Судове рішення #34278862

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


16 грудня 2013 року Справа № 19/026-12

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого судді: суддів:Кота О.В., Попікової О.В., Саранюка В.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні

касаційну скаргуПублічного акціонерного товариства "Дельта Банк"

на постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.10.2013

у справі№ 19/026-12 господарського суду Київської області

за позовом до проПублічного акціонерного товариства "Дельта Банк" Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 стягнення 23 610 744,44 грн.

за участю представників сторін:

позивача: відповідача:Курінного С.Ю. ОСОБА_6


ВСТАНОВИВ:


Ухвалою господарського суду Київської області від 23.07.2013 (суддя Карпечкін Т.П.) провадження у справі припинено на підставі пункту 6 частини 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України.

Постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.10.2013 (судді: Андрієнко В.В., Буравльов С.І., Шапран В.В.) ухвалу місцевого господарського суду залишено без змін.

Не погоджуючись із прийнятою у справі постановою суду апеляційної інстанції, Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк" (надалі - ПАТ "Дельта Банк") звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою про її скасування.

Скаржник посилаються на порушення апеляційним господарським судом норм матеріального та процесуального, зокрема статей 51, 609 Цивільного кодексу України та статей 80, 86 Господарського процесуального кодексу України.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши правильність застосування апеляційним господарським судом норм процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як встановлено апеляційним господарським судом, 15.05.2012 ПАТ "Дельта Банк" звернулося до господарського суду Київської області з позовною заявою про стягнення з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 (надалі - ФОП ОСОБА_4) заборгованості за кредитним договором про відкриття відновлювальної мультивалютної кредитної лінії від 11.05.2007 № 150/КВ-07 та додатковими угодами до нього.

23.07.2013 ФОП ОСОБА_4 надано витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 05.03.2013, згідно з яким 17.08.2012 здійснена державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_4 за власним рішенням.

Пунктом 6 частини 1 статті 80 ГПК України передбачено, що господарський суд припиняє провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено діяльність суб'єкта господарювання, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Судом першої інстанції встановлено, що спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Відповідно до частини 1 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених законами, - за рішенням суду.

Згідно з частиною 7 цієї статті суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності. Такий запис вноситься у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

Так, у статті 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" зазначено, що державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця проводиться у разі, зокрема, прийняття фізичною особою-підприємцем рішення про припинення підприємницької діяльності.

Фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

Згідно зі статтею 18 вказаного Закону якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Отже, припиняючи провадження у справі, суд першої інстанції, з яким погодився й апеляційний господарський суд, діяв у межах наданих йому процесуальних повноважень.

Доводи за касаційною скаргою не спростовують правильних висновків суду апеляційної інстанції, зводяться до переоцінки доказів у справі, що виходить за межі повноважень суду касаційної інстанції, передбачених статтями 1115, 1117 ГПК України, а тому підстави для зміни або скасування прийнятого у цій справі судового акта відсутні.

Згідно з пунктом 1 статті 1119 ГПК України касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги має право залишити рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції без змін, а скаргу без задоволення.

Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України


ПОСТАНОВИВ:


Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк" у справі № 19/026-12 залишити без задоволення.

Постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.10.2013 у справі № 19/026-12 залишити без змін.



Головуючий суддя: О. Кот

судді: О. Попікова



В. Саранюк






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація