Судове рішення #34263354


Справа № 413/2891/13-ц

Провадження № 2/413/1129/13

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

11 грудня 2013 року                                                                                

Краснолуцький міський суд Луганської області у складі: головуючого-судді Бєляєвої Л.О., при секретарі Дворових Т.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Красний Луч Луганської області цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1 про стягнення заподіяних збитків за актом про порушення Правил користування електричною енергією для населення та зустрічним позов ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» про стягнення матеріальної та моральної шкоди,-


В с т а н о в и в :


Представник позивача товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заподіяних збитків за актом про порушення ПКЕЕН. У обґрунтування позовних вимог вказав, що відповідач є споживачем ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» та користується електричною енергією. Відповідач порушив п. 48 Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН) затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357, що виявилося у розкраданні електричної енергії шляхом самовільного приєднання внутрішньої електропроводки минаючи прилад обліку з метою розкрадання електричної енергії. За виявлене порушення ПКЕЕН на відповідача у встановленому Законом порядку 20.03.2013 року складено акт про порушення ПКЕЕН № 820437. Заборгованість за актом про порушення ПКЕЕН відповідачем не сплачена та за період порушення з 20.09.2012 року по 20.03.2013 року складає 1781,30 грн. Тому, представник позивача звернувся до суду з дійсним позовом та просить стягнути з відповідача на користь ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» заборгованість за актами про порушення ПКЕЕН № 820437 в розмірі 1781 грн. 30 коп., та судовій збір у сумі 229 грн.40 коп.

Відповідач надав до суду зустрічну позовну заяву, в якої зазначив, що 14 березня 2013 року працівники ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» протиправно відключили його будинок від електричної енергії, та 20.03.2013 року за місцем проживання відповідача був зроблений огляд рейдовою бригадою ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання», складений акт про порушення Правил користування електричною енергією для населення, який його примусили підписати, та було зроблено підключення електроенергії. У зв*язку з тим, що у відповідача була відсутня електроенергія протягом 7 діб, він вважає, що діями працівників ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» йому була завдана матеріальна шкода в розмірі 43,26 грн. (сума місячного платежу – 32,70 грн.: кількість днів -30 та х на кількість днів, коли не постачалась електроенергія – 7) відповідно до Правил користування електричною енергією для населення. Крім того, своїми діями ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» завдав відповідачу моральну шкоду, яку він оцінює в розмірі 2000 грн., обґрунтував її стресами, які іспитували він та його родина. Вищеописаними діями позивач порушив ставлення до людинолюбства і взаємоповаги та переконує його в доброчесності людських відносин.

Представник позивача у судове засідання не з*явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю. На позовних вимогах наполягає. Не заперечує проте винесення судом заочного рішення. Зустрічні вимоги відповідача не визнають.

Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з*явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю. Позовні вимоги визнав.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» підлягає задоволенню, а зустрічний позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

          Так, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, та є споживачем ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» та користується електричною енергією. Відповідач порушив п. 48 Правил користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН) затверджених Постановою КМУ від 26.07.1999р. № 1357, що виявилося у розкраданні електричної енергії шляхом самовільного приєднання внутрішньої електропроводки минаючи прилад обліку з метою розкрадання електричної енергії.

За виявлене порушення ПКЕЕН на відповідача у встановленому Законом порядку 20.03.2013 року складено акт про порушення ПКЕЕН № 820437 за адресою: м. Красний Луч, вул. Кірпічна, буд. 11. Заборгованість за актом про порушення ПКЕЕН відповідачем не сплачена та за період порушення правил користування електричної енергії з 20.09.2012 року по 20.03.2013 року складає 1781,30 грн., згідно розрахунку обсягу та вартості не облікованої електричної енергії за актом про порушення споживачем «правил користування електричною енергією для населення» наданому суду позивачем.

Відповідно до ст. 526 ЦК України зобов*язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.

Порушення зобов*язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов*язання (неналежне виконання).

На підставі ст. 611 вищезазначеного Кодексу у разі порушення зобов*язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків.

Також, на підставі ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» порушення в електроенергетиці, в тому числі порушення правил користування енергією, тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Таким чином, у зв*язку з тим, що відповідач порушив зобов*язання, та правила користування енергією, визнав позов, суд вважає, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» підлягають задоволенню у повному обсязі.

Зустрічні позовні вимоги ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» про стягнення матеріальної та моральної шкоди задоволенню не підлягають у зв*язку з необґрунтованістю.

Згідно ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовій збір в сумі 229,40 грн. на користь позивача.

          На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 10,11,60, 79, 81, 197, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 526, 610, 611, 623 ЦК України, Закону України «Про електроенергетику»,-


В и р і ш и в :


          Позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за актом про порушення ПКЕЕН задовольнити.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» заборгованість за актом про порушення ПКЕЕН № 820437 від 20.03.2013 року за період порушення з 20.09.2012 року по 20.03.2013 року в розмірі 1781 грн. 30 коп.


Стягнути з ОСОБА_1 на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Луганське енергетичне об’єднання» судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп.


У задоволенні зустрічних позовних вимог ОСОБА_1 відмовити за необґрунтованістю.


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції – Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.




Головуючий:




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація