Судове рішення #34269243

                                                            

Провадження №1кп-200/510/13

Справа № 200/15604/13-к


В И Р О К

Іменем України


21 листопада 2013 року Бабушкінський районний суд

м.Дніпропетровська


у складі: головуючого – судді Марущак С.Л.

при секретарі Гончаровій В.Г.

прокурора Шапошник К.В.

з участю обвинуваченого                                          ОСОБА_1

розглянувши у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт за обвинуваченням:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, який має на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_4, працює роздатчиком нафтопродуктів ПП «Кундео», зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5, мешкає за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Погранична, 22-а, раніше не судимого,

у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України,-


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1, працюючи на посаді роздатчика нафтопродуктів ПП „Кундео”, розташованого за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Автотранспортна, 2, яке з 01.01.2013 здійснювало роздрібну торгівлю автомобільним паливом - скрапленим газом „пропан” на автомобільному газозаправному пункту за адресами: м.Дніпропетровськ, проїзд О. Гальченко, 17-а та вул.Запорізьке шосе, 1-в, де були встановлені резервуари надземні для зріджених вуглеводневих газів, та відповідно до наказу №1/ОБ-2013 від 01.01.2013, будучи призначеним відповідальним за пожежну безпеку та дотримання правил безпеки під час проведення зазначених робіт з підвищеною небезпекою, та відповідно до посадової інструкції в його обов'язки входило: отримання проектних рішень, узгоджених в установленому порядку, отримання дозволів Держгірпромнагляду на початок роботи та види робіт, пов'язані з експлуатацією об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; проведення щорічних спеціальних навчань і перевірок знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці посадових осіб та працівників підприємства, зайнятих на роботах, зазначених у переліку робіт з підвищеною небезпекою та переліку робіт, де є потреба у професійному доборі; проведення ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки та інше.

Зазначені роботи, у відповідності з переліком затвердженим Наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15, є роботами з підвищеною небезпекою.

Таким чином ОСОБА_1 є особою, на яку законом покладено обов'язок забезпечувати дотримання правил безпеки під час проведення зазначених робіт з підвищеною небезпекою. Однак, будучи особою відповідальною за дотримання правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою, проявляючи необережність, не виконав вимоги нормативних актів, що містять правила виконання відповідних робіт, тобто не виконав дії, які міг і повинен був здійснити, що спричинило такі зміни в стані виробничих об'єктів, внаслідок чого виникла висока ймовірність початку дії шкідливих факторів, таких як витік газу, загоряння газоповітряної суміші, вибух, руйнування споруд, загибель людей та інші тяжкі наслідки.

У період з 02.04.2013 до 03.04.2013 працівниками територіального управління Держгірпромнагляду у Дніпропетровській області проведено позапланову перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки АГЗП за адресами: м.Дніпропетровськ, проїзд О. Гальченко, 17-а та вул.Запорізьке шосе, 1-в.

Згідно з Актом №35/11-6 від 03.04.2013 та приписом №35/11-6 від 03.04.2013, в результаті перевірки АГЗП за адресами: м.Дніпропетровськ, проїзд О. Гальченко, 17-а та вул.Запорізьке шосе, 1-в, було виявлено порушення в організації та здійсненні експлуатації об'єктів високого ступеня ризику. В порушення ст.13, 21 Закону України «Про охорону праці», розміщення автомобільних газозаправних пунктів за адресами: м. Дніпропетровськ, проїзд О. Гальченко, 17-а та вул. Запорізьке шосе, 1-в виконано без проектних рішень, узгоджених в установленому порядку, а саме:

в порушення Постанови КМУ від 13.04.2011 № 461 і ст.21 Закону України «Про охорону праці», ОСОБА_1 не отримано дозволу Держгірпромнагляду на початок роботи та види робіт, пов'язані з експлуатацією об'єктів, машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

в порушення вимог ст.13 Закону України «Про охорону праці», п.п.4.8.96, 4.8.97, 4.12.12, 4.12.6, 4.12.7, 4.1.5 НПАОП 0.00-1.20-98 «Правил безпеки систем газопостачання України», затвердженого Постановою КМУ №461 від 13.04.2011, п.4.1 НПАОП 0.00-4.12.05 «Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці», затвердженого наказом МОЗ та Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 №263/121, п.З НПАОП 0.00-8.21-02 «Порядку ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки», затвердженого Постановою КМУ №956 від 11.07.2012, п.п.6.1.4., 6.3.1. НПАОП 0.00-1.59-87 «Правил будови та безпечної експлуатації посудин працюючих під тиском» АГЗП розташовані в місці масового скупчення людей - автостоянки, СТО, бензозаправки, в районі житлових будинків;

не проведені щорічні спеціальні навчання і перевірка знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці посадових осіб та працівників підприємства, зайнятих на роботах, зазначених у переліку робіт з підвищеною ж. безпекою та переліку робіт, де є потреба у професійному доборі;

автоматика безпеки технологічного обладнання АГЗП відключена;

допущено експлуатацію манометрів, у яких відсутні пломби або тавро, не проведено державну періодичну перевірку манометрів;

на АГЗС не в повному обсязі виконується комплекс заходів, включаючи систему технічного обслуговування і ремонту, які забезпечують користування системою газопостачання в справному стані і з дотриманням вимог, визначеними «Правилами безпеки систем газопостачання України»;

не проведено ідентифікацію об'єктів підвищеної небезпеки;

спосіб встановлення посудин, що працюють під тиском, не унеможливлює перекидання;

допущено експлуатацію технологічного обладнання, посудин та газопроводів АГЗП з невідрегульованими запобіжноскидними клапанами;

допущено експлуатацію посудин, які не пройшли технічне посвідчення;

допущено експлуатацію гумотканинних рукавів заправочних колонок, які не пройшли гідравлічне випробування.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи особою відповідальною за дотримання правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою на ПП «Кундео», діючи із злочинною необережністю, проявляючи бездіяльність і не виконуючи дії, спрямовані на дотримання техніки безпеки, які міг і зобов'язаний був здійснити, допустив виникнення шкідливих, потенційно небезпечних факторів, що створюють загрозу загибелі людей і настання інших тяжких наслідків.

31 жовтня 2013 року між прокурором прокуратури Бабушкінського району м.Дніпропетровська ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1 була укладена угода про визнання винуватості, згідно з якою обвинувачений ОСОБА_1 під час досудового розслідування повністю визнав свою винуватість у зазначеному діянні і зобов’язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні та сприяти розслідуванню даного кримінального провадження. В угоді сторони погодилися на призначення ОСОБА_3 покарання за ч.1 ст.272 КК України у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн., без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Вислухавши думку прокурора та обвинуваченого, які просили суд затвердити укладену між ними угоду про визнання винуватості, дослідивши надані суду матеріали кримінального провадження, суд вважає за можливе затвердити угоду про визнання винуватості від 31.10.2013 з наступних підстав.

Згідно ст.469 КПК України угода між прокурором та підозрюваним, обвинуваченим про визнання винуватості може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої тяжкості, злочинів середньої тяжкості, тяжких злочинів, та внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Як встановлено в суді ОСОБА_1 обвинувачується в скоєнні кримінального правопорушення невеликої тяжкості, внаслідок якого шкода завдана лише суспільним інтересам, та його дії органами досудового розслідування правильно кваліфіковані за ч.1 ст.272 КК України, як такі, що виразилися в порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

ОСОБА_1, як в ході досудового розслідування так і в суді свою провину в скоєнні інкримінованого йому злочину визнав повністю та підтвердив обставини його скоєння викладені в обвинувальному акті, які об’єктивно підтверджуються дослідженими судом доказами кримінального провадження: поданням Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, згідно якого в ході перевірки ПП «Кундео» виявлено порушення законодавчих та нормативних актів з питань охорони праці та промислової безпеки (а.с.19-20), протоколом огляду від 22.10.2013 та фототаблиці до нього, на якому зафіксовані порушення (а.с.43-52), наказами № 1/ОБ-2013 від 01.01.2013 та № 1/загальний від 01.01.2013, відповідно до яких на ОСОБА_1 покладена відповідальність за дотриманням пожежної безпеки та правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою (а.с.63, 65), посадовою інструкцією ОСОБА_1, в якій зазначені його обов’язки та права.

Зазначена угода про визнання винуватості укладена та підписана сторонами добровільно, без насильства та примусу. Форма, зміст та порядок укладення зазначеної угоди відповідають вимогам ст.ст.469, 471, 473 КПК України.

Узгоджена міра покарання відповідає вимогам ст.65 КК України, оскільки судом встановлено, що ОСОБА_1 раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, на утримані має неповнолітню доньку, в скоєнні злочину щиро розкаюється.

Укладена угода про визнання винуватості не суперечить вимогам КПК та КК України, умови угоди відповідають інтересам суспільства та не порушують прав, свобод та інтересів сторін по справі та інших осіб. Обставин, які б вказували на неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов’язань за угодою судом не встановлено, таким чином підстав для відмови в затвердженні зазначеної угоди, встановлених ст.474 КПК України, не має.

Керуючись ст.ст.368, 370, 371, 374, 475 КПК України, суд, -


ЗАСУДИВ:


Затвердити укладену 31 жовтня 2013 року між прокурором прокуратури Бабушкінського району м.Дніпропетровська ОСОБА_2 та обвинуваченим ОСОБА_1 угоду про визнання винуватості.

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.272 КК України, та призначити йому покарання у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн., без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.


На вирок суду з підстав, передбачених ст.394 КПК України, може бути подана апеляція до Дніпропетровського апеляційного суду, через Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська, протягом 30 днів з дня його проголошення.

У випадку невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.



Суддя

Бабушкінського районного суду ОСОБА_4

м. Дніпропетровська                              




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація