Справа №2-3089/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2007 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі: головуючого - судді Наумік О.О., при секретарі Кобзар Т.А., Батовріній О.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного підприємця ОСОБА_2 про розірвання договору побутового підряду, відшкодування збитків у зв'язку з невиконанням зобов'язань за договором, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
22.10.2007 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_2, в якому просить розірвати договір побутового підряду, стягнути з відповідача на її користь у рахунок відшкодування збитків за договором 5049, 50 грн., відшкодування моральної шкоди 5000 грн., пославшись на наступне:
14.06.2007 року між неї та відповідачем був укладений договір побутового підряду на виготовлення та встановлення пам'ятника з граніту, відповідно до якого приватний підприємець ОСОБА_2 зобов'язався у строк до 15 серпня 2007 року виготовити та встановити пам'ятник на кладовище, а вона сплатити йому вартість замовлення у сумі 9000 грн. Нею ОСОБА_2 був виданий аванс у сумі 5000 грн. Але до теперішнього часу умови договору не виконані, відповідач від своїх зобов'язань ухиляється. Крім повернення сплаченої за роботу суми в 5000 грн., позивач у відповідності до ч.5 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів" повинен сплатити пеню, яка за 66 днів прострочення склала 49, 50 грн. Через порушення відповідачем своїх зобов'язань вона зазнала сильне хвилювання, що негативно вплинуло на її самопочуття, відносини на роботі, в сім'ї, вона змушена звертатися до юристів по правову допомогу, всі ці обставини завдали їй моральної шкоди, яку вона оцінює в 5000 грн.
У судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач позов визнав частково, пояснивши, що затримка у виконанні зобов'язання перед позивачкою була викликана матеріальними труднощями.
Суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню за наступних підстав:
Судом встановлено, що 14 червня 2007 року між ОСОБА_1 та приватним підприємцем ОСОБА_2 був укладений письмовий договір побутового підряду з матеріалу підрядника, згідно до якого підрядник - приватний підприємець ОСОБА_2 зобов'язується у строк до 15 серпня 2007 року виготовити та встановити пам'ятник, а замовник - ОСОБА_1 прийняти та оплатити виконану роботу, вартість якої складає 9000 грн. ОСОБА_1 було сплачено 5000 грн., про що в договорі мається відповідна відмітка.
Відповідно до ч.1 ст. 865 ЦК України за договором побутового підряду підрядник, який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується виконати за завданням фізичної особи (замовника) певну роботу, призначену для задоволення побутових та інших особистих потреб, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Згідно до ч.1 ст. 872 ЦК України якщо підрядником були допущені істотні відступи від умов договору побутового підряду або інші істотні недоліки в роботі, виконаній із матеріалу замовника, він має право вимагати за своїм вибором, в тому числі і розірвання договору та відшкодування збитків.
Таким чином, оскільки відповідач порушив умови договору, до теперішнього часу пам'ятник не виготовлений та не встановлений, в частині позовних вимог про розірвання договору та відшкодування збитків позов підлягає задоволенню у повному обсязі: з відповідача на користь позивачки слід стягнути виданий нею аванс у сумі 5000 грн., а також згідно до вимог ч.5 ст. 10 Закону України "Про захист прав споживачів" грошову суму за порушення грошового зобов'язання (пеню) у розмірі 87 грн. = 9000 грн. * 116 днів * 3% / 360 днів. Загальна сума стягнення складає 5087 грн.
Суд вважає доведеним факт спричинення позивачці моральної шкоди з вини відповідача, оскільки внаслідок неправомірних дій відповідача було порушено право позивачки як споживача
2
послуги з побутового підряду, що викликало вимушені зміни в звичному укладі її життя і призвело до моральних страждань. Стягнення моральної шкоди передбачено ч.2 ст. 22 Закону України "Про захист прав споживачів".
Вирішуючи питання про розмір відшкодування моральної шкоди, суд враховує всі обставини справи, характер, обсяг, глибину душевних, фізичних страждань позивачки та, виходячи із засад розумності, виваженості й справедливості, вважає, що моральна шкода, завдана позивачці, підлягає частковому відшкодуванню у сумі 1000 грн. В цій частині позов підлягає частковому задоволенню.
У відповідності до ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені витрати, у зв'язку з чим з відповідача на користь позивачки суд стягує сплачені нею витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30 грн., а також на користь держави - судовій збір в розмірі 67 грн. = 51 грн. (вимоги відшкодування матеріальних збитків) + 17 грн. (вимоги відшкодування моральної шкоди).
На підставі Закону України "Про захист прав споживачів", ст. ст. 865, 870, 872 ЦК України, керуючись ст. ст. 208-209, 212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Договір побутового підряду, укладений 14.06.2007 року між приватним підприємцем ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на виготовлення пам'ятника, розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 у рахунок відшкодування збитків за договором підряду 5087 грн., відшкодування моральної шкоди 1000 грн., а також витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи 30 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 67 грн.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Донецької області через Микитівський
районний суд м. Горлівки протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,
заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його
проголошення.