Справа № 104/2702/13-к
Провадження № 1-кп/104/167/13
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2013 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді Лущеко Л.Г.,
при секретарі Бубновій Н.В.,
за участю прокурора Хижняк Н.О.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
потерпілої ОСОБА_2,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Білогірську матеріали кримінального провадження №12013130260001417 за обвинуваченням:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, раніше не засудженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4; мешкає за адресою АДРЕСА_1,
за ст.185 ч.1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
20.09.2013 року приблизно о 21-00 годині ОСОБА_1, знаходячись у стані алкогольного сп’яніння, біля будинку № 2 по вул. М.Бойка у місті Білогірську АР Крим, реалізуючі свій раптово виниклий злочинний намір, спрямований на крадіжку чужого майна, вчинив крадіжку мобільного телефону марки “LG SENSOR”, який належить ОСОБА_2. Своїми діями спричинив потерпілій ОСОБА_2 матеріальний збиток на суму 450 грн.
Обставинами, що пом’якшують покарання ОСОБА_1, є щире каяття, добровільне відшкодування шкоди.
Обставиною, що обтяжує покарання ОСОБА_1 є вчинення кримінального правопорушення особою, що перебуває у стані алкогольного сп’яніння.
Згідно матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_1 не був засуджений (т.2, а.к.п.28), по місцю мешкання характеризується задовільно (т.2, а.к.п.27), на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває (т.2, а.к.п.24, 25).
30 жовтня 2013 року між потерпілою ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1, в передбаченому ст.ст.469, 471 КПК України порядку, по даному кримінальному провадженню за №12013130260001417 укладено угоду про примирення.
Згідно даної угоди, потерпіла ОСОБА_2 з однієї сторони та обвинувачений ОСОБА_1 з другої сторони, дійшли згоди щодо формулювання підозри та правової кваліфікації дій підозрюваного за ч.1 ст.185 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, затвердження мирової угоди. Також сторонами угоди узгоджено покарання ОСОБА_1: за ч.1 ст.185 КК України у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 грн.
Сторони із запропонованим видом та мірою покарання згодні.
Розглядаючи в порядку п.1 ч.3 ст. 314 КПК України, питання про можливість затвердження даної угоди про примирення між потерпілою та обвинуваченим, суд виходить з наступного: в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 беззастережно визнав себе винним у вчиненні вказаного в угоді та в обвинувальному акті кримінального правопорушення, шляхом опитування повідомив про добровільність своєї позиції при укладенні угоди, розуміння характеру обвинувачення, наслідків укладення та затвердження угоди про примирення, просив вказану угоду з потерпілою затвердити і призначити узгоджену міру покарання.
Потерпіла ОСОБА_2 також не заперечувала проти затвердження укладеної з обвинуваченим угоди про примирення, вказала на розуміння наслідків укладення та затвердження даної угоди.
Відповідно до правил ст.ст.468, 469 КПК України, у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у формі приватного обвинувачення може бути укладена угода про примирення між потерпілим та обвинуваченим, між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Злочин, у вчиненні якого ОСОБА_1 визнав себе винним, згідно з положеннями ст.12 КК України, є злочином середньої тяжкості.
Узгоджена в угоді про примирення міра покарання установлена в межах санкції ч. 1 ст.185 КК України, з урахуванням характеризуючих обвинуваченого даних.
Суд, шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому судом з`ясовано, що ОСОБА_1 повністю усвідомлює зміст укладеної з потерпілою угоди, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди та наслідки її не виконання.
Оскільки умови угоди про примирення між потерпілою та обвинуваченим повністю відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження цієї угоди та призначення обвинуваченому ОСОБА_1 узгодженої сторонами міри покарання.
На підставі вищевказаного, керуючись ст.ст. 314, 373, 374, 475 КПК України, суд
П Р И С У Д И В:
затвердити угоду про примирення, укладену 30 жовтня 2013 року між обвинуваченим ОСОБА_1 та потерпілою ОСОБА_2.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні передбаченого ч.1 ст.185 КК України злочину та призначити ОСОБА_1 узгоджене сторонами покарання:
за ч.1 ст. 185 КК України у вигляді штрафу в розмірі п’ятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян у розмірі 850 грн.
Запобіжний захід ОСОБА_1 не обирався.
На вирок може бути подана апеляційна скарга, з підстав, передбачених ч.3 ст. 394 КПК України, до Апеляційного суду АР Крим протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Білогірський районний суд АР Крим.
Головуючий