України «Про Державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_2 ») сума заборгованості ІНФОРМАЦІЯ_12 Задовольняючи позов у більших розмірах, суд відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, виходить за межі позовних вимог з метою повного захисту прав позивачки та її неповнолітньої дитини, потерпілої від ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Оскільки відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків, позивач знаходиться на обліку, як особа що отримує допомогу в управлінні праці та соціального захисту населення ІНФОРМАЦІЯ_1 , - то суд стягує вказані кошти відповідача.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням», Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ІНФОРМАЦІЯ_6 », Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року по справі №1-29/2007, ст. ст.11, 86, 94, 122, 158 - 163, 167, 254 КАС України, суд,-

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії ІНФОРМАЦІЯ_1  щодо невиплати позивачці щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у ІНФОРМАЦІЯ_2  у розмірі, визначеному Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням».

Стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1  на користь ОСОБА_1     ІНФОРМАЦІЯ_13   недоплаченої грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за ІНФОРМАЦІЯ_14

              Стягнути з бюджету ІНФОРМАЦІЯ_1  на користь позивачки 54,40 грн. судових витрат.

Постанова може бути оскаржена до ІНФОРМАЦІЯ_15  через ІНФОРМАЦІЯ_16  шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження даної постанови протягом десяти днів з дня її проголошення і подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація